Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rmihaly

    tag

    válasz akerbis #68123 üzenetére

    Lehet venni mobilklímát akár 20eFt-t is.

    Az első 1-2 szezon után szabadulnak tőle a tulajok, mert iszonyat hangos.

    Alapban ki kell vezetni a meleg részét, mert különben csak a villanyt fogyasztja.

    Bukó ablak esetén vannak ilyen felragasztható kivezetések, használatukkal kicsit javul a helyzet.

    Ha tudsz a szállás ablaka elé árnyékolót tenni azzal sokat javítasz a helyzeten, így nem fog annyira átmelegedni a belső.

    Azért a szálláson kérdezd meg, hogy mit engednek mert lehet felejtős az egész.

    Nem túl jó a hatásfoka se kb 2-2,5COP-je van (sllit inverteres klíma 5 felett), és kb 1000W-os ON/OFF típusúák.

    Hangja 40-50dB bent (szemben a split klíma 26dB- körüli értékkel, azaz kb 2x-3x hangosabb, ez már beszéd szintű zaj)

  • rmihaly

    tag

    válasz akerbis #68137 üzenetére

    Mobilklímából a legolcsóbbat - úgyis megbánod, és csak az vigasztal, hogy nem volt drága.

    A drága mobilklímák is zajosak, hangosak.
    Ha használtan veszel mobiklímát akkor próbáld ki.
    - bekapcsolás után hideg levegőt fúj e
    - milyen hangja van (kerreg e kattog e)
    - működnek e a funkciói (időzített ki/be kapcsolás, hőmérséklet elérésekor ki/be kapcsolás, légterelő funkciók)
    - szép e a burkolat, nincs e megsárgulva.
    - akitől veszed a szobából (lakásból) adja e el vagy a sufniból, szabad ég alól.
    - vezetékei, csövek csatlakozóidomok meg vannak e
    - koszos e a gép
    stb...

    Persze használt klímánál lehet mindegyikben kompromisszumot kötni, de azt Te tudod neked mi a fontos.

    Én 1000%-ra nem javaslom a mobilklímát. Ha mindenképen kell, akkor olcsón érdemes venni (úgyse fog sokat menni - főleg úgy hogy a hálószobában lenne).
    Úgy tudom, hogy mobil klímát csak egy két szaki javít, de a javítási szerelési díjak sokszor többre jönnek ki mint a 30e-s klíma, így a javíttatásában nem gondolkodnék (inkább a hulladékkezelés oldalát nézném meg).

    Anyuméknál volt kb 2 éve 1db mobilklíma. Mindene működött, de nem lehetett mellette megmaradni olyan hangos volt.
    (Másfél éve lett eladva 10eFt-ért)
    Amikor hazaértem inverteres split klíma kb 3x akkora területet tartott hűvösen, és hangja szinte nem is volt.

Új hozzászólás Aktív témák