Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a_tesz

    Korrektor

    Szeretném a segítségeteket kérni, lecserélném öregecske laptopomat, és a nyeklő-nyakló papírvázas helyett szeretnék valami strapabíróbbat, noha nem hordoznám sokat. De a részletek:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    December végéig szeretném mindenképp nyélbe ütni.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    100 000 Ft környékét állítottam be elsőre magamnak, ha ennyiért lehetetlen, akkor nyilván muszáj leszek növelni az összeget, nem pedig az igényeket lejjebb adni.
    (3) Felhasználás?
    Mindennapi netezgetés, videotelefonálás, illetve szeretnék autószimulátorokat futtatni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    RFactor2, esetleg Assetto Corsa, közepes felbontás és részletesség, de ne jöjjön zavarba, ha 20-25 autó is van a pályán...
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1366x768 és 14" elég lenne, panel majdnem mindegy, hiszen csak szemből nézném nem túl messziről, nyilván a matt jobb lenne.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Semennyit, maximum házon belül egyik konnektortól másikig.
    (7) Operációs rendszer?
    Windows 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    A legjobb lenne, ha a mostani 2,5" SATA SSD-met bele tudnám rakni, ebben az árkategóriában nem tudom, hogy találnék-e NVMe csatolósat. RAM szerintem 8 GB kellene, jópár évre terveznék vele. Optika nem szükséges, többre tartanám, ha egy második belső SSD bővíthetősége lenne.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Nem bánnám, ha csendes hűtés lenne benne, nyilván ekkora méretben nem vár az ember csodát, de a mostani gépem YouTube közben is fel akar szállni kb.

    Köszönöm a tanácsokat!

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Új hozzászólás Aktív témák