Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Band0

    újonc

    Sziasztok!

    A következőkben kérném a segítségeteket/véleményeteket:
    Három hálószobát szeretnék hűteni családi ház tetőterében. Lényegében éjszakára kellene, hogy tudjunk aludni, napközben alig tartózkodunk ezekben a helyiségekben. A helyiségek alapterületei: 11,5, 12,5, 19,5 nm, belmagasság 2,9 m. Multi split megoldásban gondolkodom (triál).
    Nem sokat értek a hűtés technikához, rendes klíma szerelővel (még) nem beszéltem, egyelőre próbálom elvégezni a házi feladatom, hogy ne tűnjek annyira bambának, mint amilyennek érzem magam. Természetesen ki fogom kérni szakember véleményét a helyszínen és annak megfelelő megoldás fog születni.
    Első kérdés (méretezés): a beltéri egységek maximális hűtő (illetve fűtő) teljesítményének összege szigorúan <= a kültéri maximális teljesítményénél, vagy adott esetben lehet valamennyi különbség, mondjuk 0,5 kwh alatt. Létezik erre matek? Nem találtam írást, de ez adott gyártókat akár ki is zárhat, amennyiben a kompatibilis beltéri kínálatból nem lehet optimálisan összeállítani a beltériket.
    Második kérdés (márka): néhány fórumot átolvasva kezdem belátni, hogy érdemes a japán márkák felé orientálódni. Mi a véleményetek a Hitachi-ról? Mit lehet tudni róla? Érdemes ebben a márkában gondolkodni?
    Elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a felvezetés.
    Köszönöm, ha egy kicsit közelebb visztek a témához.

  • Band0

    újonc

    válasz edk- #39027 üzenetére

    Köszönöm! Hely éppenséggel lenne, csak azt olvastam, hogy így valamivel több lehet az össz energia fogyasztás, illetve a zaj terhelés. Összességében kulturáltabb megoldásnak tűnik... Továbbá a földszinten van egy nagyobb helyiség (kb. 40 nm), aminek a hűtését egy sima split klímával oldanám meg egy másik szakaszban, így már túl sok kültéri lenne.

Új hozzászólás Aktív témák