Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz marositech #76801 üzenetére

    Problémás a dolog kicsit.

    144Hz-es csak olyan van 21:9-ben, ami 2560x1080 és Freesync-es. Viszont már elég szerintem a 100Hz is.
    Én ilyen méretben én már nem vennék 2560x1080-as monitort, de van itt aki vett és elégedett vele, szóval egyénfüggő.
    Ilyen kártyához meg főleg illene szerintem a 3440x1440-es felbontás. Azt, hogy kell-e a Gsync, neked kell eldönteni, de szerintem igen hasznos. Jókora felára van azért, bár nem mintha túl nagy lenne a választék 3440x1440-es, 100Hz-es monitorokból. Egyébként is eleve marha drágák, de a Gsync tovább növeli az árat.

    Ilyen lehetőségek vannak Gsync-el:

    Acer Predator X34a - IPS panel
    Asus PG348Q - IPS panel
    AOC AGON AG352UCG (március végén lesz kapható, nálam ez a favorit) - VA panel

    Freesync-el:

    Samsung C34F791 - VA panel
    Asus MX34VQ - VA panel

    Hirtelen most ezek jutnak eszembe.

    [ Szerkesztve ]

  • gurubefree

    senior tag

    válasz marositech #76801 üzenetére

    Szia

    Kerdes mivel jatszol ! Az is kerdes , hogy szamodra mi a meghatarozo : magas frame rate es az ezzel jaro magasabb kepfrissites ( ez monitor fuggo ) , vagy megelegszel a relative alacsonyabb frame rate alacsonyabb frissitessel . ( ez a gtx1080 eseten magasabb mint 1080p felbontasnal fenall )

    Ha nvidia kartyat tervezel hasznalni akkor ajanlott a g-sync panel ha ! es ezt kiemelnem ! a felbontasbol adodoan a min. frame 60 alatt van .

    A GTX1080 nagyszeru kartya ( magam is azt hasznalom ) de sok ember itt finoman szova tulertekeli !

    En a gtx1080-al egy Acer Predator z35 hasznalok aminek 2560x1080 felbontasa van . 144hz-es ( oc 200hz ) MVA panel , g-sync . Ennek a monitornak a kijelzo meretebol es a felbontasbol adodoan annyi hibaja van ( ez engem nem zavar ) , hogy a pixel density az atlaghoz kepest alacsony .
    En nem ajanlom a 3440x1440-es felbontast a gtx1080-hoz . Peldakent annyit emlitenek , hogy 2560x1080-as felbontason a gtx1080 avg 100 framet hoz The Witcher 3 . Gondol el mennyi lenne ez kozel dupla annyi pixel eseten ( 3440x1440 )

    Ha uw felbontasban gondolkozol es 1440p kozeli minoseget szeretnel akkor a 29" (2560x1080) nagyobb monitort ne vegyel . Ebben az esetben a g-sync nem annyira fontos . Minosegi g-sync uw kijelzok mereg dragak ! Az Acer Z301 mar elerheto , ha az ar nem okoz gondot akkor en ezt ajanlanam !

    Nagyon fontos meg tudni , hogy nem minden jatek tamogatja a 21:9 kepmeretet da ami igen az k***** jol nez ki !!! Aki elkezd 21:9-es kepmereten jatszani soha nem akar tobbet 16:9-et latni :D

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

Új hozzászólás Aktív témák