Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bári

    tag

    Helló!

    Szeretnék egy notebookot vásárolni, de nem tudom melyiket és hol?
    A követelmények: max 200e HUF, Nem Intel VGA, 4 GB RAM Intel iX (nem tudom, hogy megéri-e az 5 vagy elég a 3) és persze minél több extra ha az ár közel azonos. A célalkalmazások sajna erősek: AutoCAD Inventor, ProE, ANSYS (zabálják a gépeket).
    Eddig ezeket találtam:
    ASUS K52F-SX082D (nem biztos, hogy újra kapható lesz)
    [link]
    MSI CX620-016XHU notebook
    [link]
    PACKARD BELL EasyNote TJ75-JO-420HG
    [link]
    Elvileg mindegyikhez két év garancia járna. Nekem most Fuji Pi1505 van. most lesz 5 éves, és ahhoz képest egész jól bírja, csak a merevlemez szállt el egyszer, de az nem a gyártó hibája volt. Én elégedett voltam vele.
    A Packard Bell-ről nem tudok semmit. Három ismerősömnek Asus-a van, szidják mint a bokrot. Az MSI-t a fórumban nagyon leírják, hogy nincs szerviz, meg alkatrész. De a gyártó megjelöl vagy 6 szervízpontot az országban. Akkor ez most hogy történik? Valaki elmondaná ezt akár privátban? Az ASUS állítólag manapság már nem gyárt olyan jókat. Szobatársamat a power save funkció vicceli meg, van akinek a win7-től akadt ki. Ezek gyakori hibák ASUS-nál?
    Packard Bell-ről tud valaki valamit mondani? Szervíztapasztalat vagy tartósság? Igazából tetszene az is csak hiányzik belőle a Bluetooth. Így nálam az MSI, Packard Bell és ASUS a sorrend (most).
    Tudna valaki esetleg tapasztalatot mondani e három géppel kapcsolatban?
    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Bári

    tag

    válasz T-unit #45676 üzenetére

    Nos először is köszönöm, hogy valaki válaszolt.
    Az asztali nem igazán megoldás. Külföldre megyek és a Fujit is csak azért cserélem, mert 5 év után elég furcsa hangja van a ventilátornak, és ugye kint szervizelni akármit is.....
    Igazából a Packard is tetszik így, mert legalább kapható. A másik rivális az MSI. A Packard-ról tényleg nem tudni semmit, pedig egészen tartósnak néz ki. Az ASUS valószín csodálatos, de mindig vagy 20-al drágább, mint az azonos tudású készülékek.
    Van-e a 3 felsorolt noti közül valakinek egy? Vett valaki ilyen típust? Tudom olcsóbb az asztali, de fontos lenne a hordozhatóság, noha nem folyamatos cipelést értem alatta (nem kell netbook).
    A Fujit mikor vettem anno a garancia, hogy ki gyártja nem is izgatott (sulinetes volt). Már 5 éve megy derekasan, minden évben újra kell húzni a Win-t de ez nem a gép hibája ugye és egyszer meghalt a merevlemez. Engem anno akkor is és most is a hardware érdekelt, hogy mi van a gépben. A ki gyártotta nem olyan fontos kérdés számomra, bár lehet én vagyok tudatlan.
    A 3 noti még egyszer:
    ASUS K52F-SX082D (nem biztos, hogy újra kapható lesz)

    MSI CX620-016XHU notebook

    PACKARD BELL EasyNote TJ75-JO-420HG

  • Bári

    tag

    Érdeklődnék, hogy ezek közül szerintetek melyik a legjobb vétel?

    ASUS K52JR
    [link]

    ASUS K52F-SX243D
    [link]

    DELL Inspiron 1564 Lila 115071
    [link]

    A problémák: A K52JR-t a Radium forgalmazza, amiről nem tudok sokat, nem tudom, mennyire megbízható a cég, és neten sem sok tapasztalatot olvasni róluk. A K52F-nek Intel videókártyája van így hiába erős a proci szenvedni fog minden 3D-s alkalmazástól (nem feltétlen játék). A Dell pedig lila színű, ami hát no..... érdekes.
    Másik fontos kérdésem, hogy a 15,4 colos notebook táskába belefér a 15,6 colos notebook?
    Remélem válaszol valaki.
    Ha tud valaki olyan boltot ahol még kapható a Packkard Bell Easynote Tj75-JO-420HG az kérem szóljon. Eredetileg azt szerettem volna megvenni, csak nagyon sok helyen elfogyott.
    Előre is köszönöm a segítséget.

  • Bári

    tag

    Hoppá, ezt kihagytam.
    Érdemes egyáltalán Intel i5 procit venni, vagy elég az i3 is, úgysincs sok program ami kihasználná?

Aktív témák