Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    válasz kovy79 #27687 üzenetére

    ...akkor lehet, hogy átjött a gondolat ;-)

    Az ár egy érdekes dolog, mert pl. egy TP-Link "plafon" AP, ami tud is valamit, 30.000 körül indul, egy UniFi AC Lite meg 1-2 ezressel olcsóbb nála.
    Paraméterekben nincs igazán különbség, ha van Gbit LAN port, meg ac, az már kb. elég: de azt a tudást, ami az Ubiquiti rendszerben van, csak vagy ettől, vagy a jóval (legalább egy nagyságrenddel) drágább enterprise eszközöktől kapod csak meg.

    Mi kalickában élünk ;-) , igaz, 95m2, de olyan szerencsés elrendezésű, hogy az egy szem szolgáltatói router-t el tudtam helyezni úgy, hogy az 5GHz lefedi a gyerekszobákat (ők használják főleg laptopról a wifi hálózatot komolyabb dolgokra) , a 2,4GHz meg a lakás többi részét, ami a telóknak stb. elég - amúgy meg mindent bekábeleztem, mert utálom a wifi-t ;-) Szóval a tévék meg az asztali gép kanócon lóg.
    De ha nem tudtam volna megoldani ezzel az egy kacattal, akkor - mivel hosszabb távra tervezünk ezzel a lakással - biztos, hogy vettem volna Ubiquiti AP-ket, az Unifi Controller meg futott volna valami Raspberry-n. Már e volt tervezve a rendszer, de aztán a FRITZ!Box mégis megoldotta a dolgot... ;-)

    Azt mondjuk nem tudom, hogy megy-e nem saját kamerával? Ennek még nem néztem utána, nem volt rá szükség. Aha nem megy, az ciki - a legolcsóbb kamerájuk is 50.000 forint körül van, ha jól látom...

Új hozzászólás Aktív témák