Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woker72

    újonc

    Üdvözlök Mindenkit!
    Kizárólag Profik segítségét szeretném kérni!
    Lakásomba szeretnék hosszú távon megbízható klímát vásárolni.
    A lakásban kb. 500 légköbméter levegő van, A szigetelés ellenére is a tetőtérben nyáron kb. 27 fok van a földszinten kb. 24 fok a kinti hőmérséklet pedig árnyékban is 35 fok. A ház galériás így a nagy a légtér, az emeleti folyosó és az alatta elterülő nappali egy légteret alkot ez kb. 200 légköbméter levegő. Arra gondoltam hogy az emeleti folyosón lenne ideális elhelyezni a légkondit, mert így az emeleti szobák is részesülnének belőle, és mivel a hideg lefelé száll az alatta lévő nappalit is kellemesen hűtené. most tervezem egy napelemes rendszer kiépíttetését is, de nem tudom hogy így a klíma később mennyit fogyaszt. Jelenleg 3,5 kw napelem rendszer elég lenne. Abban kérem a segítségeteket, hogy milyen megbízható klímát vegyek, de nem akarok minden helyiséget hűteni, hanem így szeretném valahogy, ahogy leírtam, és nem célom hogy 18 fokra hűljön a lakás, a lényeg a nyári nyugodt alvás az emeleti szobákban tehát 22-23 fok. És ha télen vagy vészhelyzetben rásegít a fűtésre az sem baj, én jelenleg gázzal fűtöm ki a házat kb havi 20-24e. forintból éves szinten 2000 köbméter gázzal. Profik ti hogy csinálnátok, és mennyivel tervezzem túl a napelemes rendszert, a 4Kw elég lenne?
    A válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák