Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage85

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    ~250e
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Elsősorban programozás, másodsorban egyéb programok, filmezés, stb. 4 mag kellene, az i5 8250U tetszik.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13,3" (max 14") FullHd IPS matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat. Ha lehet igen, de ez másodlagos. Az akku üzemidő viszont fontos.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Lehetőleg SSD, jó lenne ha mellé még sima HDD-t is bele lehetne tenni. 8GB ram
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, esetleg VGA
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    A HP Probook 430 G5-ös szériát nézegettem az itt található hozzászólások és tesztek alapján. A jó billentyűzete is megfogott. Viszont a melegedése, ezáltal a ventilátor zaja miatt aggódom.

    Nézegettem még Asus Zenbook-ot, bár ez egy kicsit drágább és nem tudom mennyire bírná a hordozást.
    Valamint Dell-eket, azon belül 5370-es szériát, viszont ezekről túl sok információt nem találtam.

    A Lenovo Thinkpad-et ajánlották még, de azt csak használtan kapnám meg.

  • Balage85

    tag

    válasz Khelben #148771 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Lesznek rákötve monitorok, úgyhogy az nem probléma. A hordozhatóság inkább szempont. A mostani 15,6-os is egyedül kicsi a programozáshoz.

    Még a dell 5471-et néztem kicsit drágábban, esetleg arról vélemény? Vagy inkább ez a HP az ajánlott?

  • Balage85

    tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Kb 400-600e
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Programozás, fotószerkesztés. Munka szintjén.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Itt nagyon gondolkodom a Thunderbolt csatlakozón és inkább egy külső vga-t tennék rá. VR-om van, a beépített vga mindenképpen kevés lenne.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" Nem tudom melyik a jobb: IPS vagy OLED. Eddig matt-ot használtam, nem tudom hogy a fényes használható-e. Van hogy kiülök a teraszra dolgozni. A jelenlegi matt kijelzős laptopom fényerőben rossz, nem tudom kint használni.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat. Utazásra is.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Linux
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 1TB SSD, 16GB ram
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs, elvagyok az usb-c átalakítókkal is. Esetleg a Thunderbolt, de nem tudom hogy valóban szükségem van-e rá.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

    Az új Ryzen-eket nézegetem, valahogy szimpatikusabbak. Viszont ezekben nincs Thunderbolt.
    Az elsődleges cél a teljesítmény és valamennyire az üzemidő és az i7-esek is hasonlóak teljesítményben.

    Eddig ezeket néztem:
    Lenovo Yoga Slim 7 Pro
    Lenovo Yoga Slim 7i Pro
    Schenker Vision 14
    TUXEDO InfinityBook Pro 14

  • Balage85

    tag

    válasz SeniorTilla #169345 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Ezek a HP-k azért is szimpatikusak, mert a jelenlegi Probook-omon is szeretem a dedikált end, home, stb billentyűket.

    A Thunderbolt miatt nekem is jobban húz a szívem az intel felé, csak a tesztekben lévő "számok" ingattak meg.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés