Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #47226 üzenetére

    HD5870-nel egy gép kb. 350 wattot vesz fel, bár a 2 magos 5200-es prociddal kevesebbet. A 450-es Csifi elbírja, talán egy kicsit izzadni fog, főleg ha sikerül a kisebbik 14 amperes ágára tenni a vga-t. Ami biztos, 600 wattos táp nem kell neki, 450-es 500-as elég. Pl. Corsair VX450, vagy FSP Everest 500, esetleg AC 550.

    Ha jól gondolom, Full HD-ben akarsz játszani vmi Full HD TFT-vel. Ehhez azt gondolom az i7 platform felesleges pénzkidobás. Egy 3 évre megvett 4 magos Core i5-750 -nel jobban járnál, 2x2GB DDR3 1600 Mhz-es GeIL KIT-tel, vmi számodra szimpatikus 25-30k-s P55-ös alaplappal. A teljes cuccot meg pl. 2,5év múlva elpasszolhatnád és akkor mehetnél s1366 -ra.

    Az 5870 sem biztos h megéri az árát, az 5850-esek húzva majdnem tudnak annyit és van ahol 65eFT-ért már megvehetőek (Gianni?:).

    Szóval én ezt az egészet eladnám: "Asus P5QL Pro / Intel Pentium E5200 / MSI 7900GTO / 4GB ram / 2 HDD / Chieftec GPS-450W + az apróságok" ... és megvenném az új DDR3-as i5-ös 4 magos cumót, pl. HD5850-el.

    LAP: 25k P55
    CPU: 45k i5-750
    RAM: 2x2GB 30k Geil 1600 Mhz
    össz: 100k

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #47226 üzenetére

    CPU Intel Corei5 Quad I5-750 BOX 3 év gar AKCIÓ: 43.990,-
    VGA Gigabyte Radeon HD 5850 1 GB DDR5 3 év gar: 64.990,-
    Alaplap Gigabyte LGA-1156 GA-P55M-UD2 3 év gar: 24.750,-
    2 x DDR3 RAM 2 GB/1333 Kingmax 3 év gar: 10.500,-
    össz:154k

    Árak Gianni-tól.

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #47233 üzenetére

    Az i7 proci vhol még lassabb is játékban mint az i5, ezért a lassúságért akarsz +60k-t kifizetni? Tedd:)

    5850/5870 -hez tökéletesen megfelel egy i5-750. Talán a legjobb hozzá:) A phenom 955 mellett ;)

  • agemate

    addikt

    válasz Tigershark #47606 üzenetére

    Milyen felbontásban játszol az 5870-essel?
    Nézegettél Fraps-szal FPS-t játék alatt és összevetetted azt teszteredményekkel?
    Egyébként ha elégedett vagy a rendszered teljesítményével, még várhatsz a platformváltással, bár azért az E5200-ra kéne egy TX3 és fel kéne húzni 3.4-3.6GHz környékére, úgy elkerülhető lenne a vga limit.
    Amúgy sztem két alternatíva lenne számodra:

    AM3+DDR3+Phenom II 955
    LAP: 20k
    CPU: 37k
    RAM: 30k

    1156+DDR3+i5-750
    LAP: 25k
    CPU: 48k
    RAM: 30k

    Drágább az i5-ös, de játék alatt nem gyorsabb.

    Minek az 5870-eshez 650-es táp? :)) Egy 400-as is elég hozzá, de egy 500-as meg bőven :)

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #47606 üzenetére

    Alapvetően a játékokhoz egy 2 magos 3,5Ghz körül hajtott mai cpu fogjuk rá, hogy elegendő. Más kérdés hogy egy ilyen cpu mondjuk 88%-ig van leterhelve egy 5870-el izmos játék alatt, egy 4 magos meg mondjuk 44%-ig lenne csak terhelve.

    Újabb kérdéskör, hogy az lga775, a 2 magos intel és a ddr2 napról napra kevésbé keresett cucc, következésképpen az ára is egyre jobban csökken, szerintem minél többet vársz vele, annál kevesebb rá az esély hogy normális áron találsz rá vevőt.

    Tanácsolni nem tanácsolok semmit, abban biztos vagyok én már ma este kiraknám a helyedben ide oda meghírdetve, aztán ha elviszik jöhetne a 4 magos ddr3-as cucc, amivel kapcsolatban már kaptál ajánlatott itt (Agemate).

    6 magos megjelenésére is várhatsz, de amint megjelenik, a piacot el fogják árasztani a használt 4 magos Phenom-ok, mert gondolom sokan szeretnék majd 6 magosra cserélni. Kvázi neked még kevesebb lesz majd az esélyed a 4 magos Phenom-ok mellett megszabadulnod egy oldstyle 2 magos lga775-től, mert ott labdába sem rúghatsz majd.

    Szóval én egy percet sem késlekednék.

    A 30 rugós HX650 Corsair valóban nagyon túlzás az 5870-hez. De majd a Fermihez jó lehet ;]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #47619 üzenetére

    "nem néztem még FPS-t, de tervezem"

    Ez jó ;] sokáig tart, Fraps install 10 sec és már nézheted is:)

    Ha bonyolult számodra a tuning, akkor vegyél Phenom 955 BE-t, csak a szorzót kell emelni BIOS-ban és lehet h megy 3,8Ghz-en:)

    "Mennyit érhet ma egy (Intel e5200..."

    "Mennyit ér ez a gép" topik! Itt kérdezd meg, Mave mester segít:)

    Teszvesz, vatera, apronet... rosszabb esetben hwapró, de itt kevesebbet fogsz kapni:)

    [ Szerkesztve ]

  • kelzsoca

    félisten

    válasz Tigershark #48799 üzenetére

    Nekem meg olyan kérdésem van hogy neked mire nem elég egy alapon ketyegő i5-750 vagy i7-920-as processzor, ami ha kell a turbo boostnak köszönhetően automatikusan tuningolja magát.

    https://vertigostore.eu

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #48799 üzenetére

    Én azt fűzném hozzá, hogy szerintem minden alkatrész más és más. Ne lehet általánosítani, van amelyik ennyi Mhz-en fog menni, van amelyik ennyi fesz emelést bír el, szóval ennek az automatizálásnak én nem vagyok a híve.

    Másrészt a tuning is egy külön világ, meg van neki a maga íze, én jobban szeretem a BIOS-ban állítgatni azt amit akarok, mintsem hogy egy szoftverből tologassak potmétereket. Megjegyzem az Easy Tune-ban pl. nem sok mindent állíthatsz, az eléggé fapados. Ráadásul közben serceg a Realtek hangkari, ahogy hallottam mástól:)

    Ha valaki nem ért a tuninghoz, annak AMD oldalon javaslom Black Edition proci vásárlását. Annál van lehetőség egy egyszerű tuningra, konkrétan csak a szorzót kell emelni a BIOS-ban. Ha pedig van jó cpu hűtő hozzá, akkor 3,8Ghz-en simán megy pl. egy 955BE.

  • kelzsoca

    félisten

    válasz Tigershark #49212 üzenetére

    Szia!

    Legfontosabb kérdésem, hogy érdemes-e eltapsolni most ennyi pénzt, vagy nem, hanem jobb lenne inkább várni egy fél évet az új generációs intel processzorokra (addig meg felhúzni a "kis" E5200-ast mondjuk 3,5Ghz-re és "átaludni az időt").

    Az E5200-as processzor nincs egy szinten (nagyon nincs) egy csúcskategóriás videokártyával, egy ilyen kártyához már illik minimum erős 4 magos processzort választani.
    Tehát igen lehet most is vásárolni, meg lehet később is, a lényeg hogy a cpu gyenge a vga-hoz képest.

    A második kérdés (természetesen az előzőre adott "igenlő" válasz esetén), hogy i5-750 vagy i7-920 irányban menjek?

    Az i5-750 illetve az i7-860 a jó választás játékra.

    És végül: milyen összeállítást javasoltok?

    A keret kihasználásával:

    ASUS Maximus III GENE 49.990 Ft
    INTEL Core i7-860 2.80Ghz 1156 BOX 68.732 Ft
    COOLINK corator ds 12.687 Ft
    GEIL Value 4096Mb DDR3 1600Mhz CL8 KIT 33.148 Ft
    --------------
    164.557 Ft árak az Iponból

    https://vertigostore.eu

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #49266 üzenetére

    kérdés1: nem, elenyésző a különbség, de ha a 750-et 4Ghz fölé húzod, akkor semmi
    kérdés2: nincs, csak szintetikus tesztekben fogod kimutatni
    kérdés3: számít, OCZ-t nem nagyon szoktunk ajánlani, úgy tudom kényes..., Kings és Kingmax átlagos, bár sokmindennel kompatibilis, persze a HyperX az magasabb kategória, csak sok az 1,65V feletti, ami nem jó az Intek-ekhez. GeIL és Mushkin is jó minőség, én sok GeIL-t megnéztem a neten, szinte mind1gyik 1,65v vagy alatt, szóval jó az 1156 foglalatúakhoz.
    A Corsair is szintén csúcskategória. Talán a topp:)

    Hozzáteszem, több FPS-ed nem lesz attól (max1:), mert pl. Kingmax helyett pl. drágább GeIL memót veszel, de ha bordás, akkor hűvösebb lehet, jobban tuningolhatod, eladhatóbb, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Tigershark #49864 üzenetére

    Cső!

    A téma szerintem itt offtopic, csak röviden válaszolok (megpróbálok:):
    Köszi a dicsérő szavakat, de az érdem az itteni srácoké is, nem csak az enyém. Az a közeg, ami a "Pc ajánló" alapjait megteremtette, formálja mai is, az a közösség itt van. Én mondhatni csak formába öntöttem és tálaltam a nagyérdemű felé, hogy még többen ismereteket szerezhessenek belőle.

    Amit jelenleg ígérhetek és tervben is van, szerintem ezt írtam is már, hogy a "PC Ajánló" rovat és most már a "HW Körkép" is folytatólagos lesz, konkrétan bizonyos időközönként meg lesz ismételve, azaz új cikk lesz (gondolom a Logout is támogatja majd ezt:). Szerintem kb. fél éves szünetek várhatóak, mert olyan gyorsan nem változik a piac, de ha mégis, akkor majd úgy igazodunk mi is.

    Tehát lényegében negyedévente jelentkezik vagy egy Ajánló, vagy egy Körkép:)
    Utóbbihoz tényleg várnám legközelebb a segítséget, még többet, mert egyedül állat nagy meló. De volt aki már fel is ajánlkozott, elmentettem:)

    Ezt a topikot pedig minél többen ismerik, annál jobb. Szerintem ez egy cool topik és az a jó, ha minél több hozzáértő ember van itt. Így tudunk lépést tartani az új hardverekkel és segíteni annak akinek kell.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák