Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibbike01

    őstag

    válasz kenwood #32043 üzenetére

    Én nem vagyok nagy torrentes, de az arm procis TS-233 lazán kezelt közel 20 torrentet, letöltés, seedben tartás. Szerinten ha valaki nagyban tolja, 50+ torrent éjjel nappal, és nem csak az életbenmaradásért seedel, hanem igazi feltöltő, akkor jön szóba az inteles nagyobb vas.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz kenwood #32043 üzenetére

    Visszaolvasva már nem vagyok annyira biztos hogy jól értettem a problémát, úgy értettem akkor van baj, ha a NAS-on egyszerre fut a torrent + még másolsz is rá/róla LAN-on keresztül.

    De így másodjára úgy néz ki, hogy ott akkor van probléma, ha más is terheli a LAN-t, pl. maga a pc a torrenttel, és emellé még a másolást is át kéne küldeni a madzagon. Ezen a NAS csere sem segít, mert az is csak kukucskál a kábelen hogy mikor jön már az adat. :) És még csak az se biztos hogy a LANt dugítja el a torrent, simán lehet hogy a pc vinyója nem bírja hogy a sok kérésből most melyiket teljesítse. Én is le szoktam állítani a torrentet amíg archiválok, pedig ott még hálózat se játszik, másik vinyó van felmountolva ugyanarra a gépre. Erre utal hogy bekapcsolt torrenttel 500 Mbitről leesik 200ra (nálatok) a sebesség. Az 1 gigás sebesség amúgy is csak bruttó, abból lejönnek a vezérlőjelek, és ha még csomagot is kell újraküldeni, az is lassít, szóval 1000 Mbitet akkor se látnál rajta ha minden optimális lenne. Szerintem a vinyó lesz ebben az esetben.

    Ha mégis NAS-t akarnátok cserélni, mert mondjuk (sokkal) több torrentet szeretnétek futtatni, akkor aprón 60-ért láttam Asustor AS5002T-t, 2.5 GHz-es Celeron J1800 procival. DS118 meg olyan 50k, tehát nem nagy pénz a fejlesztés. De ez nem a problémádra megoldás, csak mellékes infó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák