Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz Chaser #47332 üzenetére

    Nem, 3 féle van:
    1.: DDR3 sima, ez a 1,5 V-os, legelterjedtebb.
    2.: DDR3L ez az 1,35 V-os feszültségű variáns, de pont ugyanaz a fizikai méret, mint a DDR3, árban sem különbözik nagyban külföldön, ezért valószínűleg itthon se fog(ezért írtam a külföldi példát). Ez van az új Inspironokban(tudom, itt van előttem), nem az LPDDR3(amit nem tudom honnan veszel).
    3.: LPDDR3(Low Power DDR3) mobil SoC-okba(pl Nexus 10, Galaxy S4, iPhone 5s, MacBook Air 2013), általában forrasztva. Extrém alacsony fogyasztás, kicsivel lassabb sebesség.

    Amit én mondtam, hogy általában ha egy gépben megy a DDR3(és minimum Sandy van benne) akkor nagyon valószínű, hogy menni fog a DDR3L is, hisz csak feszültségben különböznek, és ugyanez igaz fordítva. Van néhány kivételes eset, lásd az új Inspiron széria, ahol a foglalat alá oda van írva, hogy csak DDR3L-t támogat.

    Az Intel oldala egyébként nem tökéletes leírást ad, hisz nyílvánvaló, hogy a non-u Haswellekkel megy a sima DDR3 is nem csak a DDR3L, a legjobb példa erre a fent említett Y510p, ahol Haswell i7 és sima DDR3 van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák