Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psl2003

    csendes tag

    Üdv!

    Nekem mindegy lenne, de a fiam gépét kell fejleszteni, ezért nem szeretnék nagyon mellé nyúlni.
    Három versenyző maradt, de az én tudásom már kevés a nyugodt választáshoz.

    1. CORSAIR DDR3 KIT 2x8192MB 1600Mhz Vengeance LP CML16GX3M2A1600C9 cl9 24.000 Ft
    2. Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Red HX316C10FRK2/16 30.000 Ft
    3. 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black CL10 Kit (2x8GB) (HX318C10FBK2/16) 30.000 Ft

    Alaplap: Gigabyite Z87-HD3 max. 1600 MHz alap, (most 800 megán üzemel 2x4G Kingston )
    Proci: i5-4570 vagy 4670, nem emlékszem pontosan de valami ilyesmi
    VGA: Gigabyte GTX 1660 Ti 6GB GAMING OC 6G GDDR6 /GV-N166TGAMING OC-6GD/

    Szinte kizárólag játékra van használva. Tuning eddig nem volt és ezután sem valószínű, de azért nem is kizárt. Inkább a stabilitás a lényeg.

    A első az ára miatt erősen vonzó, de kicsit gyanús a -6000 Ft, ami más boltokban átlagosan inkább csak 3000, de az is feltűnően kevesebb. Csak a márkanév miatt lenne? Más márkákat nem néztem, mert erről a kettőről van hiteles tapasztalat a környezetemben. Bár a Corsairről hallottam emlegetni valahol egyszer kompatibilitási problémát, de az mintha más összeállításra vonatkozott volna.

    A második és harmadik viszonylag egyértelmű, a márka eddig nálam is bevált, nem nagyon találtam rá panaszt.

    Viszont a harmadikra esetleg lehet mondani, hogy bár minek, ha úgysincs O.C., de azért azonos áron lehet, még jól jön egyszer. Igazából azért bizonytalanít el, mert az első 1600-on cl9-es. De ha ez meg 1866-on cl10-es, akkor 1600-on esetleg működhetne cl9-ben is? Mindezt a másodikhoz képest, mert az cl10 és ha az első valamiért nem ajánlott, akkor ugyan annyiért esetleg jobb lehet egy cl9 a cl10-nél? Már ha van egyáltalán érezhető a különbség játékoknál a 10 és a 9 között a fenti konfigban.

    Elnézést, ha esetleg valamilyen butaságot kérdeztem volna, de mostanában nem nagyon van időm utánanézni a Guglin az alapoknak sem.

  • psl2003

    csendes tag

    Üdv!
    Sehol sem találtam rá infót, hogy pl. a 1Rx8 PC3-10600S-9-10-B2 jelölés végén a B2 az mit is jelent. Láttam már B10, talán B1-el is, de sehol sem említik, ahol pedig a sorozat többi részét részletesen leírták. Talán azért, mert nincs is gyakorlati jelentősége? Vagy esetleg úgysem tudja senki? Nemrég volt egy notebook modul, amit nem mertem párnak megvenni, mert a gyártón kívül minden más megegyezett, de a B mögötti szám 1 volt 2 helyett. Igazából a kérdés az, hogy dual channelnél számíthat-e ez az érték? Bár, ha sehol nem említik, akkor valószínűleg nem.

Új hozzászólás Aktív témák