Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lomas

    tag

    Sziasztok,

    előre is elnézést kérek kissé off hozzászólásomért, nekem már megvan a gépem, épp ezen topik "hatására" dontottem a Toshiba L500-14Z mellett. Tettem bele + 2 GB ramot, illetve 64 bites W7 került rá oprendszerként. (Érdekes volt, mert több kaposvári bolt emlitette, hogy van rajta vista, sőt, amit vettem, állítólag az is oprendszeres volt, de indításkor semmi nyomát nem leltem ennek, vlalmi DOS jellegű felületen forgott egy perjel, meg valami ethernet errort írt ki... Lényeg a lényeg, Vista semmiképp sem jöhetett volna szóba, mert alapvetően könyvelési célra lett vásárolva a gép, és van néhány régi progink, ami DOS alatt fut, a Vistát így nálam hozzáértőbbek nem is javasolták, állítólag az alatt nem lehet DOS-t futtatni.)
    Ez az első laptopom, de új az oprendszer, és gondolom újabb fejlesztések a benne lévő hardvereszközök...
    A gondom a driverekkel van, alapból ugyan működött minden - egy "sárga háromszög" volt
    az eszközkezelőben "ismeretlen eszköz" mellett, de egy újraindítás megoldotta. A hang kissé macerásabb volt, a beépített mikrofon a telepített driver mellett a skype alatt nagyon halk és torz volt, akárhogy állítottam a csúszkákat, pipákat a hangbeállításoknál. Letöltöttem egy realtek drivert - nem tudom hogy leltem rá - azóta az is tökéletesen működik.
    Mint már rájöhettetek, nem vagyok egy nagy guru, főképp driver területén, a kérdésem az lenne, hogy aki ezt a gépet vette, és ilyen oprendszert tett rá, honnét szedte az illesztőprogikat, mert a WIN7-ben lévők szerintem nem túl tökéletessek. A Toshiba honlapján XP driver csomag van csak a típushoz, azt sem tudom biztosan, hogy a vista driverek használhatóak-e ehhez az oprendszerhez. A konkrét gondom az, hogy az FN-es gyorsbillentyűk nem mindegyike műkszik, pl a FN+ESc (hang be-ki) fényerő állítás igen, de a WIFI, illetve a tapipad be-ki nem igazán. Szerintem a tapipad is többet tudhat, gondolom scrollozás, "kétujjas" területkijelölésnek illene működnie...
    Tisztelettel kérek minden Gurut, hogy ha lehetősége van kiegészíteni csekély informatikai tájékozottságomat, nyugodtan tegye meg. Hálás lennék érte.

  • Lomas

    tag

    válasz Frenky89 #32960 üzenetére

    Van egy Toshibás forum ugyanitt:

    http://prohardver.hu/tema/toshiba_notebookok/friss.html#msg5905

    Amúgy az XP drivereket a Toshiba honlapján láttam

Aktív témák