Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Párom anyukájának notebookhoz szeretnénk valami minőségibb, de nem csúcskategóriás egeret.
    Mint lentebb írom majd, "Notebook tapipad kiváltás, böngészés, Office, irodai dolgok..(semmi komolyabb játék) " a használat.

    Elsőre egy Logitech M500-at néztünk ki, asszonynak tetszik, nekem is, elég kényelmesnek is tűnik..
    Aztán itt az elmúlt kb. 3 órában olvasgattva úgy láttam, nagyon nem ajánlott ez az egér.

    Bár vagy 7 éve én is egy nem ajánlott márka,az A4tech egyik lézeres egerét használom, amivel a görgőt nem nézve teljesen meg vagyok elégedve :B XL-750F.
    Az érzékelőre ez van írva: A6010 B06110 nem tudom mennyire számít ótvarnak..
    Mondjuk a mikrokapcsolói Omron kapcsolók.. annó mintha ajánlották volna ezt a rágcsálót.. :U
    no de most nem is ez a lényeg. bár ha van infó jöhet :D
    Vettem hozzá jeladót a görgőhöz, ki szeretném majd cserélni. :D

    Visszatérve a jelenlegi helyzethez, "Kénytelen" voltam valami ajánlott egeret nézi.
    Amik a listán szerepelnek itthon újként nem igazán találtam, csak a Logi G100s-t a MM-ban.
    Asszonynak nem annyira tetszik, de azt mondta, ha tényleg jobb, legyen.

    Kérdéseim:
    - Jól néztem, tényleg nem nagyon van más alternatíva? (ha van, jöhet)
    - mennyire érzékeny egérpadra az egér? Mivel notihoz lenne, el tudom képzelni, hogy sokszor csak asztalon, terítőn, vagy ami épp kéznél van, azon lenne használva..
    - minőségre meg van a mínőségi érzés, nem túl bazári? valaki írt valahol régebben egy ilyen hsz-t. Lehet csak eltévedt.. :U :DDD

    Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv. Laci

    1. Mennyi a keret?
    kb. 8-9000 HUF környéke

    2. Használtpiac, és / vagy eBay?
    Csakis új, garis, itthonról, "azonnal", ajándék lesz.

    3. Mire használnád az egeret?
    Notebook tapipad kiváltás, böngészés, Office, irodai dolgok..(semmi komolyabb játék)

    4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?
    pasz. Kicsit molettebb nő, nem miniatűr kezek

    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    passz, valami noname micro méretű egeret láttam náluk az asztalon, notihoz meg még nincs

    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
    Plusz gomb nem lenne rossz, bár csak magamból indulok ki, náluk nem láttam az egéren, így nem feltétel.

  • Laci4

    senior tag

    válasz izee #46909 üzenetére

    Na most aztán igencsak el lettem bizonytalanítva.

    Már azt hittem, ügyes vagyok, asszonyt is rá beszéltem a logitech G100s-re, és említve se lett. :U
    Ennyire nem jó választás a cél személy részére, vagy csak a több gomb lehetősége miatt ment el más irányba az ajánlás.
    Amikkel amúgy több gond is akad.

    - lényegesen több az ára, mint gondoltuk. Ki tudnánk fizetni, na de hát mégis.. Ilyen felhasználásra tök feleslegesnek tartom. Mint valaki írta is, valószínűleg akármilyen noname egér is meg tenné, de annál azért egy fokkal jobbat szeretnék.
    - "azonnal" itthon még vehető. Nem karácsonyi ajándék, szülinapi lesz, ami legkésőbb hétvégén esedékes.

    Sajnos a teszteléssel gondban vagyok, lévén nem nekem lesz, plusz ajándék "titok".
    No meg amikor voltam Mm-ban a logitechet nem is láttam.. Allig van ki rakva egér.
    A PC.-s boltokban meg szinte zéró, AQUA, edigi stb.

    Szóval most egy kicsit megint nem tudom, mi is legyen :U :W

    Jó lesz az a logi 100, vagy mi legyen.

    Természetesen bárki véleményére kíváncsi vagyok!

    Köszi

    Ui: mennyire érzékeny a használt felületre a logitech 100s?
    Basszus, most nézem, már nem elérhető az MM-honlapjan! Ooo, pedig volt egy megérzésem tegnap este, hogy még akkor meg kellett volna rendelnem! :W na most mi legyen?!

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz izee #46958 üzenetére

    Ahogy mondani szokták, ez a vonat már elment.. legalábbis ami a jó áras verziót illeti. (MM)
    Találtam egy helyen még 8500-ért.. talán.. :U

    Böngésztem itt az apróban, találtam olyat, hogy ASUS ROG Sica. 6 500Ft

    Hogy viszonyul a két egér egymáshoz? (Logi G100s vs ASUS ROG Sica) megéri a +2000 ret a logi? :U

    Ha jól néztem a keresőt, az asus nem lenne rossz, de ha kicsit emelgetjük az egeret, akkor random ugrik valahova a kurzor? :U
    A G100S ilyet nem csinál?

    Bevallom a szakmai zsargonokat nem volt időm elolvasni, LOD vagy mi.. annyi infó van itt, hogy az csak na.. nem is gondoltam volna, hogy ennyire bele lehet mélyedni az egerekbe..
    Nekem a jó öreg XL-750F is tökéletesen megteszi.. (lehet csak mert nem volt jobb) COD4-el szoktam néha játszani...

    No de most nem nekem kell egér.. :U

    ui: a kérdésem természetesen megint csak mindenkihez szól ;) :R

    Köszi

    ui.2: jah, és bármelyik egérke is nyer, milyen alátét ami minimum hozzá? vagy szinte bármi, csak ne terítőn? (esetleg nem üveg asztalon elboldogulnak?) :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz TeebyKay #46986 üzenetére

    Köszi!

    Sajnos a Pólus, ill. DP MM-ban nincs kirakva egyik se.. :(
    Úgyhogy nem tudjuk megnézni élőben, de marad a Logi G100S, nem véletlen lehet ajánlott.
    És ha játszani jó, átlagos "irodai" felhasználásra is megteszi gondolom ;)
    Meg is rendelem gyorsan, amíg még van belőle, hogy péntekre meglegyen.. :B (hamár a MM-es akcióról lecsúsztunk :W )

    Akinek van, az meg tudná mondani, hogy normál asztalon hogy működik?
    Illetve, hogy milyen olcsó hordozható egérpadot szeret? (olyat amit be lehet dobni a noti táskába a notira.. )

    Köszi az eddigi segítséget, és amint lesz időm, el fogom olvasni a sok szakmai dolgot is.. érdekel, csak épp rohanás az életünk mostanában..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák