Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    Sziasztok!

    Megfordult a fejemben, hogy filmezéshez érdemes lenne-e esetleg egy projektort beszerezni, mert albérletben lakom, és az időnkénti költözés miatt a TV nem annyira kényelmes, főleg nem egy nagyobb. Amire használnám, az ilyen 720p-s anyagok nézése, esetleg 1080p néha. Vászonként a falat használnám, mert elég sok az üres falfelület, az ággyal szemben is van egy kb 2-3 méter átlójú rész, ahova lehetne vetíteni.

    Alapvetően nem nagyon vagyok tisztában a projektorokkal, hogy mit érdemes nézni, mi számít elfogadhatónak, stb. Amiket nézegettem eddig olcsóbb kategóriában, azoknál mind úgy van a leírásban, hogy valós felbontás SVGA, de HD jelet fogad, ami gondolom nem sokra jó, egy 720p filmhez alapvetően azért érdemes lenne egy ennek megfelelő, vagy nagyobb felbontású gépet használni.

    Igazából olyan nagy igényeim nincsenek, laptopról menne a film, HDMI-n át, a hang meg egy sztereó hangfalról, szóval ha van rajta egy egy HDMI bemenet, akkor már az elég lenne.
    A kérdés inkább az lenne, hogy érdemes-e ilyen rendszerben gondolkodni a nagyobb képméret miatt, vagy minőségben az ilyen cuccok még nem érik el az élvezhető szintet?

    Köszi előre is! :R

  • #16820480

    törölt tag

    válasz szaszlaci #15929 üzenetére

    Köszi a választ!

    A besötétítés nem annyira gond, ilyen műanyagfóliából készült függöny van az ablakon, azzal elég jól megoldható azért, még ha nem is tökéletes talán.

    Megpróbálok majd valahol egy sötét helyiségben elkapni egy-két projektort, bár nem tudom, hoyg van-e valami olyan bolt,ahol ilyesmit csinálnak.
    Akkor a valós felbontást kell nézni, hogy az legyen HD? Illetve egy 720p-s cuccnak mondjuk ilyen 2 méteres kivetített képnél mennyire szép a rajzolata? Most egy 32"-os tévé van a szobában 1080p felbontással, az szép, csak kicsi, még az ágy végéből nézve is azért.

    Még azt akartam kérdezni, hogy mennyire igaz a projektoroknál, ami sok más ágazatnál manapság, hogy a feltörekvő kínai gyártók elérhető áron jó minőséget tudnak kínálni? Mivel itt lakom, így könnyen tudnék helyi márkát választani, csak igazából nem ismerem egyiket sem. Illetve milyen ár körül vannak ezek a HD projektorok, amiket már érdemes megfontolni?

Új hozzászólás Aktív témák