Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ogodej

    csendes tag

    Sziasztok!

    Monitor vásárlásban vagyok (mint itt a legtöbb hozzászóló). Segítséget kérnék, mert van elképzelésem, de egy-két pontban bizonytalan vagyok.
    Jelenlegi konfigurációm: B450 tomahawk max, Ryzen 5 2600x, 2x8gb 3200 ram, RX580 GPU (ezt a videókártya piac normalizálódása után frissítem, várhatóan 6700xt-re).
    Mire használnám: Scripek, matematikai számítások, multi tasking, 3D modellezés, és néha játék is (nem kompetitív, Witcher 3, Dragon Age, Skyrim, GTA V ilyesmi).

    A fentiekhez én egy 21:9-es monitorra gondoltam, hajlított kijelzővel (R1500/R1800); 3440x1440 felbontással. Anyagi részét tekintve 150-200.000 Ft körül szánnék rá. Hosszú távra vásárolnék, 5+ évre, ezért nem akarok olyat ami gyorsan "kiöregszik".

    Kérdés az lenne, hogy kell-e a 144Hz, vagy a 100Hz a fentiekhez elég? Feltétlen fontos hogy a spec-ben fel legyen tüntetve a 2560 × 1080 felbontás, ha bizonyos játékoknál le akarom butítani (amíg nem lesz meg az új GPU), vagy az összes lecsökkenthető erre a felbontásra?

    Következők jöttek szóba, tesztek és leírások alapján (Tom's hardware, hardware unboxed, stb):

    GIGABYTE G34WQC
    AOC CU34G2 (esetleg az X ha kell a 144Hz)
    LG 35WN65C-B

    Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

    Üdv:
    Ögödej

Új hozzászólás Aktív témák