Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Maddesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék a közeljövőben venni magamnak egy fejhallgatót, és gondoltam megkérdezek nálam jobban hozzáértőket, hogy milyet kéne beszereznem.

    Íme az 1.hsz-ben feltett kérdésekre a válaszaim:

    "Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?" - Utazáshoz, otthon, az utcán, igazából bárhol a világban amikor zenét akarok hallgatni.

    Milyen célra szeretnéd használni? - Főleg zenehallgatásra illetve film/sorozathallgatása. Esetleg néha játékra és chatelésre is ha zavarnám a körülöttem élőket, de a legfontosabb funkciója egyértelműen a zenehallgatás lesz.

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - A cél minél olcsóbban minél jobbat természetesen :DD , de hogy konkrétat is mondjak, maximum olyan 6000 forint körülit szeretnék (ha kicsivel több mint 6000 az sem baj).

    Vezetékes vagy vezeték nélküli? - Vezetékes

    Circumaural vagy supraaural? - Jobban örülnék a circumauralnak, de a supraaurallal is megelégszem, szóval mindkettő jöhet.

    Zárt vagy nyitott? - Zártat szeretnék.

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? - Mikrofon nélküli

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? - Mivel főleg rockot hallgatok, ezért a lényeg hogy az minél jobban szóljon, fontos a jó basszus, de ugyanakkor a tuc-tuc zenét is kedvelem, úgyhogy azért az se legyen tré rajta, de a lényeg a rock! Nagyon zavar a recsegés, ami a mostani fülhallgatómnál sajnos folytonos probléma, ezért is szeretnék minél inkább olyat, amelyik a zúzósabb rockszámoknál (zúzós alatt ne a black metalt hanem mondjuk a punk rockot értsétek) sem recseg, és mindamellett nagyon jól is szól.

    Remélem elég adatot adtam meg, és tud nekem valaki ötletet/ötleteket adni, hogy milyen fejhallgatókat lenne érdemes megnéznem. Bízom bennetek! :R

    Üdv,
    Maddesz

    [ Szerkesztve ]

  • Maddesz

    csendes tag

    válasz Maddesz #32332 üzenetére

    Sziasztok!

    Hát, úgy látom senki nem akar segíteni, azért megpróbálom mégegyszer, hátha csak nem volt szerencsém. Szóval egy olyan max 10ezer forint értékben keresek zárt, mikrofon nélküli vezetékes fejhallgatót, utazáshoz, otthon, az utcán, igazából bárhol a világban amikor zenét akarok hallgatni. Főleg zenehallgatásra illetve film/sorozathallgatása használnám. Esetleg néha játékra és chatelésre is ha zavarnám a körülöttem élőket, de a legfontosabb funkciója egyértelműen a zenehallgatás lenne. Jobban örülnék a circumauralnak, de a supraaurallal is megelégszem, szóval mindkettő jöhet. Mivel főleg rockot hallgatok, ezért a lényeg hogy az minél jobban szóljon, fontos a jó basszus, de ugyanakkor a tuc-tuc zenét is kedvelem, úgyhogy azért az se legyen tré rajta, de a lényeg a rock! Nagyon zavar a recsegés, ami a mostani fejhalgatómnál sajnos folytonos probléma, ezért is szeretnék minél inkább olyat, amelyik a zúzósabb rockszámoknál (zúzós alatt ne a black metalt hanem mondjuk a punk rockot értsétek) sem recseg, és mindamellett nagyon jól is szól.

    Remélem ezúttal nagyobb sikerrel járok! ;)

    Üdv,
    Maddesz

    Szerk.: Mi a véleményetek például a sennheiser hd202-ről? Eddig csak jókat olvastam róla, meg hogy ebben az árkategóriában nincsen jobb, de lehet azóta kijött már jobb is...

    [ Szerkesztve ]

  • Maddesz

    csendes tag

    Nagyon köszönöm a segítséget, egyenlőre úgy tűnik a Beyer DT-235 lesz a befutóm nektek hála, de majd azért először kipróbálom. :))

    Esetleg tudtok olyan helyet mondani ahol kipróbálhatnám? Mondjuk a MM-ban?

    [ Szerkesztve ]

  • Maddesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek melyik fejest érné meg inkább megvenni, a beyer dt235-öt, vagy a superlux hd660-at? Általános használatra, főleg zenehallgatáshoz utcán és otthon, leginkább rockzenéhez (azon belül is főleg punk és alter rockhoz). Nem az ár a lényeg, hanem a minőség. :D

    Üdv,
    Maddesz

  • Maddesz

    csendes tag

    válasz Acsifun #33332 üzenetére

    Ezeken az oldalakon nézd meg, ezeknél úgy látom van fehér is:

    http://www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=123&S=2&ID=2636&FK=&AK=56&SE=406

    http://www.netdepo.hu/beyerdynamic_dt_235_hifi_fejhallgato-1325.html/hun/?erkezett=www.argep.hu

    És ezeknél még viszonylag olcsók is! :)

  • Maddesz

    csendes tag

    válasz Maddesz #33331 üzenetére

    Még annyit hozzátennék, hogy iPhone 4s-ről, illetve a laptopomról menne a zene/hang. :DD

  • Maddesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy problémával fordulok hozzátok. Karácsonyra kaptam egy Beyerdynamic DT235-ös fejhallgatót, és nagyon szépen jól szólt, még most is jól szól, viszont egy olyan problémám lépett fel vele kapcsolatban, hogy ugye zárt fejesről van szó, és amikor kaptam akkor tényleg remekül zárt is, vagyis a mellettem ülők már nem vagy csak nagyon halkan hallották azt hogy én mit hallgatok vagy hogy egyáltalán hallgatok valamit. Viszont mostanra rengeteget vesztett ebből a képességéből, most már ha halkan hallgatom azt is hallják a mellettem ülők tisztán, majdnem olyan mintha egy nyitott vagy félnyitott fejesem lenne, peidg a zártság fontos szempont volt amikor ezt a fejhallgatót választottam. :S Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hova vihetném el megnézetni hogy mi lehet a baja? Lehetőleg minél közelebb a 14. kerülethez, de bárhova szívesen elviszem akár Pesten akár Szombathelyen ha tudtok egy jó szervizt.

    Üdv,
    Maddesz

Aktív témák