Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamul

    tag

    Sziasztok!

    Még új vagyok itt és a témában is, ezért kérlek ne harapjátok le a fejem! :DD Arra az elhatározásra jutottam, hogy nagyobb tv helyett, meglépek a pincében egy mozizásra kihegyezett placcot. Az is efelé terelt, hogy a projektort időnként átvinném a kertbe, hogy ott egy lényegesen nagyobb falfelületre tudjak vetíteni vele (este nyilván).
    Tehát filmekhez ideális házimozi-projektorra lenne szükségem, amit valószínűleg asztalról/polcról üzemeltetnék, ugyanis 215 a belmagasság és mennyezeti állvánnyal valószínűleg belelógna a képbe. A pincében 120"-os vászonnal, amit kb 3,5m-ről néznék a kertben terveim szerint sima fehér fallal (jelenleg még olyan rücskös mint a ház oldala).
    Érdekelne a véleményetek a számomra legideálisabb projektor tekintetében.

    A legideálisabb alatt jelenleg az ár/érték arányt értem elsődlegesen, hiszen a projektorra 150e nagyon max 170e Ftot tervezek szánni, emiatt elsődlegesen használtak között kezdtem el nézelődni, azzal az elvárással, hogy minimum full hd felbontású, 3lcd-s legyen és így jutottam el az Epson EB-U05 -höz, aminek előnye hogy sok bemenet található rajta (jelen pillanatban csak egy hdmi-t használnék, hogy a böngészőből streamelt filmeket elindítsam), hátránya viszont, hogy nincs rá gari. Ugyanakkor 150e-ből "0km-esen" kijönne.
    Ahogy néztem, alternatíva lehetne az Epson EH-TW740 is, hiszen ehhez 170eFt alatti összegből hozzájuthatnék újonnan, 2év garral, viszont erősen limitált csatlakozási lehetőségekkel és ahogy láttam csak digitális zoommal. Nem tudom hogy ezekből a szempontjaimat figyelembevéve melyik jelentene komolyabb hátrányt?

    Nagy kérdés még, hogy hogy tudnék legköltséghatékonyabban térhangzást csinálni? Hiszen több régebbi hangrendszerem is van, a számítógéphez pl egy Logitech z906-ot használok, akár ezt is le tudnám vinni az említett cél érdekében, de a nagyobb problémám, hogy hogy hajtanám meg? Ugyanis a forrás egy laptop lenne, amin van egy db jack kimenet meg adapterrel tudok hdmit csinálni. Ezek miatt jelen költségkeretből szeretném elkerülni a külön erősítőt viszont akkor vagy stereo marad laptopról, vagy leviszek egy asztali pct is 5.1-es hangkártyával és rádugom jack/optikával.
    Ez lenne az első, nagyobb volumenű házimozis projektem, de szeretnék azért hosszú időre tervezni, vagy ha döntök vmi mellett akkor ne vakvágány legyen, hanem később akár felbővíthessem (Pl jobb hangrendszer, erősíővel, de azért sincs nagy jelentősége még, mert nem lenne sűrűn használva, annyi a cél, hogy jobb élmény legyen mint a tvt bekapcsolni, ha filmezni szeretnék).

    A nálam tapasztaltabbak véleményét szeretném kérni, hogy induljak el, melyik projektor lenne jobb választás vagy ha egy 3. (valójában én is többet néztem, de erre a 2.re szűkítettem le a végére a listát), akkor milyen szempontokat lenne érdemes még figyelembe venni?

    Köszönöm! :R

  • Adamul

    tag

    válasz -KP- #57680 üzenetére

    Köszönöm a visszajelzéseket! :R
    Hát írtam hogy milyet lehetne venni. Top 4. ajánlat (az első 3 tök más ligában fut), az én céljaimat/lehetőségeimet/visszajelzéseteket figyelembevéve nem tűnik rossz ajánlatnak. De várom a konkrét alternatívákat, amik szóba jöhetnének és át fogom azokat is gondolni, mert konkrétum nélkül az, h " ennyi pénzért, sokkal jobb projektorokat kapni" nem mondd semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Adamul

    tag

    Sziasztok!
    Kezd összeállni a moziszoba projektem, így ennek következő lépéseként elkacérkodtam a gondolattal, hogy a projektort felrögzítsem a mennyezetre egy állvánnyal. Szembesültem rögtön az első problematikával
    A projektoron csak 3 rögzítési lyuk van, az (összes) állványnak meg csak 4 karja van, ezáltal a projektort csak kb úgy tudnám rögzíteni mint a csatolt képen... Ez normális, vagy én csinálok valamit rosszul?

    Továbbá azt vettem észre, hogy beállítom manuálisan az élességet a kép közepén lévő szöveghez, aztán legközelebb meg mikor a kép szélén látok szöveget, ahhoz más élességet látok optimálisnak, ezzel lehet vajon valamit tenni vagy csak túl maximalista vagyok?

    Mindemellett kezdő házimozis is, nézzétek el nekem! :R

  • Adamul

    tag

    válasz BBéci #58300 üzenetére

    Ehhe, azt jól látom, hogy $136 t akarnak elkérni azért a vasdarabért? ( Az összes többi, amit láttam pont egy nagyságrenddel olcsóbb) azért ez brutál különbség csak azért h ne 4 hanem 3 rögzítőpont legyen a konzolon :O

  • Adamul

    tag

    Sziasztok!

    Felbúzdulva az új projektor és a (viszonylag optimális körülmények közötti) vászonra nagyméretben történő filmezés sikerén, ezúttal a szabadtéri vetítéssel is kacérkodok. Szeretnék némi inspirációt szerezni; van-e valakinek itt tapasztalata, bevált módszere ezzel kapcsolatban?
    Nálam ezzel kapcsolatban még nem ideálisak a körülmények, szóval ésszerű határokon belül még tudok variálni, egy biztos hogy a lehetősége adott. Nyilván csak este lenne jelentősége, de szerencsére elég jól el lehet szeparálni a zavaró fényforrásoktól, így elsősorban az érdekelne, hogy a felület optimálissá tétele kapcsán merrefele induljak?
    Viszonylag nagy méretben tudnék filmezni és mivel ezen felhasználás során nem elsődleges prioritású a képminőség, így inkább az adott összegből elérhető legjobb opció érdekelne. Mivel szabadtéri, nem szeretnék/tudnék olyan nagy méretű vásznat alkalmazni mint amekkora képet el tudnék érni nélküle, viszont a fal jelenleg ugyanolyan rücskös mint a ház oldala, így is lehet rá vetíteni amúgy, de engem az érdekelne, hogy ha már átvakoltatom mondjuk, akkor mi lenne optimális ehhez, vagy mire figyeljek egyáltalán?
    Ez a 0. állapot, ahonnan indulok:

    A visszajelzéseket előre is köszönöm! :R

  • Adamul

    tag

    Ez a felület nyilván nem szép jelenleg, pont a rücskök miatt, de nem tudom hogy mire lenne érdemes cserélni? Vászonra márcsak azért sem szeretném, mert ennek leginkább nyáron lehet létjogosultsága de akkor se mindennap, nem szívesen tennék ki az időjárás viszontagságainak egy vásznat, főleg hogy én attól nagyobb képméretet szeretnék ha már van ilyen lehetőségem. Itt a képminőség nem is elsődleges, jellemzően ha csak háttértartalomnak vetítenék képeket, klippeket vele egy laza borozgatás közben, az is tökéletes lenne. Ha minőséget szeretnék akkor tudok a pincében kialakított vászonra vetíteni, de emiatt 2 vásznat tartani felesleges luxusnak érezék, tehát marad az eredeti kérdés, hogyha síkra lesz vakolva a felület milyen festék lenne jó? :)

    U.i: Itt laptopról tervezek vetíteni BT hangfallal, ezt a részét már kipróbáltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Adamul

    tag

    válasz Bikkrom #58604 üzenetére

    Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzászólt, valószínűleg igazatok lesz, így megszívlelem ezt a verziót, csak akkor kérdés, hogy egy ilyen vászonnak nem fog ártani az uv, eső stb? Vagy ősszel pl be kéne szedni télire?

Új hozzászólás Aktív témák