Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz fero02 #236 üzenetére

    Maskor inkabb ne valaszolj....

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz fero02 #239 üzenetére

    Csá. Szóval én azért fordultam hozzátok, mert a technikai részéhez tök hülye vagyok. köszönöm csaba válaszát, bár kicsit bővebben lett volna jó, de ez az én hibám, már olyan későn, nem igazán tudtam elmondani mit is akarok kérdezni. Szóval a frekvenciákkal kapcsolatban:'Mondjuk mi különbség van 192kHz és 96 meg 44.1 kHz között, ugyanazzal a hangafallal?''. Itt arra gondoltam, hogy hallhatók-e ezek a különbségek kifele a hangfalból, bár azt se tudom igazán, hogy egy hangkártyánál mit jelent ha odairják hogy 192kHz a mintavételezés. Ezért irtam, hogy hülye vagyok a technikai részéhez. Ebben kértem segítséget, hogy mondjátok el, mi ez, meg hogyan müködik a digitális zene egyáltalán? Azért akarok ilyen hangkártyát venni, mert szerintem van minőségbeni különbség egy alaplapival szemben, ami hallható is. De előtte azért jöttem ide, hogy informálódjak, ha felesleges, meg se vegyem, de ha van értelme, rászánom. Megaztán láttam már 5.1es logitech hangrendszernek a tulajdonságaiba neten, hogy 24 bit 96kHz befele meg kifele, analog-digital, meg digital-analog?! Vagy ennek semmi köze a kártya 192 vagy 96 vagy 44.1 kHz-es mintavételezéséhez? És gondolom, egy jobbfajta hangkártya szebben megszólaltat rengeteg hangot, alacsony és magas frekvenciákon egyszerre, mint egy gyengébb? Ha ez a logitech cucc gagyi szerinted feri, akkor milyet vegyek? mert azért 100ezreket nem tudok rákölteni, és szerintem, csak hangnyomásbeli különbségek adódnának, nem minőségbeliek! Szóval még mindig nem tudom mi a jó, és mi nem, mert szeretek valamire ugy kiadni pénzt, hogy átlátom azt, és tisztában vagyok vele! Ha tul sokáig kéne nekem magyarázni, egy link is elég!

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz fero02 #239 üzenetére

    fero02 írta:
    Viszont amiket írtam az nem hülység, max összefüggést levonni volt hülyeség, azért meg sorry.

    Szándékosan nem szólítottalak meg, mert nem azt tartottam fontosnak, hogy a te hozzászólásod kritizáljam, hanem hogy az illetőnek némileg segítsek. De ha már beszélgetünk, el kell mondjam valóban nem hülyeség, amit írtál, csak szakmailag helytelen és pontatlan is. Gondolok itt a ''tüdőrengetés''-re például a 20 Hz-nél. Hogy triviális módon cáfoljam: Aki hallja a 20 Hz-et, az fejhallgatóban is hallja, pedig ott szó sincs tüdőrengetésről. Egy picit szerintem olvass utána a témának, mielőtt nyilatkozol benne, akkor hitelesebb leszel és nem fognak megszólni azért se, amit írsz. ;)

Új hozzászólás Aktív témák