Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz hamikike #432 üzenetére

    1.
    nincs "alvó" állapot, hacsak nem müködik épp az idözített ki/bekapcsolás és kikapcsolta.
    folyamatosan üzemben van hisz seedel illetve seedelésre kész
    bár van olyan opcio ha jol emlékszem, hogy mennyi inaktivitas utan kapcsoljon le a vinyó, de maga a készülék akkor sem kapcsol le és ha kérés érkezik a vinyó felé, elindítja ( én nem használom ezt a modot, nem szeretem ha a vinyot ki be kapcsolgassa.
    nekem folyamatosan megy de nem zavar a hangja , egyéb zajok mellett észre sem vehetö. Mindenesetre egy PC-hez hasonlitva jelentösen kisebb zajforrás akkor is ha müködik. Bár ez a megitélés mindig kicsit szubjektív is.
    2.
    belsö HDD szükséges, illetve nem probaltam ugy, hogy csak egy külsö legyen rajta.
    Az biztos hogy amikor kicsomagolja az ember teljesen szüz, még fw sincs rajta.
    a vele adott cd-röl kell egy gépre feltelepiteni az adott progit, az aztán inicializálja a hálózatra dugott eszközt, illetve benne a vinyot ( hogyha csak külsö lenne, azt nem tudom..) miután felismerte, erröl a gépröl kell elinditani, a feltelepitett programból egy konfigurálási folyamatot, ( hálózati címek, DNS, stb) aminek során fel fogja másolni a fw-t és az OS fájlokat, megformázza a vinyót és mindent töröl ami rajta volt. Erre figyelmeztet is. Az OS fájlokat a benne lévö vinyobol elkülönített ext3 tipusu linux (eltitkosított) particióra teszi kb 500 MB nagyságban. Ezt sehonnan nem lehet elérni és böngészni sem ( hacsak ki nem veszed és becsatolod egy PC-s linux alá) A vinyóbol maradt többi részre pedig létrehoz egy standard könyvtár szerkezetet XSF (szintén linux) fájlrendszeren. A behelyezett vinyot ettöl függetlenül hogy linux partició, tökéletesen lehet olvasni bármely gépröl, nem kell feltelepiteni a többi gépre az elsö konfigurálást biztositó programot sem, A standard gyökér könyvtárszerkezet (video, musik, admin stb) nem törölhetö de azok alá szabadon létrehozható más: ugyanigy a gyökér könyvtárszerkezetben jelenik meg a külön felvett userek sajat mappája
    szval kb ennyi.. kell a belsö vinyo sztem

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák