Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    Sziasztok!

    Két kérdésem lenne, az egyik csak sima kíváncsiság, a másik már jobban érint.
    Szóval az első kérdés csak annyi lenne hogy, ahogy látom, a jobban hozzáértők, általában valamilyen Dell monitort ajánlanak a tanácsot kérőknek, pl U2312HM-et. Na most azt nem értem, hogy ha a Dellnek az LG szállítja a paneleket(jól tudom?), akkor miért jobb egy Dell, mit tesznek bele a monitorjaikba amit az LG nem tesz? Lehet, hogy valami tök nyilvánvaló dolog, de én akkor sem tudom mi az, mivel nem értek hozzá, csak ezért kérdezem.

    A másik nem is kérdés, inkább egy kérés lenne, mégpedig egy kis segítséget szeretnék kérni. :B
    Egyszerű a dolog, monitort kell vennem(a régi pár napja feladta), de kissé(?) bizonytalan vagyok, így kérném a hozzáértők véleményét, tanácsát, stb.
    Van pár szempont ami fontos lenne, persze némi kompromisszum nélkül úgysem fog menni, ezzel tisztában vagyok. Szóval az első dolog, hogy egyértelműen egy olyan monitor kéne ami tuneres, tehát egy monitor TV, amiben van DVB-C tuner leginkább, de a DVB-T is kell nyilván. Aztán, hogy IPS paneles legyen. És itt kezdődik a bizonytalanságom, a válaszidő/input lag miatt. Ugyan is a következő szempont, hogy lehessen vele játszani(tehát viszonylag kis input lag illetve válaszidő lenne az ideális) és azért ez elég fontos. Ugyan nem vagyok egy hardcore játékos, de ez inkább abban jelentkezik, hogy viszonylag ritkán játszok, vagy megyek mondjuk lan partira, de ha alkalmam adódik, akkor azért keménybe nyomom. Az a helyzet, hogy professzionális CRT-ről váltok, így biztos zavarni fog egy IPS monitor válaszideje/input lagja, de ha nem durva, akkor biztos, hogy megszokom. :) És a végére, ha már lúd, legyen kövér, egy passzív 3D is bejátszik a szempontok között. Ja, majdnem elfelejtettem, nagyjából 23" méretben gondolkozom, egy ekkora fér el az íróasztalon. Kb. ennyi. :)
    Találtam is a szempontjaimnak megfelelőt, ami árban is még elviselhető valamennyire: LG DM2352D. De a kérdés nincs eldöntve, ha tudtok jobbat, jöhet. Pl. egy olyan Dell ami felsoroltakat tudja és nem horror áron adják, bár én kerestem de nem találtam ilyet. Illetve azzal is tisztában vagyok, hogy túl sok mindent szeretnék egyben, így nyilvánvaló, hogy nem lesz professzionális egy ilyen monitor. De ha van jobb annál amit én találtam, akkor azt veszem meg, ha ilyen all-in-one csak az az LG van, akkor azt veszem meg(kénytelen leszek), és olyan amilyen.

    Bocs a sok szövegért, csak azt akartam, hogy egyértelmű legyen mit szeretnék és ne kelljen 5-6 hsz-en keresztül barkóbázni.
    Előre is köszönöm az infókat, javaslatokat! :R

  • DRB

    senior tag

    (#31578) schawo; (#31579) fatallerror:

    Értem, tehát a Dell jobb elektronikát csinál az LG paneljeihez. Ezek szerint az LG-nek meg a Dell-től kéne venni az elekronyikát, vagy mondjuk cserélni a paneljeikért, jól kiegészítenék egymást.

    Olyan kicsi(< 1 ms) az input lagja a Delleknek? :F Gondolom az input lag nem a panel, hanem az elektronika sara. Itt a PH!-n az egyik monitor tesztben 10 ms input lagra már azt mondták, hogy nagyon jó, sőt kiváló, pont egy LG monitor tesztjében, de már egy 30 ms alatti is játékra jó lehet, legalább is ezt írták, több tesztben is. Igazából engem inkább a válaszidő aggaszt kicsit jobban a kiszemelt monitorral kapcsolatban. Van itt a PH!-n pár teszt amivel gyakorlatilag körüllőtték azt amit kinéztem magamnak, az egyik tesztben egy tuneres, de nem 3D-s monitor van, a másik tesztben 3D-s a monitor, de ebben meg tuner nincs. Ha DM2352D a második monitor lenne, tunerrel kiegészítve, már venném is meg, jó a sebessége, jól be is lehetett kalibrálni, csak a fekete képnél derengett be eléggé a megvilágítás, de ezt túlélném. Ki lehet azt deríteni melyik panel van az általam kiszemeltben? Akkor talán teszt nélkül is lehetne tudni hogy állunk. Na mindegy, még nézelődök, kérdezősködök, teszteket olvasok, esetleg itt is ír még nekem valaki hozzáértő valami okosságot :), aztán csak sikerül kitalálni mit vegyek. Mondjuk másfél-két héten belül valahogy el kell döntenem, mert vissza kell adnom a kölcsönmonitort.

    schawo: Ja, és köszi az infómorzsát! Valahogy volt egy olyan érzésem, hogy más sem fog találni nekem megfelelő monitort, de azért még várok, hátha valakinek támad valami ötlete. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák