Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    válasz Csirke #58369 üzenetére

    Kábel teszterrel néztem a kábelt, minden szál ép, a kütyü szerint.

    KB 8 éve van a kábel ott ahol van. Tavaly vagy azelőtt történt hasonló eset, akkor nem volt teljes kapcsolathiány, mértünk hálózat sebességet, és 15-35 Mbit között volt valahol, olykor nullára esve. Szóltam a főnökömnek, valószínűleg kell húzni egy új kábelt. Hozzá kell tenni hogy a villanyszerelőinknek az istenért se tudom beadni, hogyan is megy a kábelen az adat. Egy másik kábelt mikor húztak ki akkor össze-vissza csavargatták, csoda hogy az is működik. Visszatérve a hosszú kábelre az is úgy történt hogy mivel abban villany megy a szaki szerint, akkor megfér az a többi kábel mellett. Persze amihez hozzá kötegelte az épület betápkábele volt mint utólag kiderült, amin mivel szerelő és lakatos műhely is vagyunk, megy az amper rendesen, tekintve a 4 hegesztőt, az AWI-t és a plazmavágót, meg az irodában a 3 nagy hőtárolós villanykályhát, meg a 30 neon armatúrát. Mikor el lett távolítva a LAN kábel az erősáramtól, ugyan a sebesség nem gyorsult, de legalább sosem esett nullára. Kaptam tippet, a patch kábelt krimpeljem meg úgy a, hogy nem szabványosan drótozom be a kábelt mivel 8 szálból csak 4 van használva, próbáljam a másik 2 érpárt használni. Ezt ugyan nem csináltam meg, de a crosslink bekötés gyógyír volt a bajra. Viszont mivel a krimpelhető dugóim száma össz 2 volt nem volt sok dobásom, a crosslink kötést úgy csináltam, hogy volt egy ilyen adapterdugóm, és ezzel úrrá lettem a problémán. Mivel amúgy switch van mindkét kábelvégen így még szabványos is lett a dolog, és működött a kábel a switch-ben és a router-ben is, de a routerbe lett dugva mint legfontosabb kábel különben nem működik a benzinkút.

    Most meg volt nálunk iparikameraszerelő, aztán az előbb említett rádugott adaptert szépen ellopta. Mivel mégegy ilyen nem volt, átkrimpeltem a kábelt crosslinkre, de most a switchben nem működött, csak a routerben. Kábelteszter szerint tökéletes crosslink bekötés.

    Ilyen teszterem van: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák