Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    Üdv!

    Mostanság gondolkodom egy új nyomtató várárlásán a régi hp 5l-em kezdi megadni magát.
    perpill főiskolás vagyok és leginkább jegyezetek szoktam nyomtatni fekete fehérbe. gondolkodtam tintasugarason, meg belépő szintű lézeren egyaránt. úgy általában véve heti 100oldal körül nyomtatok, bár van hogy hetekig semmi aztán zh vagy vizsgaidöszak előtt kinyomok egy héten vagy 500oldalt esetleg többet, bár ez ritka. de azért 1félév alatt 2csomag papír elég szokott lenni. sőt.. több alternatíván gondolkodtam:

    1. samsung ml-2010 17-18k (bár nem vok biztos hogy ezt be tudom szerezni a környéken)
    2. canon lbp 2900 23k-ért tudnám megvenni
    3. ismerösöm tudna hozni egy használt 6éves hp laserjet 1200at, kb 10be fájna. kicsit félek ettől a megoldástól mer azér a 6év az nem kevés
    4. canon ip3500 esetleg 4500 tintás. 2880 a gyári patron amire 360oldalt írnak, de egy nem gyári patron kb 500ft.

    igazából amit nem tudok hogy ezen lézernyomtatók milyen részletességgel tudnak nyomtatni. sima szövegre tudom még a 300dpi is elég, de pl programozás, architektúrák szerü tárgyaim jegyzetei jócskán televan apró finom ábrákkal, amit jólenne ha úgy tudnék kinyomtatni, hogy azért lássak is belöle vmit. s ha jól néztem az ml2010 és az lbp 2900 is csak 600dpi(írnak vmi kamu 1200dpit nemtom ez mennyire valós) míg a laserjet az 1200dpin képes nyomtatni. míg a tintás ip3500ra ill 4500ra viszont vmi írtó nagy dpit adtak meg, ami bevallom kicsit szintén marketingszagúnak tűnik nekem. színeset nem hiszem hogy nagyon fogok nyomtatni, örülök perpill ha a fősuli költségeit állni tudom. egy dolog ami még felmerült, az a tartósság. gondolom egy lézer azért strapabíróbb, mint egy tintás. bár lehet tévedek...

    az új tonerek mindegyikhez kb 15-16k-ba kerülnek, de a canont meg a hpt tudnám itt helyben töltetni az kb egy 10es lenne, és úgy kb 2000oldalra saccolták. a samsungot nemtom..

    szóval figyelembe véve, hogy azért jó minőségű nyomtatásra is szükségem van (néha), meg a nyomtatási gazdaságosságot és a nyomtató várható élettartamát/strapabíróságát melyik alternatívát ajánlanátok? vegyem meg a 3 lézer vmelyikét, vagy jó lesz a tintás is ?

Új hozzászólás Aktív témák