Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Palika71

    őstag

    válasz baluka1987 #38629 üzenetére

    Ha hurcolászni nagyon nem akarod, és a Te szempontjaidnak megfelelő, akkor jó választás.

    Mindenki a maga szintjén nyomorog!

  • JuliusK

    tag

    válasz baluka1987 #38629 üzenetére

    Pont tegnap vettem egy ilyet (Lenovo Ideapad G550L 59-026359 - Pentium Dual-Core T4300, 3GB DDR3 Ram, 320GB vinyó), úgyhogy az első benyomások:

    Kezdeném a szempontokkal: 120k volt a felső határ, ne Celeron legyen benne, hanem minimum egy dupla magos. Ehhez egy jó magyarországi szervíztámogatás, illetve minimum 2 év garancia társuljon. (Egyébként a szervíz miatt esett ki az Asus, mert ugye a csehek...) Mivel inkább a kedvesem fogja használni, és Ő ugye női szemmel nézi, ezért a külső is fontos volt. Most hogy itt van már a gép, határozottan bejön neki is. :)
    Egyébként külsőre pofás darab, szép a fekete szín. A gombok, a billentyűzet, a numerikus billentyűzet (!) is masszív és remekül használható. A LED háttér világítású kijelző is szép képet ad. A korábban olvasható tesztekkel ellentétben nem melegszik annyira a gép. Az aksi 4 órát bír. Nekem nagyon tetszett, hogy relatíve könnyűnek tekinthető a gép, mégis összességében úgy tűnik, hogy egyben van a cucc és bírni fogja a strapát. Nálam külön pozitív pont, hogy ezeket is a csöndes és megbízható Western Digital vinyókkal szerelik. Ebben ugye egy 320-as van. Alapjában véve is csendes a gép, csak az optikai meghajtó csap időnként nagyobb zajt lemezhasználatnál. Pozitív a Bluetooth megléte. Röviden ennyi.

    Ahogy láttam, már 115.000-ért is hozzá lehet jutni, amiért úgy gondolom a fent leírtak alapján is, hogy az egyik legjobb vétel ebben a kategóriában. (120.000 alatt) A vásárlást megelőzően jó pár boltban jártunk, ahol a HP-t nem ajánlották, mivel az új üzletpolitikájuk szerint minden 200.000 Ft. alatti laptop nem laptop számukra. Ahogy tapasztaltam, főleg a Lenovo és a Toshiba gépeket ajánlják, még szóba jöhet a Dell is. A többit én sem tudom ajánlani, de a pénztárca is nagyban befolyásolja a vásárlást.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák