Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok! Milyen gépet ajánlanátok? Feltételeim: i5/i7, 8gb ram, valami kis korrektebb grafikus mag. Hdd pedig szabad intervallum. Lényeges lenne az anyag használat is!

  • rolkaDb

    aktív tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Par hobapon belul
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    120-40. De gobdol hasznalt eseteben ez kevesebb is lehet. Ahol az ertek van ami elviszi a lolt kb es birja az aksija. :DD
    (3) Felhasználás?
    Böngészés, filmezes, es jatek, ami alatt a league of legendset ertem. ( ez fontos szempont lenne)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    LOL, amennyire tudom nincs neki magy rendszerigenye tehat ahhoz mertem a lehnagyobb felbontassal, reszleteseggben pesig tudok kompromisszumokat kotni.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13,3-14" vaagy ami jobban tetszene az a 15,6", matt ha belefer de nem fontos
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozam es igen utazas kozben is hasznalnam, mondjuk egy 2,5 oras utat kibirhatna.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 7/8.1
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtó nem kell. HDD eleg de ha van benne optikaieghajto, oda kesobb kerulhetne ssd
    Rambol olyan 4gb
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Uj de hasznal is johet.

    A valaszokat elore is kosoznom!

    [ Szerkesztve ]

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok, a segitsegetekre lenne szuksegem! A kerdessort ez alatt talaljatok.

    1, ezen a heten
    2, 200.000ft a maximum
    3, neha jatek, ertsd sims4, lol, ehhez hasonlo kaliber, netezes, filmezes.
    4, elozo sorban kifejtettem, reszletesseg ezeknel a jatekoknal szerintem boven kielegito kozepes reszletesseggel.
    5, Gondolom a fullhd ennyibe nem fer bele(?). A panel tipusa mindegy, holgynek lesz.
    6, A leheto megminimalisabb, talan 2-3 hetente utazna vele par percet.
    7, Nem kell hozza operacios rendszer.
    8, Ami belefer a keretbe, szerintem 500Gb is eleg, ssd max ha belefer a keretbe. Rambol 8gb optimalis lenne.
    9, hmdi, webcam felesleges.
    10, csak uj gep

    Meg annyi lenne, hogy szeretnek megnezni tobb lehetoseget is ha vannak olyanok amik kielegitik a felteteleket mind amd, mind intel vonalon.
    Elore is koszonom! :R

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy barátom akar magának laptopot vásárolni. A kiszemeltje: lenovo y520.
    Mellé egy 128GB-os ssd.

    Apropó, elképzelései:
    i7
    8gb ram
    1tb hdd

    Ennél van ami strapabíróbb? A HP üzleti laptopjai régen is jók voltak. Ilyen keretnél beleférhet, azt hiszem.
    Ugyanakkor a felhasználás célja végett, pedig nem biztos, ezért kérdezlek titeket!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    jövő hónap
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k a plafon
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Gns3,vmware azon felül nagyon ritkán van ideje játszani kicsit: lol, fortnite.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6". Attól függ mi fér bele a keretbe. a programoknak sok ram kell, cpu.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lenne, ha szükséges.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    128GB-os ssd, ramból ahogy láttam ilyen árban 8GB-tal vannak szerelve.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Leginkább új gép kellene. Minden lehetőséget szívesen fogadunk.

    [ Szerkesztve ]

  • rolkaDb

    aktív tag

    válasz Khelben #141874 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Továbbítom az üzenetet! :R
    Ugyebár játékra a legminimálisabban lenne használva, a használt programok végett gondolt az i7-re és a 8gb ramra.

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egyik barátomnak kellene egy lapos!
    Az ő elképzelése;
    Helios 300
    i7, 16gb, gtx 1060, ssd.
    Egyik kérdés ennél a résznél; ssd-t utólag lehet bele tenni (természetesen garanciavesztés nélkül)?

    Itt jön a csavar. Úgy emlékszem ezek a gémer laptopok elég bili anyagból vannak. De olyan gépre lenne szüksége ami bírja az utazást. ~2 havonta jár autóval NO.-ból. Viszont nem akar kompromisszumokat sem kötni, ahogy a fenti elképzelése is tükrözi.
    Keretösszeg nyilván ~400-500k-tól, legjobb esetben nem szeretné a kétszeresét elkölteni erre a projektre.

    Nos, erre az elképzelése milyen ajánlat jöhetne szóba?

    [ Szerkesztve ]

  • rolkaDb

    aktív tag

    Sziasztok! Nagybátyám szeretne laptopot vásárolni, ebben kérném a segítségeteket, amennyiben lehetséges az elképzelés.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    ebben a hónapban vagy januárban, ha érdemes várni még valami szezon végi leárazásra.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    olyan 250-300k között, de inkább legyen megcélozva a 280k
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Egy kis játék,valami új(abb) címekkel, nyílván nem max részletesség mellett. Nem tudom h ebbe a keretbe belefér-e 3050 vagy sem.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    fullhd monitorra lenne kitolva a kép, annál többre nincs szükség. Játékok terén pontos megnevezést nem tudok adni, maximum annyit h újabbak is, amik lehetőség szerint elfutnak élvezhető módon.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    lehet 15.4, 16 és akár 17" is, amelyikből a jobb ajánlat létezik. TN/IPS végül is mindegy, javarészt külső monitoron lenne használva
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem igazán sokat, negyedévente néhányszor utazik külföldre.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha nem drágít(úgy emlékszem igen) akkor lehet win, ha igen akkor jó freedossal.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Igen ez a sarkallatos pont. Létezik még ebben az árszegmensben(280k), a bővíthető/cserélhető RAM, SSD páros? Ha igen, akkor jó lenne úgy is h mondjuk 3050/TI van benne 8GB ram társaságában, ami későbbieken könnyedén bővíthető vagy esetleg kisebb ssd(256), ha van pcie foglalat későbbi bővíthetőség végett.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    usb-c itt reális? Mert olyan verzióban, amiről tölhető és dockstationt is képes fogadni(hdmivel).
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    kizárólag új.

    Egyéb elképzelésben:
    Nem tudom h jelen esetben a mobil cpu-k között az intel vagy amd jobb válaszáts inkább játékokhoz, azon kívül úgy is max office-ra lenne használva. Egészben megfogalmazva jó lenne a 3050/ti, 16GB, illetve 512 ssd. DE!, ha 8GB ram, 256GB ssd van társítva mondjuk egy 3050ti-hoz és emelett bővíthetőek a ramok/ssd-k akkor az lenne a legjobb választás, feltéve,ahogyan írtam, létezik még ez a konstrukció.
    Garancia és megbízhatóság is fontos volna, ezért megbízható gépet szeretnék választani.
    Tudom, hogy minden feltétel nem teljesülhet egyben ebben az árszegmensben, éppen ezért lenne jó a garanciavesztés nélküli bővíthetőség. Ahogyan láttam valami 3050nek bele kellene férni egy ryzen 5-tel. De mgéis jobban örülnék egy szakavatott szemszögnek ebben a nézőpontból, mivel a laptopok és mobil megoldások világában annyira nem vagyok otthon.
    Előre is köszönöm a segítéget és építő jellegű kritikát!

Új hozzászólás Aktív témák