Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Sokat tipródok monitor választáson és nehezen jutok dűlőre. Már azt hittem megoldódik de úgy tűnik mégsem! Sokáig egy Samsung 2693HM-et használtam de költözés, albi váltás után egy olyan helyre, asztalra került ahol kevés a hely, közel is ültem hozzá, így már legalább 1,5 éve fontolgattam a kisebbre cserélését.

    Első körben egy LG 25UM58 utrawide monitort néztem ki de gyorsan elvetettem, nem állítható a magassága ez a kisebbik baj. Állványt lehet venni hozzá viszont nagyon alacsony. 29-es változat már magasságban is jó lenne de ugyan oda jutottam ahonnan elindultam, hogy nem fér.

    A családban leváltottam egy 17" Albacomp TFT -t egy Samsung 214T-vel. Annyira megtetszett, hogy beszereztem egyet a 2693HM helyére is. Teljesen elégedett is vagyok vele, felújított, 1 év garral, állítható állvány, szép színek, szép fekete. Gondoltam az a 320 pixel annyira nem fog hiányozni, viszont sajnos rá kellett jöjjek, hogy de!

    Alternatív megoldásként LG 23MB35PM-B néztem ki. Állítható állvány, elvileg rendes IPS és nem annak valami butított verziója, nem csillog-villog, matt felület, nem PWM-es. Újonnan is megúszom 40k-ból 3 év garral. Viszont félek a feketéjétől még a TN után is és attól, hogy a 214T után csalódás lesz. Itt a fórumon sem találtam róla túl sok infót.

    Van vele tapasztalat? Mire számíthatok a 214T után?

    Második alternatív megoldásként a 244T lehetne, aminek örülnék de nem nagyon fellelhető. Egy helyen találtam viszont az új 23MB35PM áráért, amit kicsit pofátlanságnak tartok, tekintve, hogy 1 év garral felújítottan mennyiért szereztem be a 214T monitorokat.

    Keveset játszom, FPS-t ritkán. Fő felhasználás, net, munka (office programcsomag, CLI konzolok, webes GUI-k), film.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz I3EI\ICE #98456 üzenetére

    Sajnos a garit nem tudom, nem írta egyértelműen az oldal ahol árulják de 40k-t sokallok érte még ha garis is. Végülis mégis csak egy 10+ éves monitor. Egy másik cégnél ahonnan a 214T-k valók ott vállaltak rá egy évet. Árban is jók, 12k-ért mérték darabját a 214T-nek. Elvileg felújítottak, ez nem tudom mit jelent, feltételezem leginkább a tápját érintheti a monitornak. Próbáltam utána járni az üzemidőnek. Találtam service manualt hozzá, sikerült előhívni a szerviz menüt de sokkal okosabb nem lettem. Feltételezem a számlálókat nullázhatták. Amit az albiban használok abban konkrétan 6 óra üzemidő szerepelt. Kb. ennyit is használtam mióta megvan. Egyébként 2006.09. havi példány. Otthonit még nem néztem, ha haza keveredem meglesem de szerintem hasonló infókat fogok látni.

    Én is csak [ennyit] találtam róluk. Eszerint a 214T a kistesó és nagyon hasonló tulajdonságúak. Mindenesetre nekem nagyon tetszik! :) Elsőnek csak a szülői háznál levő 17"-est akartam vele váltani de annyira megtetszett, hogy az albiba visszaérve a TN elé leváltottam ezt is ha már tervben volt a kisebbre csere. Csak az a fránya 1600x1200 kicsit kevés, bár lehet, hogy hozzá fogok tudni szokni. Van pozitív hozadéka is, pl. a Cities Skyline-ban tolhattam felfele a grafikán a kisebb felbontás miatt. (RX550) Szerencsére mostanában ilyesmikkel játszom ha játszom és ott nem számít a panel lassúsága annyira.

    Azt a konkrét LG-t azért vettem számításba, mert egyrészt állítható állványú, másrészt mint üzleti modell elvileg sima IPS-e van nem valamelyik butított változata. Nekem még csak LG féle AH-IPS-hez volt szerencsém, egy valamilyen IPS Dell-hez (ehhez elég régen, legalább 5 éve), típust nem tudok de emlékeim szerint a 214T felülmúlja őket. Arra viszont emlékszem, hogy a Dellnél jelentős volt az IPS glow, rosszabb az LG-nél. Kb. a fekete szürke, mint itt pár hsz-el feljebb egy linkelt képen. Engem sajnos zavar, nem hiszem, hogy könnyen meg tudnám szokni, még a TN-em feketéje sem ennyire gázos. Legfőképpen az IPS-ben ez nem tetszik leginkább. Bár olvasni olyan típusokról ahol ez nem jelentős.

    Van vele kapcsolatban olyan élményed, hogy élénkebb, teltebb, "élőbb" színei vannak, mint a legtöbb monitornak, amit látsz?

    Pont ilyen élményem van és a feketéjét imádom! :)

    Köszi, rálesek az említett típusokra.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Üdv.,

    Jelenleg egy Samsung 214T-t használok amivel nagyon elégedett is vagyok. Egy nyűgöm van csak, kissé hiányzik az a 320 pixel oldalról de nem vészes, simán tudok ezzel élni a monitor más előnyei miatt. Játszani ritkán de akkor az a pár plusz fps sem jön rosszul, amit a kisebb felbontás miatt kapok vagy éppen a jobb képminőség. Pl. Mass Effect Andromeda 900p-ről skáláz fel és 1600x1200-on jobban néz ki mint az előző 1920x1200-as monitoromon. A VGA RX 550 és nem tervezem a nagyobbra cserélését egyelőre. Filmezni TV-n szoktam.

    Most van egy elég jó ajánlat a NEC MultiSync EA244WMi-re. Mit gondoltok róla? 214T ellenében érdemes lenne a csere? Kicsit félek az IPS Glow-tól, no meg a PWM-től. 214T ugye S-PVA és CCFL aminél a PWM nem igazán jelent problémát, viszont PWM LED-es monitor okozott már nekem diszkomfort érzetet a nézésekor.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    Sziasztok,

    Igaz nem mostani monitor de second hand helyeken, több helyen is kínálaton van. Kérdés PWM mentes-e. Elgondolkoztam rajta, mint nyitás/szoktatás az IPS monitorok felé de ez a videó [link] elbizonytalanított.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák