Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Milyen laptopot javasolnátok a következő felhasználási célra:

    1) irodai alkalmazások (bírja a párhuzamosan megnyitott excel táblákat, office dokumentumokat és nagyobb pdf állományokat), netezést (de haljon bele, ha 5+ ablak van kinyitva), és ezekkel párhuzamosan futó skype-ot.
    2) DVD és youtube nézés full képernyőn, illetve akár egy Dsub csatolású 1650*1080-as monitoron is, Ezeket viszont nagyon fürgén, akadás nélkül, villámgyorsan csinálja!
    3) Játék nem! Valami Win Oprendszer is kellene hozzá, és kellene benne egy dvd lejátszó.
    4) Nagyméretű adattár nem kell bele, sőt kifejezett igény, hogy csak SSD legyen benne a sebesség miatt (64 Gigás abból is bőven elég), ne kelljen fölöslegesen kifizetni a forgó-zörgő-melegedő hdd-t.
    Usb csatlakozó kellene rajta usb-s egérnek, usb-s kishangfalnak, usb-s telefontöltőnek) + billentyűzetnek (gondolom arra is már csak usbset lehet használni), illetve a hagyományos jack audio (+mikrofon) sem hátrány, ha éppen fülessel lenne használva.

    Lényeges, hogy a komplett gép ne melegedjen brutálisan, és ne járjon a hűtője állandóan (ha megy is, csak halkan).
    Az saját megjelenítője szempontjából preferált a matt, minél nagyobb felbontással. Lehessen lehajtott állapotban is ki/be kapcsolni, és ne kelljen mindig nyitogatni, ha a monitoros használat lesz nála az alap.

    Hordozva nemigen lesz, tömeg így semennyire, mérete is csak egészen picit számít). Előny, ha bírja, hogy összecsukva, valamelyik élére állítva kell működnie a monitor mögött.
    Keret 150k-ig (amiben a laptop és oprendszernek kellene benne lennie egyéb kiegészítők, -pl. bill - nélkül). Nyilván ha lehet olcsóbbat is, akkor a lényeges. A következő 60 napban lenne aktuális.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Chaser #44506 üzenetére

    Köszönöm!

    Megnéztem, hogy milyen a jelenlegi gép, ami harmatgyenge, melegszik (és zúg) mint állat, és szenved a netezéssel és a youtube videók megjelenítésével:
    Intel Pentium(R) Dual T2330@1.6 Ghz
    1.25 Gb RAM, 1280*800-as képernyő.

    Ez a két javasolt típus kb. mennyivel lenne erősebb? Memóriában egyértelműen, de a proci is annyival combosabb lenne??? :F

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    EZ a DELL
    matt vagy csillogó képernyővel rendelkezik? Lehet benne SSD-re cserélni a vinyót?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #44821 üzenetére

    :O Csilli miatt biztosan kiesett...
    Asszonnyal agyaltunk, és felmerült, hogy nem fontos most rögtön a windows. Viszont ha nem kell most oprendszer, és a keret 140 körül van, (ellenben a korábbi paraméterek még mindig érvényesek: legalább 15", matt, több pdf, weblap, excel tábla és word együttes futtatása, valamint dvd és youtube videók full képernyőn történő lejátszása egy 1650*1080-as d-sub csatolású monitoron), akkor milyen lenovok jöhetnek szóba?

    A B590 az i3-3120M procival, 4 giga memóriával, vagy van valami jobb is?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    A Toshiba Satellite C855-2FG mennyire van rendben driverekkel win7/win8 alá? Rendben fel lehet rá tenni mindent? BIOS nincs lekorlátozva? SD-vel bővíthető problémamentesen?
    Általában a Toshiba mennyire vállalható laptop, ha nem akar az ember műszaki problémákat magának?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz dunc #45334 üzenetére

    Elvileg Intel® Core™ i5-3230M Processzor / 4GB / 750GB / Intel® HD Graphics 4000 / Op. rendszer nincs

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Fuji A532-be 64 giga körnékén milyen SSd-t érdemes rakni, ami megbízható?
    Sürgősen kellene a válasz, pls...

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Lehetőleg Januárban
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 125eFt
    (3) Felhasználási kör? főleg irodai munka +net, néha filmnézés
    (4) Játékra használnád-e? Nem!!!
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Ha belefér az árba...
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? minél nagyobb, felület mindegy
    (8) Notebook tömege? nem számít, asztalon lesz naponta kb. 1.5 órát használva.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4 giga gondolom alap, optikai nem baj, ha van.
    (11) Egyéb kívánság? ne haljon meg outlooktól + 2 word+2 excel dokumentumtól + 2 böngésző ablaktól
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? csak office, böngésző és filmnéző progit, skypot, stb.
    (13) Eddig kinézett notebookok? nincs
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új, lehetőleg minél több garival

    Helyhiány miatt kell a lapos, és a keretösszeg az tényleg a max.
    Valszeg kábelen fog lógni, de ha wifi van benne, az nem hátrány.
    Funkcionálisan legyen jó, a dizájn lényegtelen.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #82549 üzenetére

    Sziasztok!
    Ha jól értelmezem az elmúlt napokban itt elhangzottakat, akkor a hp probook 455 G2 az a 150ezres árában ajánlott, tekintettel a rengeteg garanciára.
    Ugyan így ajánlott a Fujitsu Lifebook 544 is, ami főleg hiánycikk jelenleg, de egy jó inteles proci van benne, aminek az igp-je is elegendő irodai funkciókhoz és filmezésre, meg skype-ra...
    De ha nekem pl. nem kell a nagy tárhely (csak win, office, és egyéb apróságok kerülnek rá), és úgyis ssd-t raknék a gépbe a további gyorsítás miatt, akkor elvileg [EZ a lapos] számomra a tökéletes megoldás, és kis szerencsével azonnal is hozzáférhető...

    Mehetek, vehetem, vagy keressek tovább?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Khelben #86134 üzenetére

    A Fujitsu A544-ek már kaphatóak, vagy még mindig csak a "majd egyszer lesz a boltokban is" kategória?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    3 hét múlva
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    opció 1) 110-130eFt
    opció 2) 140-160eFt
    Ha ebben a tartományban nincs megbízható és ajánlható, akkor mi a szükséges összeg?
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    office menjen rajta, pdf-et tudjon megnyitni, audio fájlokat játsszon le, és LEGYEN BENNE dvd is, ezen kívül internet (wifi van az irodában, jó lenne, ha kapcsolódna)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    a leglényegesebb az összsúly és méret, a leendő hölgytulajdonosnak eü okokból egy sima 15.6-os méretű laptop nehéz (saját megjegyzés: tényleg az neki), ráadásul sokat kellene hurcolásznia is (nyelvtanár).
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    nagyon sokat hurcolva, közben valszeg keveset használva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindkét árkategórában felmerült a semmi és a windows opció lehetősége. Nyilván ha lehet windows oprendszerrel, akkor azzal.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    hdd nem lényeg, inkább egy elfogadható SSD. Egy kicsi és gyors irodai alkalmazásokat futtató gép kell. DVD viszont mindenképpen kellene, és a tömeg miatt lehetőleg nem külső...semmit nem ér vele, ha a kicsi könnyű gép mellé kell hurcolni egy külső olvasót, meg tápot, meg ... szóval minden egyben kellene nagyon könnyűben-kicsiben!
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    elsőre mindkét opció kellene, aztán majd a tulaj dönt a pénztárcája szerint.

    Érintőképernyős cuccok is felmerültek, de ahhoz meg billzet kellene külön, úgyhogy egy minilaptop inkább.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #104057 üzenetére

    Erre esetleg valaki? :F

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    ár/érték arány alapján [ezt a gépet szabad megvenni?]
    Szülőknek lenne netezős gép, hetente-kéthetente lenne használva 1-2 órát.
    Vagy lenne jobb ötletetek ebben az árban?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 250eFt.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok (fordítóprogramok szinkronfeliratozáshoz + irodai alkalmazások párhuzamosan + videó nézés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt, lehetőleg fullhd (fölötte gondolom esélytelen, ha belefér, akár nagyobb is lehetne), ha van IPS ebben az árban, akkor mindenképpen az.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? keveset hordozva, utazás közben nemigen lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) WIN 10 vagy 11 támogatott legyen, külön vesz majd rá a gazdája valamit, azzal feltehetően jobban kijön
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? lehetőleg 500 Giga SSD, memória 8 Giga minimum, de lehet több.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) hdmi gondolom ma már alap, illetve ha külső monitort akár 14409-ben is meg tudna hajtani, akkor meg már DP illene hozzá?
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új kellene

    :R Előre is köszönöm az ötleteket, tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #171425 üzenetére

    Az ajánlóban lévőekből például ezt a kettőt nézve:
    [link]
    [link]
    a 44g-ben elvileg Ryzen™ 5 4500U Hexa Core /.../ AMD® Radeon™ RX 640 2GB GDDR5
    a 45-ösben pedig Ryzen™ 5 5500U Hexa Core / .... AMD Radeon Graphics
    van. Árban gyakorlatilag ugyan az. MElyik lenne az optimálisabb? Mi tényleges különbség közöttük?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák