Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Shufny #26768 üzenetére

    Én se arra utaltam, hogy kinek mi tetszik. A fejhallgató természetes hangzása hangzáshűséget jelent (ld. high fidelity) Azért szúrtam be a tied után a kis hozzászólásomat, mert azt (a közhelyet) akartam kiemelni, hogy legtöbbször nem arról van szó, hogy "ennyire más az emberek hallása", illetve hogy "vagy (más) az elképzelése a természetesről", hanem jellemzően arról, hogy a többségnek NINCS elképzelése (tapasztalata) a természetesről, még az ínyenc "fejhallgatóhobbisták" körében sem. Részben mert nem is keresik a természetest, részben mert nem fordulnak meg olyan helyeken, ahol természetes hangzást tapasztalhatnának, és a fejhallgatójukon, hangberendezésükön sem nagyon hallgatnak "természetes" zenéket.
    A természetesre mondjuk a legtipikusabb példa, hogy ott vagyok a hangversenyen, meghallgatom eredetiben az adott akusztikájú helyen az akusztikus hangszerekkel előadott zenei produkciót, s az ilyesmivel össze tudom vetni, hogy a fejhallgatóm (hangberendezésem) hangja mennyiben hasonlít az "eredetihez", vagyis mennyire "természetes" a hangzása. Tehát az előtted szóló és a te hozzászólásod alapján felvetettem, hogy adott fejhallgatók hangzása "természetességének" homlokegyenest ellentétes megítélésében az alapvető ok nem elsősorban a hallások és ízlések különbözősége, hanem inkább a "hiánya". Nem tudhatom, hogy az adott konrét találkozó konkrét résztvevőinek mennyi ismerete van a "természetes" hangzásról, illetve ez mennyire érdekli őket, de "országos átlagban" már állítom, hogy még a "fejhallgatóhobbisták" körében is keveseknek van tapasztalata és érdeklődése a "természetes" hangzás iránt. Szerintem elsősorban ezért lehetnek homlokegyenest ellenkezőek a készülékek természetes hangzásának megítélései, amire fórumtársunk rácsodálkozott az adott eseményen (márminthogy teljesen eltérő hangzású készülékeket is természetes hangzásúnak ítéltek).

    Tulajdonképpen ugyanarra erősítettem rá, amit te is mondtál, lényegében ugyanarról beszéltünk az egy-egy mondatunkban...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák