Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • T-unit

    őstag

    válasz Romvr #27543 üzenetére

    Inkább Toshiba vagy Lenovo n500 .Gari bővítést pedig itt találod adott gépekhez.

    üdv.

  • T-unit

    őstag

    válasz Romvr #27555 üzenetére

    Látható minden miben jobb, rosszabb.Mondjuk Toshibából akkor már inkább ez jobb vétel: [link]
    Vagy tessék,ha erős vga kell(jobb hd3470nél) sztem ez igen korrekt,vistával ennyiért: [link]
    Ery : Nem egy rossz kis gép,viszont nagyon nem mindegy mennyiért.Ha max. ennyi sztem ennyit megérhet,viszont ne felejtsük el h csak 1év garis,tehát érdemes legalább 2,de inkább 3évra hosszabítani,ami megint nem 2 fillér...de valóban egy alternatíva pavilion 1160 mellett.
    kökény : Ha többet cipelnéd vállon,és számít akksiidő mindenképp 6930p.
    Matthewsz : Ezek mért lennének 16:9-esek?Felbontásból is adódik h 16:10es és tökéletes minden tevékenységhez.Pl. 1366x768at hívják 16:9-nek ha visszaosztod.
    Énis 16:9-es 21,5"-os tft-használok és tök jó mindenre.

    [ Szerkesztve ]

    üdv.

  • T-unit

    őstag

    válasz Romvr #27592 üzenetére

    Amúgy melyik a jobb? GF9100 vs. ATI HD3470
    HD3470

    üdv.

  • faresz5

    senior tag

    válasz Romvr #27608 üzenetére

    amd proci miatt olyan olcsó, mondjuk én cor2 duo 800-fsb-s alatt nem adnám...

  • Bluegene

    addikt

    válasz Romvr #27640 üzenetére

    az a baj visszaolvasva a topicot, ahány ember annyi vélemény, pl. az egyik a szerint a toshiba a tuti, most te rosszat hallottál[link], ráadásul szervizes

    ugyanő dicsérte az msi-t és védte, míg a másik azt mondta h soha ne vegyél, soha :W (olvasd el a diszkurzusukat, #27400 körül), szerintem egyébként nem szabad arra alapozni, lehet h neki volt 3 éve egy athon XP-s msi-je és utálta, de a gyártók sokat fejlődnek önmagukhoz képest is(lásd lentebb iponos cikket), tehát inkább hiszek a szervizesnek

    van aki szerint a sony vaio a tuti, de elég drága is sztem ném éri meg

    én több tesztet átolvasván, azt szűrtem le h az Msi-nek kiváló az ár/értéke(nyílván van jó és rossz vélemény), de a pénzedért egy nagyon jó laptopot kapsz sztem(lásd a belinkelt tesztet), Saturn-ba megnézve megtapogatva nem tűnik gagyinak se, jó anyaga van és halk(tesztelők szerint) szép a kijelzője és olcsó, egyedül a szoftveres támogatást szidták(fórumba megkérdezed), illetve a billentyűzet is lehetne jobbez 185K és elég durván jónak tűnő gép, más márkából nem kapsz ennyiért ilyet lásd videó, igaz ez nagy 17 colos

    az Acer-ekről lemondanék, azt olvastam h viszonylag hangosak(az egyik tesztelő szerint), pedig olcsók és szépek meg jó minőségűek, de h hangosak elvágták nálam

    a Toshibáról a kíváló billentyűzet és a minőség jut eszembe, cserébe inteles GPU van benne, ami nem jó(legalábbis a 160K-s ba)

    szal arra jutottam h a legjobb kompromisszum az Msi, igaz a billentyzete nem olyan jó(benyomódik), de kiváló ár/értéke van

    a HP pavilion-ról meg azt hallottam h szép és jó, de a beépített hangszóró gagyi, gagyibb mint a többi(filmnézésnél rossz)

    msi-ből 16 colos amit érdemes lehet megvenni:

    EX630 155K 16 colos nem 15,4 colos, elég jó hardverrel(pl kétmagos 250gb winchi)

    VR630 ez 136K, illetve 2ghzes sempronnal és 1 giga rammal 109K ami best buy, 16 colos moncsi és irodai munkára filmnézésre (ős)régi játékra és XP-hez/linuxhoz tökéletesen elég 1 giga ram (vistát is elviszi azért anno a desktop gépembe volt 2 ghzes egymagos amd és 1 giga ram vitte a vistát), elég vékony is és az anyaghasználat is jó, és legfőképp szerintem mutatós és olcsó :))

    összegezve arra jöttem rá h gondold át mekkora laptop kell neked, inkább asztali gép kiváltására amit főleg otthon használsz(akkor 17 colos-at), de azért lehessen cipelni is, vagy inkább egy könnyű hordozható gépet(15,4 colos pl), mik a preferenciáid(pl.: legyen hosszú elégtartamú az aksi, vagy inkább bivalyerősen gyors legyen, fontos-e h szép legyen, mennyi pénz szánsz rá stb...) az a baj h sokféle van mert mindenkinek más az igénye, ezért sem egyformák, mi azért döntöttünk a 17 colos msi mellett mert csak hébe hóba lesz elmozdítva, de muszáj néha, viszont jó h erős gép és nagy a kijelzője, ellenben ha éjjel nappal hordozod, akkor kisebbet, szal gondold át pontosan mekkora legyen és milyen árú

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • T-unit

    őstag

    válasz Romvr #27640 üzenetére

    Nem egy komoly összeg +2gb ram: [link] .Itt iponba nekem anno ingyért be is szerelték volna.De csinálok egy csökkenő sorrendet ahogy én vásárolnék, amik asztalit is kiválthatnak már,ugye játék miatt: pavilion 1160 , Toshiba (ugye linkelt rammal) , ha meg nem kell vista, maradt MSI .Részemről egyelőre ezek ilyen célra.

    üdv.

  • adm

    őstag

    válasz Romvr #27648 üzenetére

    az msi-re gondoltam. elég visszaolvasni ebben a topikban 27000 fölött is, írt pár tulaj. de az msi topikban már vannak olyan részek ahol többségben vannak a problémákról, hibákról, garanciáztatásról hozzászólások.

    az említett "ezért a pénzért nem találok jobbat" úgy lehetséges, hogy nem fizettetnek ki veled mindent -> de mivel nem ellenségük maguknak, ezért kispórolnak pár dolgot. anyagot, tesztelést, korrekt szerviz ellátást. ha az anyagból/tervezésből adódó hibákat nem szűrik ki a tesztelés során, az már önmagában kellemetlen, de ha ehhez egy kritikán aluli alkatrész ellátás tartozik és egy lassú szerviz tartozik akkor az megtévesztés, átverés, stb.

    konkrét tapasztalat pedig:
    egy hpq 8710w és egy új szériás játékos/multimédiás centrino 2-es 16"-es msi egy asztalon, folyamatos használat mellett. a 8710w órákig tartó 100% terhelés alatt (renderelés) nagyjából annyira melegedett fel kívül és belül is, mint az msi cad-es rajzolás közben (nem jelent folyamatos proci terhelést). ha kisebb terhelés mellett, kisebb teljesítményű de újabb alkatrészekkel jobban melegszik egy teljesítmény igényes használatra szánt modell az szintén nem szerencsés.

    nem mint márkával van problémám az msivel (alkatrészeket évek óta használok, sőt valószínűleg fogom is, soha semmi probléma nem volt velük). a probléma inkább a disztribútorral van.

    16core - 32thread - 64gb

  • atesss

    addikt

    válasz Romvr #27670 üzenetére

    "szerintem lesznek ott XP-s driverek is" Nem ez a lényeg, ezt megoldom, hanem az, hogy Vista nélkül olcsóbb lenne a gép (és Campus-ban meg úgyis elérhető legalisan is) ! Ezekszerint nem lehet anélkül kapni? :Y

    "átlagosnál gyengébb fényerejű az LCD-je" Igazából nem lesz egy túl világos helyen használva, de ezen még ígyis lehet gondolkodni, mivel filmnézésre (bár leginkább foci nézésre :) ) azért lesz használva !
    Amúgy én is olvastam erről a gyengébb fényerőről, de a tesztekben ezt nem írták olyan komoly hátránynak.
    Ez egy normál LCD-hez képest - hány % fényerő lehet szerinted ?
    Azért is kérdezem, mert egy normál laptoppal is lehetne ezt így talán modellezni, leveszem x %-ra a fényerejét, és azon megnézzük milyen úgy filmet nézni.

    "Hogy hol veszed meg mindegy" Ez viszont jó hír, mert akkor + 6500-ért meglehet a 2 év gari, csak még kérdés kell-e ez egyáltalán. :F Erről majd haveromat kérdezem meg, ezt neki kell eldöntenie. Egy Acer vagy FS géphez én ennyiért mindenképp megvenném (bár az más kérdés hogy alapból nem vennék ilyet...), de azért a Lenovo az más.
    Csak azt nem értem mitől lehet ennek a garanciakiterjesztésnek az árában vagy 2x árkülönbség is a boltok közt (pár hónapja ennek már utánanéztem) :F

    A Toshibák minőségéről mi a tapasztalat ?
    Konkrétan a Satellite A200-23J modell érdekelne.

Aktív témák