Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DUB Inc.

    aktív tag

    válasz pjen #35591 üzenetére

    A kültéri baromi csendes, főleg kívülről hallgatva. A lakásban már más a helyzet, itt egy mély frekvenciás búgás észlelhető egy bizonyos kompresszorfordulaton, amire még nem tudtak rájönni a szervizesek. A beltérije viszont semmivel sem csendesebb, sőt. Ezt több vélemény is igazolja (privát is).

    Egyébként nekem is annyi jogom van leírni a negatív tapasztalataimat, mint bárkinek. Azért is írom le, hogy ne csak a rózsaszín oldalát lássák ennek a kínai vs japán témának az olvasók, mint ahogy olvastam anno én is.

    Kifogtam egy szart? Nézzük. Hosszas olvasgatás (főleg itt a fórumon), adatok elemzése stb. kiválasztottam egy erős középkategóriájú, nem túl olcsó (360k) "japán" modellt. Originált csomagolásban vettem át, szakember szerelte fel, semmin sem spóroltam. Kérdem én, hogy mi mást tudtam volna még elkövetni?

    Japánt és márkásat vettem, mert ezekkel kevés a hiba és csendesek. Ezekből sajnos csak utóbbi teljesült, az is csak részben, mert ugyan a kültéri még csak-csak, de a beltéri motorja sem csendes, a szélzaj - főleg a normálisan be nem állítható fokozatok miatt - elviselhetetlen. Jó a szupportjuk? Eddig nem tapasztaltam ezt, mert írtam még a Panasonic képviseletnek is, válaszolt is a klíma üzletág szervizmérnöke, legalábbis egyszer, de konkrét segítség még nem történt.

    Tehát, ha megnézzük mit kaptam bő féláron a Gree esetében és mit a Panasonic esetében, akkor biza rendesen a Gree oldalára billen a mérleg. Természetesen nem szeretnék általánosítani, tuti van olyan japán márka, ami meg is adja azt a pluszt, amit az ára alapján elvár az ember. Erre szívesen olvasnék javaslatokat is.

Új hozzászólás Aktív témák