Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz adm #35085 üzenetére

    Hát kár, hogy nem SATA HDD-t fogad.
    Mondjuk 160GB-ot így is bele tudok rakni (vagy van nagyobb is IDE-ben?), de az valoszeg nem elég arra, amire kéne, így nincs túl sok értelme, ha úgyis kéne SATA HDD.
    Talán ezzel a külső cradle-el, de akkor ebbe már inkább az ODD-t tenném.
    Mekkora a súlya ennek az USB-s cradle-nek ?
    Mert az ODD 200g-os súlya szerintem nagyon jó.
    A külső USB-s DVD-RW-k min. 300g-osak, nem ?

    De ez a dokkoló nem jó ehhez a HP-hez !
    Ehhez oldalcsatlakozós dokkoló kell, amiből úgytudom csak a HP 2400/2500 Series Docking Station -el kompatibilis:
    [link] (itt van manual is)
    De legalább itthon se túl drága: [link] [link] és hardverapro: [link]

    Mondjuk hiába olcsó, ha nincs rajta DVI...
    S-Video jöhet jól esetleg néha, de az az otthoni csatlakoztatást nem oldja meg (otthon most asztali gépről nézem a filmeket S-Videóval CRT TV-re kötve).

    Itt van még az nc2400-ról egy gyári leírás: [link]

    Viszont mint kiderült a Dell D420-as dokkolóin van DVI !
    A csak port bővítősön is, és az ODD tartóson is.
    Dell PR01X D/Port Advanced Port Replicator for Dell Latitude D-Family Laptops / Precision Mobile WorkStation - [link]
    Egy korábban eladott itt az aprón: [link]
    Dell D420/D430 Media Base Port Replicator DVDRW PR09S - [link] és [link]

    De hogy ezt a HP dokkolókra mi a francért nem tudták rárakni...

    Szóval a Dell mellett szól a DVI, a beépített SD olvasó, és a tapipad megléte a trackpoint mellett (és nemtudom, ha esetleg nincs a HP-ben beépített mikrofon, akkor az is).
    De viszont nehezebb, 4 cellással 1,36kg; 6 cellással 1.44.
    És úgy, hogy nincs is benne az ODD.
    Ami ráadásul nem is beszerelhető, ami kényelmetlenebb (külön cipelni ha kell)/ kevésbé biztonságos az olvasónak és a lemezeknek.
    A HP a legkissebb 3 cellással 1.29 kg (nagyobbal nem találtam adatot...) , és ebben benne van az ODD "kerete" is, és a beszerelhető ODD is jóval könnyebb az átlagosnál, 200g.
    Tehát ODD-vel 1,5kg lenne. A 6 cellás akksival talán 1,6kg.
    Míg a Dell 6 cellással 1.44, és abban még nincs benne az ODD, azzal együtt 1,8 körül lenne kb.
    Meg a töltő még mindegyikhez kb. + 300g.

    + Táska:
    Amit korábban írtál, hogy 14"-osak nem jók-e, azok pl emiatt sem :
    Ugyanis hátizsákban akarom hordani, egy vékony huzatban / táskában a notit, és az a hátizsákkal együtt azért megvédi.
    Ezt részben biztonsági okból is találtam ki, mivel egy sima hátizsák nem egy feltünő dolog, elég kicsi az esélye, hogy így megpróbálnák ellopni tőled a notit. Míg egy laptoptáska sokkal könnyebben fel tudja kelteni az érdeklődést szerintem sajnos.

    Mondjuk talán kicsit vastagabb a HP, de ez igazából nem nagyon számít nekem.
    És viszont (képekről) a HP jobban tetszik (főleg az hogy fekete).

    Szóval a konklúzió az, hogy a Dell jobb a DVI miatt, de a HP jobb a beépített / beépíthető ODD miatt. Ez elég nagy dilemma...

    Ha akár valamilyen moddolással (a notit szétszedve és akár forrasztgatva, és a kábelt valahogy kivezetve) tudnék DVI-t varázsolni a HP-re, az lenne a legjobb.

    Ja múgy arra milyen esély van, hogy mondjuk inkább késöbb, de ki tudnám cserélni a procit egy erősebbre, vagy Core 2 Duo ULV (ugyanekkora fogyasztás) U7700 1.33Ghz 533 FSB; vagy LV Core Dou / Core 2 Duo (csak ezek főleg már 667 FSB-vel vannak, amit szintén lehethogy nem támogat.
    Ha a hűtés hangosabb lenne, az nem zavar annyira, csak elbírja a noti tápellátó rész (ha kell ott is cserélgetek alkatrészeket, Feteket, kondikat).
    Vagy húzni nem lehetne valahogyan ?
    Vagy szoftveresen (SetFSB / Crystal CPU vagy hogy hívják ezt a fesz/szorzóállítós programot); vagy hardveresen az órajelgenerátort megpiszkálva. Vagy BSEL moddal ( P4-nél és asztali LGA775-ös Core 2-knél pl. E4000 sorozat volt ilyen) 667-re emelni az FSB-t ?

Aktív témák