Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wnagyi

    újonc

    Üdvözlök minden kedves fórumozót!
    Ma reggel beszéltem ÉMÁSZ-ékkal H tarifa ügyben. A kérdésem az volt, hogy a H tarifás órára lehet-e 2 db mono split klímát kötni, ha a műszaki feltételeknek megfelelnek, ill. a jóság fokuk alkalmas a H tarifa igénylésére. Először nem tudta, néhány perc várakozás, telefonálás, után azt mondta, hogy „igen, lehet, de csak egy klímának a fogyasztását tudják elszámolni”….Na kérdem én, … Egyáltalán, ez így életszerű? Mert az értem, hogy téli-nyári időzónát tudja kezelni, átváltani, de hogy épp melyik klíma üzemel, azt hogy tudja az óra mérni? Ilyenről hallottatok?…

  • wnagyi

    újonc

    válasz wnagyi #14779 üzenetére

    Az előző hozzászólásom egyik mondatából kimaradt egy szó, mégpedig, az, hogy kedvezményesen, tehát a telefonos hölgy mondata így hangzott pontosan: „igen, lehet, de csak egy klímának a fogyasztását tudják elszámolni kedvezményesen”

  • wnagyi

    újonc

    válasz feco19 #14781 üzenetére

    Köszönöm... figyelni fogok. Tudom, hogy lassan megy az ügyintézés, már felvettem a kapcsolatot reg.szerelővel. Az egyik klíma már meg van, működik, de szeretném hamarosan a másikat is megvenni, felszereltetni, és ekkor elindítani a folyamatot Csak próbálok tájékozódni, mert egy "okos" villanyszerelő (vill.mérnök) beültette a bogarat a fülembe (na nem ő fogja a villanyszerelést csinálni nálam,). , és ahogy már többször átbogarásztam itt a fórumot, meg másik fórumot is, sehol nem hallottam senkitől, olyat,hogy csak egy klímának a fogyasztását számolják el kedvezményesen..

  • wnagyi

    újonc

    válasz feco19 #14783 üzenetére

    Megvan a forgalmazói tanusítvány, ( H tarifára alkalmas) még csak kéthete üzemel az a klíma...:) , úgyhogy nem régi...:)

    [ Szerkesztve ]

  • wnagyi

    újonc

    Kedves Fórumtársak!
    Az alábbi bejegyzésemnek azt a címet adhatnám, hogy: a klíma beszereléstől a H-tarifáig, talán mást is érdekel, hogy zajlott az ügymenet. Adott egy 70-es években épült „kockaház”, 2,5 szoba, előszoba, konyha, kamra, fürdőszoba. (68 nm hasznos terület) A ház egyelőre külső szigetelés nélkül (40-s tégla). Az ablakok jelenleg régi faablakok, hamarosan 3 rétegezésű (hő-és hangszigetelt) műanyag ablakokra lesznek kicserélve a kettő, közel azonos 16-16 nm-es szobában , a szobákból az előszobába jutunk, az előszobából pedig a konyha, kisszoba, és a fürdőszoba nyílik.. A kettő nagyobb szoba egybe és külön is nyitható, magyarul körbe járható. Régi, közel 20 éves gázkazánunk van, ami igencsak gazdaságtalan, és igen sokat is fizetünk, fizettünk a gázért. Továbbá azért van egy vegyestüzelésű kazánunk, és az egyik nagyszobában egy kis kandalló-kályha. Idén, február 16-n beszerelésre került, egy DAIKIN FTX35KM…... klímaberendezés, majd úgy döntöttünk, hogy nekünk bizony kell még egy készülék… és vásároltunk még egy ugyanolyan DAIKIN készüléket mint az előző. A készülékeket nagyszobákba lettek felszerelve, nagyjából azonos magasságba, egymással szemben lévő falakra.. szendvics szerelés. Semmi rezonancia, áthallás a falakon. Úgy gondolom, hogy jó munkát végeztek a szerelők, de ez idővel úgy is kiderül, hogy mennyire. Tehát, az egyik készület február 16-n szerelték, a másikat március 8-án villásdugóval csatlakoztatva a hálózathoz. Előzőleg regisztrált villanyszerelővel felvettük a kapcsolatot és a második klíma beszerelését követően pár nappal kiépítette az új mérőhelyet. Ezzel egy időben az ÉMÁSZ részére kitöltöttük az igénybejelentést némi teljesítménybővítésre, és a H tarifa igényléshez.(Már ekkor másolatot csatoltam a forgalmazói nyilatkozatokról,és a készülékek energia cimkéjéről ) ezeket bevittük az ÉMÁSZ ügyfélszolgálatra. Március 21-n e-mailben megkaptuk az utasításokat, hogy mit kell még csatolni az igényünkhöz (addigra ezek már készen álltak: forgalmazói nyilatkozat, csatlakozó műszaki dokoumentáció tipizált mérőhelyekhez, melyet a villanyszerelő töltött ki, és írt alá hogy a szükséges munkálatokat elvégezte, villamosbekötési vázlatrajzot+térképmásolat, plusz az elektromos szolgáltató részéről megküldött MGT- azaz Műszaki Gazdasági Tájékoztatót aláírva, ja még csatoltam az készülékek energia cimkéjét is). Nagyjából ennyi. Március 22-én bevittük a szükséges okmányokat ,és ekkor megköttük a szerződést a H tarifára (villamos energia vásárlási szerződés az elkészült okmány neve). Egy héttel ezután már jöttek a szolgáltató emberei a H-tarifás órával. Felmásztak az ingatlan előtti oszlopra, a régi bejövő vezetéket egy újabbra cserélték (jobbra, vastagabbra), a régi normál tarifás órát ászerelték az új mérőhelybe, ill. beszerelték a digitális H-tarifás órát. Majd a villenyszerelőnk még dolgozott egy kicsit, hogy a klímákat rákösse az új H-tarifás órára..Most a klímák fogyasztásának mérése ezzel a villanyórával történik. Március 29-től mostanáig az óra állása ,: április 7, du. 4 óráig: 43,3 kw. , ez 996 .-Ft 23.-ft egységárral számolva. ..Persze átalányt fogunk fizeteni a H-tarifás fogyasztásra is. Terveim szerint lényegesen kevesebb lesz így a fűtésre fordított kiadás, még akkor is, ha azért mellette a hidegebb téli hónapokban besegítünk a gázzal, vagy a vegyestüzelési kazánnal. A lényeg az, hogy kb. másfél hónap telt el a klímák beszerelésétől a H tarifás óra beszereléséig. A jövőbeni fogyasztás alakulásáról is szeretnék majd beszámolni. Naponta jegyzetelem, jegyzeteltem az órák állását, a fogyasztás alakulását...(Nyugdíjas vagyok, belefér az időmbe :) :):) )

    [ Szerkesztve ]

  • wnagyi

    újonc

    válasz tibibi #15293 üzenetére

    A H tarifárt semmit sem kellett az ÉMÁSZ-nak fizetni, csak a regisztrált vill.szerelőnek az új mérőhely kialakításáért. Munka- és felahsznált anyagdíj: 130 e. de nekem plusz munkák is voltak..Volt némi teljesítménybővítés 25A-re a normál órára, a H tarifás órára szintén 25 A igény volt a két klímához, amit meg is adtak...

    [ Szerkesztve ]

  • wnagyi

    újonc

    válasz tlaci72 #15294 üzenetére

    Szerintem is a 29 dB is igen hangos.. Én voltam bent egy bermutató teremben és akkor eldöntöttem, hogy nem lesz Gree klimám, mert ott az üzletben hangosnak ítéltem.. Így lettek Daikin klímáim.

  • wnagyi

    újonc

    Egy Daikin Klíma került beüzemelésre az egyik szobába 2017.február 16-n, a második klíma (szintén Daikin) pedig március 8-án került beüzemelésre a másik szobába. Március 29-ig mind a kettő klíma villásdugóval lett csatlakoztatva a hálózathoz, egy-egy konnektorba. 16A-rel biztosított áramkörön.
    Március 29-én jött az ÉMÁSZ, és beszerelésre került a H- tarifás óra, amit már előzőleg megigényeltem. A regisztrált villanyszerelőnk mind a két klímához külön-külön ha jól tudom 2,5 -ös vezetéket húzott az órától (padláson keresztül.)
    Mivel némi teljesítménybővítés is történt , ( 20-25A-re), ezért a H tarifás órára 25A-t igényeltem, és azért annyit mert az áramszolgáltató max. annyit ad amennyivel a Normál tarifás óra üzemel. Mindkét klímának külön kismegszakítója van.
    A H-- tarifás óráról kizárólag a két klíma üzemel jelenleg.Természetesen nem villásdugóval csatlakoztatva, mert H-tarifához alapkövetelmény, hogy villásdugós csatlkozással nem nem üzemelhet. Karbantartáskor, vagy hosszabb használaton kívül a kismegszakítókat lekapcsolom.
    Az eddigi fogyasztásról csak annyit egyelőre, hogy a H- mérővel mért fogyasztásunk eddig (a mai napig) 197 KW. Igaz, hogy a kedvezményes tarifát (23 Ft)csak októberr 15-től április 15-ig számolják el, az ezn időszakon kívül felhasznált áramot pedig a normál (40Ft) tarifával .
    Eddigi tapasztalatom alapján jól döntöttünk a klíma mellett. Rendszeresen (naponta) figyelemmel kisérem a klímák fogyasztásának alakulását, és jegyzetelek.
    A február 16-márius 29-ig terjedő időre a klímák villamos fogyasztása 306 kw volt, de ez azért nem teljesen pontos. Úgy számoltam ki, hogy ez időszakra vonatkozó teljes fogyasztásból levontam napi 7 kw-t ami az átalag, fogyasztásunk. Így kb. a normál fogyasztásra számításaim szerint 12,240 Ft-t fizetek majd az októberi elszámoláskor pluszba.

  • wnagyi

    újonc

    válasz Chaser #20498 üzenetére

    Ha megnézzük a szolgáltatók weblapján a tarifákat, amelyek 2018.január1-től érvényesek, akkor azok között minimális az elétérés a díjak között( Elmű, és Émász területen csupán 1 Ft. a különbség.
    Amit neked a szolgáltatód küldött, az csupán a h árszabás alapdíja, de ehhez hozzájön még a rendszerhasználati díj, + az elosztói alapdíj, tehát a 23 Ft körüli díj 3 részből tevődik össze: H árszabás (B)alapdíj(/B)a, (B)rendszerhasználati díj(/B), elosztói alapdíj. . A megküldött, vagy letölthető számlákon külön sorokban vannak feltüntetve ezek az összegek.Sajnos egy kicsit bonyolult a fogyasztó részére megküldött számlájuk, de ha kicsit átbogarásszuk akkor egy idő után érteni fogjuk hogy mi mennyi..:)


Új hozzászólás Aktív témák