Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz #19103744 #18345 üzenetére

    Feltettem egy baromira egyszerű kérdést idézem:
    "Milyen sűrűn kell vele nyomtatni, h. ne száradjon be?"

    Mármint mitől lenne ez a kérdés baromi egyszerű?

    A másik kérdésed is ugyanaz, csak cifrábban megfogalmazva. És ezekre nincs rendes válasz!

    Nem tudjuk, hogy egy konkrét nyomtató esetén milyen sűrűn kell nyomtatni a beszáradás elkerülése végett. Annyit tudunk, hogy a Brother nyomtatók hetente egyszer automatikus fejtisztítást csinálnak. Úgy tűnik elég jól működik náluk, de teljesen más technológiával dolgoznak. Egy fejtisztítás jó ég tudja hány nyomtatással egyenértékű. Azt tudom, hogy nagyformátumú Canon nyomtatók fejtisztításkor nem csak kinyomják magukból a festéket, hanem ellenoldalon szívják is.

    Meg azt tudom, hogy a Brother nyomtatókban rendkívül nagy ink absorber van, pont azért, hogy használat és fejtisztítás során keletkező többlet tintának legyen helye hová távoznia. A tartályos Canon nyomtatóknál kifejezett probléma a szivacs mérete, és elhelyezkedése.

    Illetve hogy a Brother szervizmenüjében több speciális fejtisztítási eljárás közül lehet választani. Melyiket csinálja, vagy esetleg kombinálja ezeket, nem lehet tudni.

    -----

    A hozzászólás második része téged minősít.
    Nem szarunk oda, ahonnan az ételt várjuk.

Új hozzászólás Aktív témák