Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Failure

    csendes tag

    Fórumtársak!

    Friss élményeimet osztanám meg, mert láttam valaki épp Logi M705 vásárláson töri a fejét, én meg ma épp vettem egyet.
    Másrészt, rögvest segítséget is kérnék a kartársaktól.

    Némi vívódás után vettem meg ezt a 705-öt, mert egyrészt bevallottan Logitech fanboy vagyok, egyszerűen nekem eddig az ő termékeik a legstrapabíróbbak azok közül, amiket próbáltam - pl a régi egerem egy LX3-as volt egészen tegnapig, amit kb talán 4-5 éve használok, és a festék kopást, meg a gumibetét öregedését leszámítva a mai napig tökéletesen üzemel: az M705 érkezése miatt most az LX3-at bevittem a munkahelyemre. :C

    Ugyanakkor, félve mondom ki, de a Logi aktuális termékpalettája nekem nem meggyőző... szívem szerint egy LX3-hoz hasonló egeret vettem volna: nem baj, ha kábeles, és nem kell semmi csicsa, két gomb, strapabíró, jól definiált mozgáskultúrával rendelkező görgő, pontos mozgás, kényelmes fogás, kész-passz. A fogás mondjuk érdekes kérdés, mert alapvetően claw fogásom van, mégsem szeretem a pici egereket. Az LX3 viszont hosszú és keskeny volt, nekem tökéletesen megfelelt.

    Több nagyáruházban végigtapicskoltam a jelenlegi palettát, és bevallom, nem voltam elájulva: a G300 sok gombjától kiver a víz, a G400 minden szempontból nagyon jónak tűnt, egyedül a görgője nem volt meggyőző, M510-et sajnos nem sikerült élőben látnom, az M sorozat többsége nekem nagyon törpe egér... a G500 pofátlanul drága...
    Végül kb úgy maradtam, hogy vagy elfogadom a G400 kicsit bóvlinak tűnő görgőjét, vagy az M500 kábellel, vagy az M705 kábel nélkül: ezeken nincs sok hülye gomb, a fogásuk kényelmesnek tűnt, annak ellenére, hogy ránézésre elég kis bumszlik, és a görgőnek nagyon jól definiált kattanós a mozgása.

    Végül kábé érmefeldobásos alapon vettem egy M705-öt.

    Röviden tömören: eddig nagyon furcsa.
    Nem csak az, hogy szokatlan, de pl itthoni éjszakai csöndben a görgő egyelőre ijesztően hangos... oké, én akartam olyan egeret, ahol az ujjammal érzem, ahogy kattogva jár, de ezt nem csak érzem, hallom is. :D

    Ami viszont sokkal zavaróbb, és ami miatt jelenleg van rajtam némi pánik, hogy az egérnek érezhetően más a sebessége az X és az Y tengelyen.
    Először nem akartam elhinni, de akárhogy nézem, de. Ez a helyzet.
    Kikapcsoltam az addig bekapcsolt accelerationt, akkor is.
    Letöltöttem és felraktam a Logi drivert, akkor is.

    Nagy sensit használok: azt szeretem ha a claw fogásommal ujjból és csuklóból dolgozva, fölfelé és oldalirányba is be tudom járni az egész monitort anélkül, hogy felemelném a kezemet. Optimális esetben ez kábé ugyanannyi mozgást igényel fölfelé, és lefelé is.
    Az M705-öt ha belövöm úgy, hogy kényelmesen bemozogjam jobbra-balra, akkor függőlegesen küzdenem kell, nem jön ki kényelmesen. Ha az Y tengelyt lövöm be pont jóra, akkor túl nagy a sensim X-en... pedig wide monitorról beszélünk, sokkal szélesebb, mint magas, full HD, 16:9

    Gondoltam arra is, hogy igazából lehet, hogy ez működik jól, az LX3 volt rossz, csak azt szoktam meg, de ennek ellentmond az, hogy munkahelyen egyéb egerekkel (low budget HP optikai, Genius optikai) kb ugyanaz volt a mozgásérzetem, mint az LX3-mal, tehát az M705 lóg ki a sorból.

    Ettől az "apróságtól" eltekintve az egér jó lenne: fogása kényelmes, görgő jó, jópofa az infinity görgetés, bár nem hiszem, hogy az ember ezt rendszeresen használná, a driver ígérete szerint várhatóan 1100 napot fog működni a gyári duracellel (hehe, majd mérem), jó nagy talpai vannak, amiken feltűnően jól csúszik... igaz, két AA elemmel megy, és ettől nehéznek nehéz, de mivel én nagy sensivel dolgozom, ezért viszonylag keveset emelgetek. Unifying adaptert Win 7 zokszó nélkül felismerte, minden promptul működött rögtön.

    Kedves fórumtársak felé a kérdésem az lenne:
    - aki fogott már M705-öt, tapasztalt-e hasonlót sensi anomáliát? Vagy bennem van a hiba?
    - ha tapasztalt, talált-e rá megoldást?
    - van-e valami buhera driver, Win app, amivel külön lehet X és Y tengelyre sensit állítani? Az minden problémát megoldana.

    Előre is köszönet! : :))

  • Failure

    csendes tag

    válasz _adaml21_ #13536 üzenetére

    az M705 laseres, szerintem egyszerűen nem a látható tartományba esik. Az enyém világít láthatóan.
    A késés az érdekesebb kérdés, erre nem tudok okosat mondani.
    Felület tekintetében érdemes lehet kipróbálni egy egérpadot, hátha segít a gondodon, és ha nem idegesít az egérpad.

  • Failure

    csendes tag

    válasz nyunyu #13532 üzenetére

    igen, a görgö kapcsoló az rendben van... :) Kikapcsolva tényleg nagyon halk, csak annyira sima a görgő járása, hogy amikor az ember elengedi, akkor még óhatatlanul mocorog föl-le, ami meg használat közben nagyon furi. Ráadásul nincs is jól kiegyensúlyozva a görgő, ezért azt tapasztalom, hogy nem minden ponton hajlandó megállni, van, ahonnan egyszerűen továbbcsorog, más nyugalmi pontot keresve.
    Ezért azt hiszem marad inkább a bekapcsolt állapotva recsegtetés. :DD

    Először driver nélkül próbáltam, szóval a számomra fura eltérő X/Y sebességet anélkül is próbálta, nem lehet a kiváltó ok.

    De lehet, hogy az érzékeim csalnak, szerintem megpróbálom kimérni, hogy mekkora függőleges/vízszintes egérmozgatásra mekkora kurzormozgás a válasz, hátha kiderül, hogy én vagy tökkelütött. :DDD

  • Failure

    csendes tag

    igazából részemről a konklúzió az, hogy használható az M705, de kicsit csalódott vagyok, többet vártam tőle, és kicsit bánom, hogy nem vettem helyette inkább egy Razer Abyssus-t.

    Nade utólag mindig könnyen okos az ember. Nyomogathatod meg nézegetheted kikapcsolva egy boltban, aztán használat közben meg elválik, hogy mi a leányzó fekvése.

  • Failure

    csendes tag

    válasz nyunyu #13544 üzenetére

    asztalon, alátét nélkül, az asztal viszont érdes műanyagbevonatú, eddig minden egér nagyon jól kapaszkodott bele. Egyébként ezzel szerintem itt sincs gond, mert ki nem hagy az egér, menni megy, csak az érzete volt fura.

    Egyébként a hétvégén bedörrentettem 1-2 játékot is, hogy megnézzem mi törpénik, és azt kell mondjam, meglepő módon ott sokkal jobban vizsgázott az M705, mint Win Desktopon.

    Most vagy tényleg én szimulálok, mert szokatlan, vagy Win alatt furán viselkedik, más app alatt, aminek esetleg saját egérkezelése van, ott meg nem.

    Egyébként most, hogy felvetetted, tény, hogy nekem is a gép seggébe van dugva a vevő, de a CM690-es ház esetében még inkább ez tűnt a kisebbik rossznak a ház tetején lévő USB slotokhoz képest, különösképp, hogy viszonylag a gép seggéhez közel egerészek. :)

    Köszönöm a szíves tanácsokat, javaslatokat, a végén azt hiszem azért össze fogunk szokni.

    Ja, és kipróbáltam, valóban remekül működik 1 elemmel is. :C

  • Failure

    csendes tag

    válasz nyunyu #13621 üzenetére

    fene tudja, én ezen egerészek most 2 éve, előtte tök ugyanilyen asztalom volt csak más méretben, azon meg egerésztem vagy 6-8 évet, és elviselte.
    Lehet kipróbálok majd egy egérpadot, csak a bill és a ház között egerészek, széltében kb. 35 centi helyem van, tippre hol a billt tolnám rá, hol benyomnám a ház alá, francom tudja, öreg vagyok, meg a megszokásaim rabja :DD
    Kösszöm szépen a jótanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák