Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biga123

    addikt

    válasz KAMELOT #123464 üzenetére

    Én se tartom korrektnek h egyesek kazalszámra rendelnek és küldenek vissza dolgokat.
    És sajnos ha hibásan kerül vissza a cucc , ez mindíg le van írva h értékcsökkentést alkalmaznak. és akkor jöhet a huzavona , h eleve sérültet küldtek, vagy a futárnál sérült meg , vagy a vevőnél, mert természetesen senki nem akarja benyelni.
    Ezellen véd a személyes átvétel valóban.
    (én is küldtem vissza 3 monitort emagnak -sérülésmentesen , de mindnek volt valami nyűgje, ami felett nem tudtam elmenni, és szvsz bolti kipróbálás alatt nem veszed észre, semmi értékcsökkentést nem foganasítottak, a végén pont az alzából rendelt acer XV272U lett a befutó , hibátlan, imádom) Szal nem egyszerű. De Törvény van rá ;]

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • Kam1kaze

    tag

    válasz KAMELOT #123464 üzenetére

    "Fizetsz + pénzt és 60 napon belül indok nélkül visszadják a pénzt. Így akkor nincs ilyen fentebbi sztorira szükség."
    Ilyen téren szerintem nincs különbség a 14 napon belüli elállás és amit írsz, 60 napos visszavitel (plusz pénzért) között. Mert, ha az én esetemet nézzük, hogy eleve karcos volt kicsomagolásnál és pixelhibás, a 60 napon belülinél is ugyan úgy elutasítják olyan indokkal, mint az esetemben. A 14 nap még erősebb is szerintem, mert az törvényileg jár.

    Tudom (legalábbis gondolom), hogy nem nekem szól, de én pl. elhoztam a monitort és visszavitelnél direkt béreltem egy GreenGo-t, hogy vissza tudjam vinni, mert úgy személyesebb, tudom élőben is mondani a hibát és nem került többe a cégnek. Meg tehettem volna, hogy postával (Inverz csomagként), visszaküldöm az Alza költségére, de nem tettem, korrekt akartam maradni. :)

    Alza Google értékelésnél második hozzászólás:
    "Az RMA-s cimkével ellátott, már garanciáztatott készüléket akarják eladni újnak. Xiaomi matrica is felszedve és visszaragasztva. A doboz úgy nézett ki, mintha most vettem volna elő a szennycsatornából.
    Weboldalon újként lett vásárolva, nem a "felbontott, használat apró jelei....."
    Azonnal el lett álva a vásárlástól."

    Plusz tanulság, hogy ami régen jó volt, nem biztos, hogy az is marad, érdemes néha újra utánaolvasni.

    [ Szerkesztve ]

  • UX

    tag

    válasz KAMELOT #123464 üzenetére

    Jól rászedtek! ;]
    Nem mindegy hogy 14 vagy 60 alatt tesznek lóvá?
    Egy nagyértékű terméknél már nem biztos hogy kifizetted volna a 20-30 ezret a semmire.

Új hozzászólás Aktív témák