Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    sziasztok
    egy olyan dilemmám van, hogy lenovo thinkpad t430 vagy dell latitude e6330? A lenovon nincsen hdmi port,
    és nehezebb is, a dell könnyebb, akksiidő, hardver kb ugyanaz. Olvasgatok cikkeket persze de képtelen vagyok dönteni.
    Szerintetek?

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz Core2duo6600 #88719 üzenetére

    Hát ez az. A Dell a súlya és a HDMI port miatt kellene, a Lenovo T430-nak jobb az üzemideje, az is számít :D
    Jelenleg mégis inkább a Lenovo felé hajol, most a plusz 400 grammba nem törik le a hátam, meg majd veszek max vmi HDMI átalakítót

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    Sziasztok!
    Húgomnak szeretnék könnyű, szép(!!!! ez nagyon fontos egy laptopban) gépet venni.

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120 000 egyenlőre.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    BTK-s szóval semmi komoly. Office, filmnézés, néha Sims 3 (azt hiszem a sims 3 már az core i procig igp-vel is elfut)

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13" legyen lehetőleg, esetleg 14". Lehetőleg 1600*900, de nem kizáró ok a kisebb felbontás. A többi mindegy.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Elég sokat hurcolászná, de utazás közben nem használná.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10et vagy Win7et teszek majd rá neki. A Chromebookok kilőve sajnos, pedig kipróbálnék egyet.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Minimum 300Gb HDD, SSD nem kell. Memóriából 4gb, optikai meghajtó előny.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI kimenet mindenképp kell. Lehetőleg bírjon öt órát akkuról.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép. Tehát használt business meg ws kilőve.

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    Sziasztok, segítségért jöttem.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    minél hamarabb, szülinapra lesz
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120 000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    A Sims 3 fusson el minimál grafikán, de szaggatásmentesen. Ez gondolom dedikált videokártyát jelent, de nem tudom, hogy pl az nvidiából az x20-as sorozat már elég, vagy annyit tudnak már a core i procik igp-jei is?
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6" vagy 14", semmi extra, az 1366x768, teljesen elég.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Keveset.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Operációs rendszer NÉLKÜL lehetőleg, így több mozgástér marad.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legalább 500 gigás HDD, 4 giga ram, és DVD olvasó mindenképp kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI kimenet legyen rajta
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    A gond az ár. Én ugye megkaptam az igényt meg a keretet, és találjam ki, de ennyi pénzért nem igazán találok olyan gépet, ami a Sims 3-at zökkenőmentesen elvinné. Az intel HD4000 pl elég laggosan viszi nálam, leteszteltem.

    Ötletek?

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz Khelben #119066 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, végül azt választjuk amit javasoltál :)

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák