Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!

    eléggé kilógok a sorból, de nekem vezeték mentes egér+billentyű kombó kéne ha lehet. Karácsonyra kapnám Feleségemtől :)

    Sajnos nem vagyok tájékozott. Most egy icon7 d500 wireless laser mouse-om van. Aminek sajnos nem megy a középső gombja. (a bill az még vezetékes, de a hosszú kábel zavar) Egérre: van egy olyan érzésem, hogy a kb 3-4m hatótáv már sok és pontatlanságot okoz nálam. A súly nem probléma, mert a mostaniban is van két ceruza elem pár év alatt már megszoktam.
    Szóval e helyett szeretnék egy jó párost, mindenképpen újat, Bp-n belül bárhonnan. (MédiaM, számtech kisker, Gianni stb)

    legfontosabb:
    3-4 méteres üzembiztos hatótávolság (egér+ vevő között tiszta rálátás)
    elem/aksi hosszú készenléti idő

    fontos:
    ár
    valami hosszabb garancia 2-3-5év
    egér nem legyen sok gombos (2+görgő elég)
    bill lehet sokgombos multimédiás, de legyen num bill része
    ne legyen allergiás a felületre, olcsó egérpadjaim vannak, és a kanapé könyöklőjén is sokat használom,

    jó lenne,
    - alapszinten játékra is alkalmas legyen (autós, pisztolyos vegyesen, nem legyen rosszabb mint most)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz cellpeti #12343 üzenetére

    esetleg konkrét ajánlat? Sajnos nem követtem az elmúlt 5-10 évben az egér bill piacot :D

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    akkor szeretnék véleményt kérni ezekről:
    Ms 2000 - nem jó a kép
    Ms 3000
    logitech mk520

    Ezek árba beférnek, és ami most jutott eszembe: a del ins pg up pg dw gombok is legyenek normál elrendezésűek. Eléggé ráállt már a kezem.

    ez a blue track technológiájú egér mit takar? kerülendő vagy ajánlott?
    elolvastam a marketinget, nem lettem okosabb

    így elsőre az MS 2000 tetszik.. de egy angol nyelvű oldalon azt olvastam, hogy 2hetet bír az egér... Szóval ez nagyon nem jó. a mostani icon7 egeremben a két ceruza elem simán bir fél évet...

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Tothgera30 #12347 üzenetére

    ahol venném 1 évet adnak rá (illetve +5%ért 3évet) de a Logitech oldalán 3év korlátozott jótállást írnak.
    Ez mit is jelent? 1évig kisker, utána mehetek a Logitechez? van hivatalos szervizük, ahol elfogadják a kiskeres számlát a maradék két évben?

    és ha külön bontanám?
    szóval csak egér 6-8 e között, vezeték nélküli? (és akkor két külön adó-vevőm lenne azok vajon nem akadnának össze?)

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    megvettem ezt: MS 2000
    és van vele egyetlen nagy bajom. A görgő fokozatmentes. Tehát nem kattog, és amiért zavar az egyéni sajátosság, de rajta van az ujjam és akaratlanul is görgetek pár sort... remélem értitek.

    Tud esetleg valaki valamilyen megoldást arra, hogyan lehetne kattogóssá alakítani? Sajnos ez nagyon zavar. Lehet emiatt eladom :(

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!

    Keresnék vezeték nélküli egér+bill, ha lehet kombót. 3-5M hatósugárral. Jó helyen járok? :) kérem ajánljatok típusokat ha lehet olyat amit Bp-n meg is tudok majd venni a héten.

    mire használnám? net + hobbi szinten játék. WOT/gta/trackmania [olvastam összefoglalót, de mégis vezeték nélküli kell]
    ami igények eszembe jutottak:

    bill: standard magyar ahol már tudom melyik gomb hol van, windows gomb kell, jobb egérgomb kell, numpad kell, dupla soros enter, InsDelHomeEndPuPd gomb különálló stb. ha tudna hangerő +- annak örülnék, de az már úri huncutság. Nem kell makrózható gomb nem kell világítás nem kell szinte semmi rá. nem kell hozzá/elé csulkótartó.

    egér: most ilyet használok, ebből adódóan nincsenek igényeim. fontos hogy működjön szöveten (kanapé), bár ezzel eddig egynél semmi volt gond. Az alján a "csúszótalpak" ne álljanak ki, ne akadjanak a szövetbe. A görgő legyen 3. gomb illetve fokozatos/kattogós [nem kell szabadonfutós] mérete legyen átlagos, ha lehet szimmetrikus [de csak mert eddig ilyen volt] Azt hiszem fingertip grip -ben használom.

    ár? újban gondolkozok. 10alatt jó lenne. 15öt egy igazán jóra, hosszúgarisra stb gond nélkül kiadnék, 20at csak akkor ha valami olyat tud amit most még elképzelni sem tudok.

    nehezítés: ugyanabba a helyiségben lenne ahol már üzemel egy ilyen de hun kiosztással jó enterrel nem olyan mint a képen Ezek nem akadnak össze igaz? (megjegyzés: ez a microsoft sztem nekem jó is lenne mégegyszer, de egy gond van vele az egérgörgő nem fokozatos/kattogós, így pl fegyvert váltani/zoomolni nem jó vele. ezért keresek másik típust a másik géphez [meg az F1F12 sincs szétdarabolva, de az én igényeimhez pl bőven elég, de az egér nem okés]

    összefoglalóban van írva. vegyek egy logitech kombót. Háááát
    MK 270/520 – nem jó az enter -- vagy a csak a képen nem HUN bill van?
    MK330 nem jó az insert/home rész
    MK710 drága csulkótámaszos
    külön-külön meg mintha még az árak is el lennének nagyon szállva. [illetve bill-t nem találok jó kiosztásút]
    még a végén veszek egy másik ms 2000-t?

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz hesszan #41846 üzenetére

    sziasztok!

    amire pár napja kérdeztem: vezetéknélkülire nincs tanács? Lehet ám csak vezeték nélküli egeret is ajánlani, vagy helyes topikot :P [15e körül csak egér? ]
    sehol nem találok infót arról hogy a görgő középső gombja kattogós vagy szabadonfutós (szakaszos kattogós kellene) erre valaki?
    illetve általánosságban milyen vezeték nélküli kapcsolódás a jobb. Bluetooth/2.4ghz wifi? (egy társasházban lakok elég szennyezett minden wifi csatorna. Csak nekem a nappaliban van a saját wifi/upcfreewifi/ms egérbill wifi. és még a szomszédok...

    közben rájöttem hogy az mk520 fotója rossz, nem a magyar kiosztásos, az enter rendben van. Úgyhogy ez van most nálam játékban van ehhez a kombóhoz egy "Wireless Mouse M310" ad a logitech. de ipon oldalán elég vegyes vélemények vannak írva

    Vagy ez? genius x8000
    Ránézésre mindkettő a beszálló, alap kategóriája ám az árkülönbség óriási.

    válaszaitokat előre is köszönöm.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Köszi, a gyors válaszokat, de sajna még mindig tanácstalan vagyok.

    Leírom a felhasználási körülményeket hátha érdekel valakit (adatlapomon cuccok kitölve):
    asztali gép + monitor [meg a tv is hdmi-n rá van kötve másod monitornak de azt szinte sosem használom, max fotókat mutatni családnak] monitoron játszok/netezek/dolgozok én. (fülhallgatóval) lusta kényelmes ember vagyok kanapén félig feküdve/ülve :) a monitor kb 1 méterre tőlem, a gép 4-5 méter távra. Az egér + bill vezetéke pont rajtam keresztül vezet meg a szőnyeg alatt az usbkábel (bill egyik fele alátámasztva másik a hasamon (könyököm szintén alátámasztva), egér mellettem a kanapén csúszkál alátét nélkül de azt elférne ha látnám értelmét). kénylemes.
    Szóval nagyon zavar a vezeték, és az egéré inkább, mert a vezeték a baloldalról jön (ezért még a bill lehetne vezetékes, de az egér konkrétan a hasamon keresztül lóg) a kábelt viszont csak onnan tudom felhozni
    A Tvhez egy dokkolóval egy régi laptop van a kanapétól 3méterre azon feleségem netezik zenét hallgat és filmet sorozatot nézünk. Azon játék nem is nagyon fut el, de mind1 is. Ahhoz van 2éve kb a wireless microsoft kombó, a szabadonfutó egérrel.
    Most írtam alap olcsó logitech b110 vezetékes egérrel használom jelenleg (most megnéztem és nem fejből írtam), emiatt a gamer drága egér vezetékkel nem opció. És bízok abban hogy az alap vezetékes egérhez képest nem lesz általam is észlelhetően rosszabb. De ha nem jön be a vezeték nélküli egér akkor ennek a wireless kombónak lesz helye a családba kárba nem megy a pénz, én meg visszatérek a B110hez vagy veszek valami komolyat, de előbb a kényelmes megoldást próbálnám.

    Mostanában WorldOfTanks-ot játszok, és az én tudásom mellett biztosan nem az egér a szűk keresztmetszett. kipróbáltam mostanában a wireless-el megy úgy is, nem érzem hogy hátráltatna, trackmania is megy a microsoft bill-el pedig ott elég finoman kell menni.
    Pedig abba nem vagyok olyan szar mint WOT-ban, TM magyar top200 megvolt amikor játszottam.

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák