Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Ribi #2298 üzenetére

    Soxor mar a 518-on is jobbra balra akarom billenteni a görgőt, aztán rájövök hogy nemlehet :)

    Wow, letezik ember, aki hasznalja a vizszintes scrollt?

    Jo 3.5 eve egyszer kiprobaltam az MX1000-en, hogy milyen (csapnivalo), aztan azota sem hasznaltam.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • ViTaZi

    aktív tag

    válasz sev5g3 #5601 üzenetére

    Hát én szerintem a Razer DeathAdder V2-öt rendelem meg ez direkt palm grip stílusú egér.

    Jellemzők:

    - 3500dpi Razer Precision 3.5G infra érzékelő
    - ergonomikus kialakítás
    - 1000Hz Ultrapolling
    - 5 gombos kivitel
    - Always On mód
    - 16bit sávszélesség /adat/
    - 15G gyorsulás
    - Zero-Acoustic teflon talpak
    - aranyozott USB csatlakozó
    - 2m könnyű vezeték
    - 128x70x43mm
    - Windows 7, XP,x64, Vista, Vista64 támogatás
    - Mac OS X támogatás

    braner00 kerüljétek!

  • iamthesonar

    aktív tag

    Sziasztok!
    Én szerintem az egér választás a játékon és főleg a játékos skilljén és kezének igényein múlik... Én már régen inaktív vagyok Counter-Strike-ot jáccottam hadd ne mondjam milyen klánokban és (jó verseny) eredményekkel. CSAK! ebben a játékban tudok nyilatkozni egerekről. MS intellimouse 1.1el kezdtem amikor kijött a CS béta. Az első olyan egér ami fasza volt játékra és a mai napig elég jó helyen áll az újakkal szemben. Ezután az MS 3.0 volt az ami ugyanez az optika. Mindkettő fasza csak nekem nem állt kézre :( pro CSsek és Q3asok a mai napig ezekre esküsznek sokan mert bírja és jó minden gamera ha beállítod. MS családból nekem még a LaserMouse 6000 jött be de az meg túl pici volt a kezemnek. Nyertem 2 Logit is MX500 es MX510 valamint probaltam a mindenki álltal istenitett MX518at. Hát.... nemtudom. A formája lefárasztaja a kezemet ezenkívül a driver meghülyítette az 500ast es az 510est driver nélkül jót lehetett lőni velük. Vettem 2004ben egy Diamondback Magmat es megváltozott a véleményem az egerekről. Az volt nálam a csúcs! Kézre állt kényelmesen, jó volt az optikája és FASZA a driver! 2006ban megvettem a Diamondback 3G-t és a mai napig azt használom és a magma is tökéletesen működik pedig napi 4-6 órákat lőttem velük. Ha lehetne őket kapni én ilyet vennék. De nemrossz a Deathadder es annak a 3.5G-s verziója sem. Az újabbakat nem próbáltam ezért nemtudom milyenek de biztos azok között is akad jó mouse :) És ne feledjétek nem mindegy milyen egérpad alattuk!

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • Prison85

    senior tag

    válasz Jim-Y #6651 üzenetére

    Én Vespula-t használok. Imperatorral az a tapasztalatom, hogy csak a kőkemény padokat szereti. Próbáltam gagyi Saturn-os padon és még az asztalon sem egyszerű vele eltalálni az ikonokat. Szövet padon már kisebb a szórása, de még ott sem az igazi. Játékban lehetetlen vele fejest adni. Ez nem a padok hibája (még mielőtt féreértenél), hanem az optikáé. Olyasmi érzésem van, mintha rákényszerítenék az embert arra, hogy vegyék meg a Razer padokat ami lássuk be egyáltalán nem olcsó. Nem vagyok benne biztos, de talán a Razer Mamba-ban is ilyen -vagy hasonló- optika van (5600DPI Razer Precision™ 3.5G Laser sensor). Kíváncsi lennék, hogy ha van itt valakinek Mamba-ja, akkor ő is találkozott-e ezzel a jelenséggel. Imperatornál egyébként is sokan panaszkodtak a z-axys problémára is, ami persze nálam is megvan. Szerencsémre én nem emelgetem az egeret - soha, így ez nem zavar.

    slicck: nem merek padot ajánlani, mert nem tudom, hogy melyikkel lenne a legjobb, legpontosabb. Erről olyanokat kellene megkérdezned, akik már használtak/használnak RAT-ot. Ám lehet, hogy a Saitek nem is kényes annyira az alátétre. Loginál sincsenek ilyen problémák, ahogy én tapasztaltam. Razer kényes, Logitech nem, Saitek... nem tudom. :U Így viszont, hogy nem tudod kipróbálni, nem találsz róla véleményt vagy egy részletes tesztet elég merész húzás megvenni. Persze, ha nem tetszik el tudod adni, de csak az új ár alatt. Van itt egy jó kis összehasonlítás, hátha változik a véleményed, de nem lebeszélni akarlak: Játékos egerek megatesztje I. rész és II. rész

    [ Szerkesztve ]

    BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz dni #6697 üzenetére

    hat en viszont a helyedben a G500 helyett a death adder v2-t valasztanam.... mert a lezer sensorok nalam nem valtak be (copperhead, G5) viszont a 3G-g (3.5G-s) infra optika eleg jo es megbizhato optika az en velemenyem szerint....

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tsebacsi #7281 üzenetére

    És ezt kitől hallottad?:) Eddig az ÖSSZES lézeres egér, amit próbáltam (Logitech G5/G5 Refresh, Razer Copperhead, Steelseries Ikari Laser, Steelseries Xai, ROCCAT Kone, A4Tech X-750F, Microsoft Habu) egy utolsó hulladék volt. Felháborítónak tartom, hogy ezekért ennyi pénzt mernek elkérni. Bár inkább nevetségesnek. :)
    Attól, hogy valami "újabb", még egyáltalán nem biztos, hogy jobb is...

    Az MX 518 egy nagyon jó egér :K, értelmetlen lecserélni egy ócskaságra, amiért 2000 Ft-nál többet egy fillérrel se adnék (de még annyit se, mert 2,5-ért már MS WMO 1.1-et veszek, amiről tudom, hogy JÓ...).
    Talán a Razer 3.5G-s infrája lehet még alternatíva. De ha rendesen működik, én tuti maradnék az MX 518-nál.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • fazr

    senior tag

    válasz Synthwave #7282 üzenetére

    Én nem fogalmaztam volna ilyen "kegyetlenül":DDD, de igaz amit leírtál.

    Pár hsz-el feljebb írta, hogy az MX518 nem esik neki kézre és ez elég nyomós érv.

    ui: tudtommal a Razer 3.5G infra is optikai, bár ez lényegtelen, ami fontos, hogy nagyon jó

    [ Szerkesztve ]

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz KaakukK16 #7495 üzenetére

    amiket vegyel figyelembe:
    1. legyen kenyelmes 3-4 ora mozgatas utan se faradjon a csuklod eza legfontosabb amellett hogy fekudjon a fogasa a keztartasodohoz.
    2. nezdmeg hogy high middle vagy low sens-el jatszol e es ehhez merten valassz optikat hasznalsz e gyorsitast stb...
    3. ne dolj be a reklamnak es csillivilli szamadatoknak
    4. valassz olyan egeret aminek aranylag hosszu es eros madzagja van!
    5. legyen egy jo egerpadod ha jatszol.

    szemelyes (tapasztalat es) velemeny:

    szerintem amit irtal 10-17k-t abbol vegyel nyugodtan egy [steelseries qck-t] mert az eger olcsobb lesz.. ezt a padot be lehet loni low mid es high sensre is jo a lezeres az infras es az optikai egerekhez egyarant. a merete "kozepes" mert van kiseb (olyat ne vegyel!) es nagyobb is (lowsensre jobb a nagyobb). szoval a kozepessel en kellemeset lottem low sensel de kicsivolt ugy hogy atlo menten hasznaltam.

    az optikai egerek kitunoek! low es mid sensre de highon hajlamosak elhasznalodastol fuggoen hibazgatni..
    a lezeres egerek (szerintem annyira nem jok) jok high es mid sens beallitasokra de amiket en probaltam lowsensen vagy kiakadtak vagy sokat hibaztak..
    en szemely szerint az infra optikat kedveltem eddig a legjobban (diamondback 3g deathadder stb..) mert az minden "fokozaton" allta a sarat nem akadt ki nem hibazott es jol adta.

    (szemelyes velemeny!)
    a dpi a gyorsitas stb jatek kozben ertelmet vesziti igazabol minden a te stilusodtol fugg hogy hogyan allitod be. igazabol dpi 1800 felett (max 2000 de mar ezek is minek) felesleges mert nemtudod fenysebesseggel mozgatni a kezed es a jatekok is egy max ertekkel szamol aminel az eger lehet tud jobbat de ha a jatek x(pl.1000dpi) mozdulatnyi jelet tud fogadni te nem tudsz belesulykolni y(pl.5400dpi) infot... alapvetoen a 400-2000 kozott spektrum idealis... lowtol highig ha ugytetszik... a gyorsitas megint csak felesleges mert azt a jatek consolejaban fogod allitani de ha te vagy superman akkor lehet sikerul is max gyorsitason 4-5G-t rantanod amugy nemigen... de ha hasznalsz gyorsitast akkor a megtudod adni az erteket alapbol sok driverben is es nemkell a jatekban.. de altalaban 1-3 eleg..

    amiket en csak ajanlani tudok ismetelten a qck melle:
    razer: [deathadder v2 (3.5infra)!], [abyssus (3.5infra)]
    logitech: [mx518 (optical)!]
    microsoft: wheelmouse optical 1.1 (optical)!, intellimouse 1.1a (optical),intellimouse explorer 3.0 (optical)
    steelseries: [kinzu (optical)!, ikari (optical), ikari (laser), xai (laser)]

    [ Szerkesztve ]

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz kertsa #7641 üzenetére

    hali!
    hat ha nemtudnad lehet venni amugy a mousekra steel gripet ami csuszasmentesse teszi az egeret ha raragasztod. de ha kilove kilove... a lazeres sensort (attol fugg melyiket!) meg a regi optikas egerek is leverik sztem... :) :P felveszi e vele a versenyt a 3.5G infra? siman odabassza ez nem kerdes...

    a deathadder fasza eger! es biztosra allithatom barmelyik hitvany lazernel jobb meg a 4 evvel ezelotti serias 3G infra is.. raadasul a razer mernokei mar a legelso egeruktol fogva szamoltak a tenyer izzadassal... alapbol az osszes razer csuszasmentes gombokat es hazat kapott.. (a talpan meg ugye ott a hyperglide az csuszik :D )

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • iamthesonar

    aktív tag

    izomhod: 1.1et ha nem talalsz sehol rendelj. igen a trust felek a legalja kategoria engem nem az bant hogy szar hanem az hogy at is basznak azzal hogy jo pedig nem... hat 5k ert pedig ha nem talalsz 1.1et akkor inkabb vegyel hasznaltat mint valami bovli "gamimg" csodat en aztmondom..

    evitiguF: azokat a gigabytokat felejtsd el ha fpsezni akarsz... es van pofajuk ezekert elkerni 10k+ ot... szegyen... vegyel ennyi penzert igazi gamer egeret. ms ime 3.0, razer abyssus vagy deathadder, logitech mx518, steelseries kinzu. olcsobbak es ezeknek nem csak a dobozara van irva hogy gamer mouse.

    Zanik: azt vedd a ketto kozul amelyik hosszutavon kenyelmesebb a kezednek! mindketto mouse jo meg leszel elegedve barmelyiket is valasztod. en szemely szerint a 3.5G infra melle teszem a voksomat de a 3.0 is jo regen csak azert adtam el mert kenyelmetlen volt...

    sith7: hat en nem nagyon hallottam olyan pro-fps gamerrol hogy 1 klikk az 3at eredmenyezne.. engem kifejezetten zavarna ha nem 1et puttyantana az AK-47. de az a progi nemmukodott amit talaltam? arrol azt irtak meglehet vele csinalni..

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Moonwolf #7832 üzenetére

    Genius, Gigabyte, Trust...szar és szar között nincs különbség. Maximum az egyik hígabb, mint a másik. :DD

    Gr3GoRi: ugyanaz a 3.5G infra.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz Gr3GoRi #7833 üzenetére

    igen mamba a razernek azon egertipusa amely egy szarul sikerult... abba 3.5G LEZER sensor van ami nem tul jo technologia.. van rajta meg mit javitani. az igazan szar abban az egerben a wireless dolog amitol kesik az eger es csak 72ora az elem elettertam aktiv gamingnel es meg ez is csokkenhet annak a feluletnek a fuggvenyeben amin hasznalod... hat ez szanalmas akar razer akar nem... 1ms responze az kamu csak akkor eri el az eger ha be van dugva a madzag... de akkor minek wireless???? ez a tipikus zseller flashbang..

    a deathadder egy sokkal jobb kunstrukcio!!! a 3.5G INFRA sensor nem csinal olyan bakikat mint a lazer sok feluleten sokkal hasznalhatobb!!! a black edition es a sima v2 kozott semmi kulombseg csak a szine!

    [ Szerkesztve ]

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz McNamara #8297 üzenetére

    Meg jó kis refresh rate-laggja van. Köszönjük, Logitech. :C

    EczkE: És az minek? Mert, hogy valós haszna nincs, az biztos.
    Játékra vezeték nélkülit nem veszünk. Dpi-ből meg a 400, esetleg 800 is bőven elég mindenre. Az 1800 már költői túlzás. Afelett meg kb. már aztán tényleg tottttálisan értelmetlen. Ha meg FPS-t játszol és különböző szenziket akarsz, felbindolod őket a billentyűzeted valamelyik gombjára, oszt' annyi.

    csaabz: lájzeres™ notiegér játékra? Ezt szerintem gondoljuk át mégegyszer. :) Amúgy Razer Abyssus. Kicsi, és legalább (hála Istennek) nem lájzeres™, hanem 3.5G infra. Ár: ~9k.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz t256 #8319 üzenetére

    Az az MS Intelli 1.1a tökéletes. Kb. semmivel sem rosszabb, mint a DA. Amúgy én a 400-as MS-optikával jobbat lövök, mint a Razer-féle 3.5G infrával.

    csaabz: most komolyan 2 cm-en megy a vergődés? :U Abyssus vagy Salmosa. Más értelmes alternatíva (amire neked kell) nincs.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz forguet #8461 üzenetére

    az egy razer deathadder v2 left-hand edition amit te neztel es egy kituno eger azt kell hogy mondjam. az altalam ajanlott razer diamondback 3g tovabb tuningolt 3.5g-s infra optika van benne es nem rossz! en csak azert janlottam a diamondbacket mert hasonlit fogasra a copperheadhez es teljesen szimetrikus jobb es bal kezeseknek mellesleg olcsobb valamivel. de nekem db utan a da tul nehez es nagy volt fogasra nem talaltam meg jobbat szamomra a diamondbacknel. nalad is dontson a kenyelem! a deathadder jo valasztas barmire is hasznald.

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #8664 üzenetére

    hogyan tud belaggolni?
    tegyuk fel hogy a mozdulat maga megtortent fejre rantottad a celkeresztet. ez legyen mondjuk alap helyzetben 125hz -> 8ms... oda is menne a kurzor csak ezalatt a mondjuk +15ms alatt a cel arreb mozog es te nem lelovod hanem a feje melle/moge durrantassz. mire ezt eszre veszed halott vagy gyors kicsi mozgassal korrigalod a mozdulatot es a sok apro gyors rangatas hatasara a kep meg a modellen NEM! de a celkereszt ugy fog mozogni mintha diavetitesen lennel... na azzal celozzal a masodperc tort resze alatt...

    jatek kozben kiakad az eger...
    nezzunk egy atlag normal gaming mouset.. razer diamondback 3g (800dpi, 125hz, wincsuszka kozeptol a harmadikon balra, driver sens xa: 4 ya:3.2 master window controll: 3.5)
    akarhogyan rangatod az infra szenzort mozogni fog es lekoveti a mozgatast nagyjabol barmilyen feluleten.
    nezzuk pl az a4tech x-718 gaming csodat (beallitasok nagyjabol ugyanazok mindkettonel ki van kapcsolva teljesen a mouse accel). a csuda lezer nemhogy meg a steelpadon de minden mason is a gyors korrigalo mozgasoknal amit emlitettem egyszer csak megall... hosszu masodpercek telnek el a virtualis haboruban es te nem tudsz mozogni amig 3-5 masodperc alatt a lezer szenzor osszeszedi magat es ujra erzekelni kezd.. vilagit meg minden csak eppen nem csinal semmit (mozgas ugyben)... hat baromira jo az a lezer csuda... koszonjuk a4tech (gigabyte, asus, speedlink, trust es tarsaik a csudalatos new age lezer szenzorokat)...

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz Kassadin #8851 üzenetére

    a razer abyssus teljesen szimetrikus jobb es balkezeseknek. egyebkent a kedvenc egerem tovabbfejlesztett 3.5G infra szenzora van benne ami szerintem szinten finom darab. nekem eddigi tapasztalatok alapjan a led optika a lezer es az infra kozul ez valt be legjobban. sokkal szelesebb a szenzor felhasznalhatosagi kore. egerhez kepest eleg nagy tavokrol is jol erzekel eleg sokfele feluleten. (de meg a bluetrack szenzor kiprobalasa varat magara az is lehet hogy fasza!) az abyssusra egy rossz szavam nem lehet nekem tetszett tette amit tennie kell. az hogy mennyire tartos nemtudom megmondani. de a tipikus razer hibak elojohetnek ennel is. (kabeltores, mikrokapcsolo behulyules. nekem a roccsá hasznalt razer egereimnel is kb 3-4 ev utan volt klikk baj es kabeltores ami duplaja az atlag idonek amit irkalnak...)

    [ Szerkesztve ]

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • iamthesonar

    aktív tag

    válasz tibi140 #9189 üzenetére

    jo e jatekra? kifejezetten gamer eger! 5 ezerert otthagyni lenne vetek igazabol... az abyssus 3.5g infra senzorral rendelkezik ami szereny velemenyem szerint jelenleg a legjobb a piacon az optikasokkal es a lezerekkel szemben (a bluetracket meg nem probaltam). az abyssus fasza eger ha neked jo a fagasa!

    Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz mynames #9479 üzenetére

    Szövetpadok közül még a Corepad C1-ekre is érdemes pillantást vetni (supergamer.hu-ról rendelhető).
    Ill. a Razer-egerek listáját kiegészíteném: bármelyik 3G / 3.5 G infra-val szerelt darab jó vétel lehet (kivéve a DeathAdder v1, annak voltak firmware-problémái).

    JoceeHunt: Wise decision, my friend. :) A látszat meg néha csalóka. :DD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz benjemin1994 #9570 üzenetére

    Nem. Most Diamondback 3G (meg egy MX 510).

    G5 baromi jó? OMG. 1 perc alatt 5x akad ki rántástól, padtól függetlenül. A Refresh is. G500 meg követi a csodás lájzeres™ hagyományokat.
    A Razer-féle 3G / 3.5G infra-szenzor sokkal jobb. Vagy akár egy MX 518. Vagy a jó öreg 400 dpi-s MS-optika.

    Ha tudod, hogy neked mi kell, akkor miért kérdezel?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Gabesz144 #9588 üzenetére

    Kacat.

    Tothgera már beelőzött, pedig ezt akartam linkelni.

    Kiegészítve annyival, hogy bármelyik 3G / 3.5 G infra-szenzoros Razer ajánlott.

    Pad mindenképp kell alá.

    Szövet:
    -----------
    QPAD CT
    QPAD XL
    Allsop Raindrop GigaPad XL
    Everglide Titan
    Corepad C1
    SteelSeries QcK mini/QcK/QcK+/QcK Mass Pro/QcK Heavy
    Razer Goliathus

    Műanyag:
    --------------
    fUnc 1030
    SteelSeries SS
    Razer eXactMat
    X-Ray Thunder 8

    (szokták még szeretni a SteelSeries 4HD/9HD-t is)

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz F34R #9756 üzenetére

    A Razer DeathAdder v2 3.5G infra-szenzoros, tehát az ajánlott kategória (ellentétben a v1-gyel, aminek voltak firmware-gondjai).

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz t.imi #9779 üzenetére

    Egyelőre én azt mondanám, hogy 17 ajánlott van (amelyeknek a szenzora sem hagy maga után kívánnivalót), a te méretbeli és újonan vásárolható kikötéseid szűkítik le ennyire.
    A listát kiegészíteném annyival, hogy igazából bármelyik Razer 3G / 3.5 G infra-val szerelt egér is ajánlott (kivéve a Razer DeathAdder v1-et, aminek voltak firmware-problémái).
    A legdrágább ajánlott a Razer DeathAdder v2 (ill. a Razer Boomslang, ha valakinek kézre esik).

    Jött egy új darab, ami jó lehet (tekintve, hogy optikai motorra épül), a Logitech G400, de egyrészt azt még nem próbáltam, így nem is merem ajánlani, másrészt meg te kizártad a Logitech MX 5xx-formát, ez pedig dettó az.

    pr1mzejEE: Teljesen más a kettő formája.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz t.imi #9789 üzenetére

    Az újabb Razer-ek közül csak Abyssus, DeathAdder v2 (meg az itthon még kapható Salmosa). Arra ügyelj, hogy ha Razer-t veszel, akkor vagy 3G infra vagy 3.5G infra-szenzoros legyen (és ne DA v1).

    jaffa 2843: De, kicsit már az...

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #9804 üzenetére

    Azért meg szokás különböztetni, hiszen mégis csak más jellegű a megvilágítás eszköze (azon kívül persze, hogy LED).
    A fényképezőgépes dolgot még nem próbáltam.

    Mostanában gyárt valaki a Razer-en kívül infra-val komolyabb egeret? Nem nagyon láttam máshol ilyet és érdekelne, hogy miért nem terjedt el jobban.

    Más:
    ------
    Nem volna rossz, ha a 3.5G-technológiára épülve jönne egy új Diamondback. Egészen beleszerettem ebbe az egérbe (mondjuk régebben volt sima Magma-m, azt is nagyon csipáztam). :B
    A nyikorgó bal klikk-szindrómája előjött, de igazából már megszoktam. Orvosolható lenne, ha szétszedném, csak valahogy nincs kedvem nekiállni. :DDD Sosem értettem amúgy, hogy miért nem lehet a csavarokat egy süllyesztett furatba rakni és miért kell állandóan tappancsok (DB, MS 1.1) vagy matricák alá súvasztani (pl. Logi MX-ek)... Garanciáztatáshoz van köze (hogy látsszon, ha belenyúltál) vagy szimplán csak ennyire gyökerek a mérnökök?

    De mindig keserűséggel tölt el legbelül, hogy minden olyasmi, ami a szívemhez nő
    a) már nem gyártják, szóval küzdeni kell a beszerzéssel - főleg, ha újat akarok
    b) amikor találok még egy olyat, ami korrekt, nincs éppen pénzem (hogy betartalékoljak a fiók mélyére)
    Soha nem értettem, hogy ha valami sikeres, akkor miért kell leállni a gyártással...

    Balazuz:
    "Ha viszont nagyon leveszed ezeknek az új egereknek a DPI értékét, mondjuk 800 alá akkor meg kurva nagy utakat kell megtenni ahhoz hogy lekapcsoljam a gépet.."

    ~10 cm az qrva nagy út?

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fi:zi'k #10228 üzenetére

    "A Razer Lachesis is sz@r."

    Az. 3ezeré' jó, hogy a tartalék egérnek is legyen tartaléka. De neeem, mert akkor már inkább az említett használt MS 1.1 - és azt legalább nem kell mindenféle tartalékokba helyezni. ^^

    Razer-ből csak a 3G, ill. 3.5G infra-szenzorosak az ajánlottak.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Winne #10620 üzenetére

    Gondolom játszani is szoktál, ezért azzal a Diamondback/Diamondback 3G-vel jobban járnál. Sokkal komolyabb egér (nem csak dísztárgy).
    Ha csak új kell, akkor marad E-Bay/Amazon, esetleg valamelyik EU-s webshop, ahol maradt készleten (tekintve, hogy jóideje nem gyártják már). Vagy mákod van, mint nekem. :)

    Nem volna hátrányos, ha a Razer kihozná a Diamondback 3.5G-t (sodronyozott vezetékkel (OFF)-és japán mikrokapcsolókkal-(/OFF)). Sőt, inkább vissza a 3G-t -ennél újabb szenzor fölösleges- (az új mikrokapcsolókkal és kábellel :) ) ^^ + új drivert, amiben lehet állítani a polling rate-et (500-ig elég). Lehetne mondjuk Diamondback 3G Refresh. :))

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Edorn #10733 üzenetére

    Mert gagyi a szenzor.

    Lájzerest™ alapból nem ajánlok normális játékhoz. Van egy-két kivétel, ami elmegy, de alapvetően optikai (Logitech® MX™ Optical Engine, Microsoft IntelliEye 2, Agilent A3070/A3080, Agilent A3088 szenzor) vagy 3G / 3.5G infra (tehát Avago 3688, Avago S3888 -as szenzorra épülő) ami kell.
    El kell felejteni azt, hogy ami újabb, az jobb is - mert ez egyáltalán nem így van. Az, hogy a a dobozokra mit írnak rá, vagy a gyártó mit nyilatkozik a SAJÁT termékéről - gondolom, nem kell különösebben magyarázni, hogy miért totál érdektelen. Mint ahogy a Vérpistikék hype-ja is.

    5k-ig, ha újonan akarsz:
    ----------------------------------
    Microsoft WheelMouse Optical 1.1
    Microsoft Intellimouse 1.1a

    És ezzel kifújt.

    Ha ez az 5k a legfelsőbb lélektani határ, és a felsorolt kettőből nem találsz, egy használt darabbal is 100x jobban jársz, mint valami gagyi, de legalább csicsás papírnehezékkel.
    Ha rászánsz ~8k-t egy újra, akkor mondanám még a Razer Abyssus-t meg a SteelSeries Kinzu-t.

    Használtból 5k-ig, ami szimmetrikus:
    ----------------------------------------------------------
    Logitech MX 300
    Logitech MX 310
    Logitech G1
    Razer Diamondback
    Razer Diamondback 3G
    Razer Krait

    esetleg a két fennen említett Microsoft-ból egy használt darab (most Tothgera30-nak pl. van egy eladó fekete WMO-ja)

    A listát már linkelték páran, most csak szorítkoztam a szimmetrikusakra (Razer Salmosa <3 is az, csak az ~10k).

    Egy kis + info. Olvasd el.

    Ha érdemlegesen szeretnél játszani, a jó egér mellé egy normális egérpad a minimum. Valamit valamiért.

    Egy kis segítség padokhoz, mit miért. Ezt is olvasd el. :)

    -------------------------------------------------

    Mandarinn: "És a Logitech M500-ról mi a véleményed? Hajszállal van csak 5000 felett. Nem HC gamer egér azt gondolom. De vegyes felhasználásra jó lehet?"

    Játékra totál alkalmatlan, netezni jó.

    -------------------------------------------------

    Roliiii:

    "Sikerült, kicsit majdnem rendszertelepítés lett a vége mert valami hülyeséget csináltam és egyáltalán nem volt egér, aztán kis tanakodás TeamViewen és mostmár minden jó
    Amúgy ez nem rövidíti az egér életét? Meg akk a gyári driver most felejtős ugye?
    "

    OMG, mit műveltél? :DDD

    500 Hz BŐVEN jó. Én 250 Hz-en nyomattam. Az egér élettartama ettől nem csökken, az alaplap USB-sínjét terheled pluszba.

    Így van, driver felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Synthwave #10752 üzenetére

    3G / 3.5G infra (tehát Avago 3688, Avago S3888 -as szenzorra épülő)

    S-sel a lezeres szenzorokat jeloli az HP/Agilent/Avago... (ki tudja, hogy hivjak most oket az n+1-edik rename utan)

    Ja, most nezem a rossz egereimet, total ossze-vissza szamoznak:
    MX700: A2020 (optika)
    MX1000: S6020 (lezer)
    MX Revo: A6060 (lezer)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #10759 üzenetére

    Az Avago S3888 infra. Ez van a Razer 3.5G infra-kban.

    charg: Tothgera30-nak van egy eladó fekete WMO-ja. Biztosra veszem, hogy nagyon korrektes. Ha jól emlékszem, 3k-ért árulja (az pedig nem pénz érte). De majd ő felvilágosít.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Huhh, ma foglalkoztam vele egy kicsit. Elkészült a post, amit berakatnék az 1.hsz-ba. Először megmutatom, aztán majd megkérek egy MODERÁTORt, hogy illessze be a megfelelő helyre.

    Tehát a post:
    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    Egy ideje érett már a gondolat, hogy kellene az 1. hozzászólást módosítani; összeírni néhány fontosabb info-t azoknak, akik játékhoz / egyéb precíziós munkához keresnek minőségi egeret (netán csak a mindennapi feladatokat szeretnék egy igényes rágcsáló társaságában tölteni). Így elkerülhető lenne a topikban feltett sok ismétlődő kérdés, valamint a kérdezőknek is egyszerűsítenénk egy kicsit a dolgot.
    Gondoltam, akkor már megírom ezt a rövidke bevezetőt, szigorúan a teljesség igénye nélkül.

    Az ajánlott egerek listája a hozzászólás alján található.

    Egy-két alapfogalom:
    ------------------------------

    cpi/dpi: "counts per inch"/"dots per inch" (ez az utóbbi a helytelen, mégis ez ragadt meg inkább a köztudatban); egy inch 2.54 cm. Azt jelöli, hogy 1 inch-nyi mozgatás során hány elkülönített pontot érzékel a szenzor. Nem mindig a több a jobb. Sőt.

    LOD: "Lift-Off Distance"; az az érték, amely megmutatja, hogy milyen magasságba lehet emelni az egeret, hogy még érzékelje az alatta lévő felületet. Én azt preferrálom, ha ez minél kisebb.

    Malfunction Rate: Az az egzakt sebesség (m/s), ameddig a szenzor hiba nélkül követi a rántási vektort.

    USB Polling Rate: Ez az az érték, ami megmutatja, hogy egy másodpercen belül hányszor frissül az egérpointer pozíciója. Picit részletesebben lsd. lejjebb.

    8 / 12 / 16 bit data path: Az egér elküldi az adatot, hogy az utolsó polling time (lsd. feljebb) óta mennyit mozdult az egér. A 8 bites data path nem elég 800 (vagy több) dpi-hez, mivel nagy sebességű rántásoknál már negatív gyorsulást fogunk érzékelni, mert az adatfolyam telítődik.

    8 bit data path:
    ---------------------
    8 bit = 2^8
    2^8 = 256

    Mivel meg kell különböztetni a horizontális és a vertikális elmozdulást és kell egy zéruspont is, ezért (256/2)-1 = 127 "tick"-et tudod mozgatni az egeret az utolsó frissítés óta, hogy ne hagyjon ki a szenzor.

    12 bit data path:
    -----------------------
    12 bit = 2^12
    2^12 = 4096

    Mivel meg kell különböztetni a horizontális és a vertikális elmozdulást és kell egy zéruspont is, ezért (4096/2)-1 = 2047 "tick"-et tudod mozgatni az egeret az utolsó frissítés óta, hogy ne hagyjon ki a szenzor.

    16 bit data path:
    -----------------------
    16 bit = 2^16
    2^16 = 65536

    Mivel meg kell különböztetni a horizontális és a vertikális elmozdulást és kell egy zéruspont is, ezért (65536/2)-1 = 32767 "tick"-et tudod mozgatni az egeret az utolsó frissítés óta, hogy ne hagyjon ki a szenzor.

    FPS: Frames Per Second; ez gyakorlatilag azt a számot jelöli, hogy a szenzor által a felületről készített képeket az egérben lévő DSP (Digital Signal Processor) milyen rátával dolgozza fel másodpercenként. Minél magasabb ez az érték, annál pontosabban érzékeli a szenzor az elmozdulást, annál finomabb a trajektória-követés.
    Akkor is fontos szerepet játszik ez a dolog, amikor nagy sebességgel rántjuk az egeret. Ezért is van az, hogy míg a Microsoft WheelMouse Optical 1.1 / Intellimouse 1.1a / Intellimouse Explorer 3.0 "csak" 400 dpi-s, mégis kiváló pontossággal és nagy sebességtartományban mozgatható a 9000 FPS-es képfeldolgozásának köszönhetően (pedig ~10 éves technológia; a mai átlag 6000-8000 FPS-re tehető).

    High Speed Motion Detection (x G gyorsulás): Azt jelöli, hogy a szenzor milyen gyorsulást képes lekövetni. 15 G már jóval az emberi teljesítőképesség felett van, ezért is parasztvakítás, amikor egy egér technikai specifikációi között olvassuk a 40-50 G-s gyorsulás tűrését (soha az életben nem fogod a rántással még csak megközelíteni sem azt a tartományt).

    Always-On mode: Ez azt jelenti, hogy az egér szenzora sohasem kapcsol ki (amíg áram alatt van), ezzel biztosítva a hosszabb mozdulatlanság után megmozdított rágcsáló azonnali válaszreakcióját.

    On-The-Fly Sensitivity adjustment: Az egér meghatározott (vagy általad felprogramozott) gombjával / gombjaival játék / felhasználás közben tudsz váltani az előre letárolt dpi-beállítások között.
    Én soha nem használom; ha mondjuk FPS-ezek 800 dpi-n, aztán hirtelen 1800 dpi-re váltok, egyáltalán nem biztos, hogy a konzolos egérbeállításaim (\cl_mouseAccel, \cl_mouseAccelPower, \cl_mouseAccelStyle, \cl_mouseAccelOffset, \in_mouse, stb.) ugyanúgy fognak viselkedni, mint ahogy én azt szeretném (és mint ahogy 800 dpi-n teszik). On-The-Fly sensi-állítás helyett sokkal célravezetőbb valamelyik gombra (akár egéren, akár billentyűzeten) felmakrózni az opcionális egérbeállításokat.

    Onboard Memory: Egérbe épített fedélzeti memória, amiben eltárolhatjuk az egérrel kapcsolatos beállításainkat (gyakran több profilt is); software-független. Ám amennyire ez jól hangzik, annyira könnyű élni nélküle. :)

    Gold Plated Connections: Aranyozott USB-csatlakozó; némileg stabilabb adatkapcsolatot biztosít, kisebb lesz a jelveszteség, mint szimpla társai esetén. Nem létfontosságú a dolog, csak pluszba kellemes extra, ha ilyen van az egér madzagjának végén.

    (hyper)glide: Az egér alján található teflontappancsok, amin csúszik az egér. Tartósabb (és nagy általánosságban jobb minőségű), mint a skatez. Egy szet gyakran évekig elég. Egzakt egértípusokhoz külön vásárolható.

    skatez / tefloncsík / teflonszalag: Ez is egyfajta glide, gyakran méretre vágható (úgy kell elképzelni, mintha egy darab ragasztószalag lenne - az egyik oldala ragad, a másik teflonos bevonatú). Az egér tappancsaira kell ragasztani (a legtöbb újabb egérnél ez már nem annyira lényeges, mert általában elég jó minőségű teflontappancsokkal kerülnek ki a dobozból - esetleg azok elkopása után lehet olcsó alternatíva a csúszás fenntartására). Sok válfaja van, a legtöbbet 2-3 havonta érdemes cserélni. A legjobb minőségű skatez az egyes QPAD-ok mellé csomagolt QGlidz.

    claw / fingertip / palm grip: A Razer által bevezetett fogalmak, amik leírják, hogy egy adott egyén milyen módon fogja az egerét.
    Claw grip --> Karmosan/enyhén hajlított ujjakkal fogod az egeret, a tenyered egyáltalán nem vagy csak félig pihen a rágcsáló hátán.
    Fingertip grip --> Kifejezetten behajlított ujjakkal vezérled a mozgatást, meredekebben tartod a kézfejedet, a tenyered egyáltalán nem vagy csak félig pihen a rágcsáló hátán.
    Palm grip --> Az egész tenyered rásimul az egér hátára.

    Általánosságban claw / fingertip grip-hez a kisebb és könnyebb egereket szokták javasolni (pl. Razer Salmosa / Diamondback / Diamondback 3G / Krait / Abyssus, Logitech MX 300 / 310 / G1), míg palm grip-hez a nagyobb testű példányokat (pl. Logitech MX 500 / 510 / 518, Microsoft Intellimouse Explorer 3.0, SteelSeries Ikari Optical).
    Persze mindent lehet mindenhogy fogni (kivéve a pici egereket palm-osan), az egész csak megszokás kérdése. Én pl. claw grip-es vagyok, de gond nélkül és kényelmesen használtam a Logitech MX 5xx-eket vagy éppen a Microsoft Intellimouse Explorer 3.0-át is.

    Itt kezdődik a rövid értekezés:
    -------------------------------------------

    Lájzerest™ alapból nem ajánlok komolyabb játékhoz. Régebbi modelleknél (pl. Logitech G3 / G5, Razer Copperhead) ez hatványozottan igaz. Azóta persze valamicskét fejlődött a technológia, s ezért akad egy-két kivétel, ami még a "használható" kategóriát súrolja, de alapvetően optikai vagy 3G / 3.5G infra, ami kell.

    Kiemelt szenzorok:
    ---------------------------
    Logitech® MX™ Optical Engine
    Microsoft IntelliEye 2
    Agilent A3070/A3080
    Agilent A3088
    Avago 3688
    Avago S3888

    Nagy igazság, hogy el kell felejteni azt, hogy ami újabb, az jobb is - mert ez egyáltalán nem így van.
    Az, hogy a dobozokra mit írnak rá, vagy a gyártó mit nyilatkozik a SAJÁT termékéről - gondolom, nem kell különösebben magyarázni, hogy miért totál érdektelen. Mint ahogy a Vérpistikék hype-ja is, akiknek életük első játéka a CoD-sorozat valamelyik darabja volt.
    Tapasztalataim szerint a Quake / Quake II / Quake III Arena, ill. Counter Strike 1.6-on, esetleg UT 99-en nevelkedettek sokkal átfogóbb képpel rendelkeznek ilyen téren - egyrészt a hosszú évek miatt, amit a HC FPS-iparban töltöttek, másrészt pedig "hajlottabb" koruk miatt (és amiatt, hogy jelen voltak és végigkísérték az egerek történetét az első gaming mouse-tól egészen napjainkig).

    Kábeles kontra wireless:
    -----------------------------------

    Kifejezetten játékra kizárólag kábeles rágcsáló való.
    A wireless darabok input lag-ja (bár a technológia fejlődött valamit az elmúlt 5 évben) továbbra is alkalmatlanná teszi a patkányt komoly FPS / RTS -re.
    Sokaknak ez fel sem tűnik, de attól még jelen van. Ha az embernek már van egy tisztességes skill-je (megfelelő movement, jó aim, 10-ből 10x megy a fix, begyakorolt °-okra fordulás), akkor már bizonyosan szembetűnő.
    Vannak egyesek, akik ezt soha nem fogják elismerni, de velük nem kell foglalkozni.

    Kiemelném mégegyszer: kifejezetten játékra KIZÁRÓLAG kábeles egeret vegyünk. Nem véletlen, hogy az ajánlottak listájában is csak azok szerepelnek.

    Ha valaki azon húzza a száját, hogy elakad a madzag, netán húzza valamerre az egeret, akkor fel kell világosítani a cellux / szigszalag / leukoplaszt / SS, ill. Razer cord holder burzsoázia + emberi találékonyság létezéséről és azoknak mágikus kábelstabilizálási képességeiről.
    A történet igen egyszerű; lemérjük, hogy milyen hosszúságú vezeték kell, hogy saját igényeinknek megfelelően szabadon mozgathassuk a rágcsálót, majd a megfelelő ponton rögzítjük a kábelt az asztal lapjához / hangfal v. monitor oldalához. Voilá.

    Az elmúlt években soha nem akadályozott semmilyen módon a kábel (leírom mégyegyszer; SOHA) - mindezt 3 darabka sötétkék szigszalagnak köszönhetem. ^^

    A kábel felragasztása / rögzítése amúgy is kifejezetten ajánlott; nem csak egy akadályozó faktort szüntet meg, hanem megkíméli a vezetéket a fölösleges megtöréstől.

    Egy-két egyéb okosság:
    -----------------------------------

    Tény még, hogy a szenzorokat magas dpi-ről visszább véve (800-1000 tájékára) gyakran kapunk meggyőzőbb eredményt. Sok esetben javul az egerek malfunction rate-je (tehát, hogy milyen sebességű rántást képesek hiba nélkül lekövetni), netán valamivel precízebb mozgatást (is) képesek lesznek prezentálni. Vannak olyanok is, amelyeknek kisebb lesz a LOD-ja.
    Már nem is olyan csábitó az a 3000+ dpi, nemde? :)

    Az is igaz, hogy sok egér (az ajánlottak közül a Razer-ek kivételével) szintén egyszerűbbé teszi az életünket, ha PnP használjuk és nem telepítünk hozzájuk software-t.

    Sok olyan funkció is lehet az egéren, amit csak parasztvakításként lehet értékelni és csak arra szolgál, hogy megragadja a hozzánemértők figyelmét, ill. növelje a termék árát.

    Ilyen pl. a súlyozás - ez még talán nem is lenne olyan nagy butaság, hogy ha az ilyen opcióval rendelkező egerek nem lennének alapból is nehezek.
    On-The-Fly Sensitivity - fentebb kicsit bővebben taglaltam, hogy ez miért nem annyira lényeges.
    Fedélzeti memória - néha jól jöhet, ha gyakran járunk LAN-partikra, és az egér eltárolja magában a vele kapcsolatos beállításokat. Ennek ellenére ez egy olyan funkció, aminek nem látjuk AKKORA hasznát, de jelentősen emeli az egér árát - komoly játékos egérben nem kitétel a megléte.
    Mindenféle LCD-kijelzők - csicsa, "advanced-feeling" - igazából csak holtsúly és naív emberek csalogatója.

    Az egérgyorsításról:
    ----------------------------
    Ha a Windows-ban kikapcsoljuk a Control Panel > Mouse > Pointer Options fülön található "Enhance pointer precision" opciót, még nem elég; ilyenkor csak 1-re vesszük vissza az alap egérgyorsítást, de nem kapcsoljuk ki teljesen (ami ugye a "0" lenne).

    Ez az, mit célszerű mihamarabb deaktiválni. Egyes egerek driver-ében adott a lehetőség, de mivel sokszor jobb, ha nem telepítjük azt fel, előfordul, hogy külsős megoldáshoz kell folyamodnunk.
    A fentebb említett "Enhance pointer precision"-t azért lőjük ki, majd töltsük le a hozzászólás alján található linkről (vagy innen) a mousefix + mouserate -et és használjuk.

    Pár szó az USB-frekiről:
    -----------------------------------
    Az, hogy egy egér alapból hány Hz-en kommunikál az USB-sínnel, szintén ne legyen mérvadó.
    Ezt évek óta lehet lehet külső segédprogrammal emelni (a jobb egerek pedig támogatják az USB-hack-et, ha a software-ükben nincs is benne), egy bizonyos szintig pedig úgysem érzed a különbséget. Ez egy ugyanolyan dolog, hogy valakinek a már említett wireless lag sem tűnik fel, de attól az még ott van.

    Tetőnek szerintem elég az 500 Hz is, de sokszor gyakorlatilag még az is "fölösleges" (amúgy előfordulhat olyan is, hogy adott típuson belül egerének darabja válogatja, hogy mennyit támogat stabilan; pl. volt olyan MS 1.1-em, ami max. 250 Hz-en volt stabil, de olyan is, ami gond nélkül vitte az 1000 Hz-et). Ezen kívül ez a dolog még függhet az alaplaptól is.

    Frekvencia / USB-frissítés ideje:
    ----------------------------------------------
    125 Hz -> 8 ms (ez általában a default)
    250 Hz -> 4 ms (személy szerint leginkább ezt szoktam használni)
    500 Hz -> 2 ms
    1000 Hz -> 1 ms

    A lényeg, hogy 500 Hz fölé nem igazán érdemes menni; ezzel a CPU-ra és az USB-sínre is kevesebb teher hárul (nem beszélve a bizonyos mobok inkompatíbilitásáról).

    Az ajánlott egerek listája:
    ------------------------------------

    10k-ig:
    ---------
    Microsoft WheelMouse Optical 1.1
    Microsoft Intellimouse 1.1a
    Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
    Logitech MX 518
    Logitech G1 (külföldi webshop)
    SteelSeries Kinzu
    Razer Abyssus
    Razer Salmosa
    Razer Diamondback 3G
    (külföldi webshop)
    Razer Krait (külföldi webshop)

    Picit fölötte:
    -----------------
    SteelSeries Ikari Optical
    Razer DeathAdder v2
    Razer Boomslang Collector's Edition 2007
    (külföldi webshop)

    Használtakból (már nem gyártják, újonan sem kapható):
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Logitech MX 300
    Logitech MX 310
    Logitech MX 500
    Logitech MX 510
    Razer Diamondback
    Razer Diamondback Plasma

    Ezek közül döntsön a kényelem, semmi más.

    Egy jó pad is kell ám alá. Itt egy hozzászólás pár tippel (bár közel sem próbál annyira átfogó képet
    adni, mint ez a post - inkább csak egy gyorstalpaló).

    Segédprogramok:
    -------------------------

    mousefix + mouserate

    Ez Stermy (Quake Live pro) új cfg batch-e, de benne van (két külön mappában) a szükséges registry módosítás és USB-freki tuning. Mindkettő működik Windows 7 alatt. Célszerű az adott mappákban a hozzátartózó Readme.txt-t elolvasni, lehet belőle okulni egy kicsit.

    Lényegében ennyi lenne a bevezető. Elképzelhetőnek tartom, hogy a jövőben majd update-eljük a post-ot.

    ----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz F34R #10865 üzenetére

    32 bites ARM processzor? Istenem... Minek? Hogy legyen, mi vezérelje a holtsúly LED-eket, az LCD-kijelzőt és az ExactUseless feature-öket? A dpi 4/5 része is csak fölöslegesen van ott.
    De milyen jó, hogy legalább 16,8 millió színből lehet kiválasztani a világítást... :W
    800 / 1000 dpi-n lehet, hogy nem olyan hulladék.
    Amúgy lesz vagy 20-25k. Csak 2x / 2.5x fog annyiba kerülni, mint egy JÓ egér. :C Ennyi pénzből veszek korrekt egeret és padot, meg egy jó fülest is...

    Nem jó irányba halad ez az egész.

    Inkább a Razer visszahozhatná a Salmosa-t (vagy ha már nagyon nem bírja megállni, hogy ne új legyen :U, akkor egy Salmosa v2-őt 3.5G infra-val).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz energy_ #10881 üzenetére

    szenzort tekintve nincs hátrányban a 3g a 3.5g-vel szemben? (nekem nagyon fontos hogy 3500DPI legyen xD :DDD )

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #10880 üzenetére

    Salmosa. De csak mert még az Abyssus-nál is jóval könnyebb.

    Egyébként ha valakinek van kifogástalan állapotú, (dobozos) Salmosa-ja, cserélem ~3 hónapos zöld, dobozos Diamondback 3G-re. Esetleg kiokoskodunk valamit. Az ok: súly. Méreteiben eléggé hasonló a kettő, s bár a DB 3G is meglehetősen könnyű, de a rossz csuklómmal már ezt is megérzem. A bal kezemben pihe, a jobbat már húzza. :(((

    3G vs. 3.5G ---> semmiféle hátránya nincs a 3G-nek. Ennél újabb szenzor teljesen fölösleges. De komolyan. Semmi értelme fejleszteni. Semmi.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nemtabo

    aktív tag

    válasz jaffa 2843 #11098 üzenetére

    mert azzal indul, hogy minek a lézer. Ne ront el ami kép kialakult rólad bennem! Olvastad a hsz-t?

    "Lájzerest™ alapból nem ajánlok komolyabb játékhoz. Régebbi modelleknél (pl. Logitech G3 / G5, Razer Copperhead) ez hatványozottan igaz. Azóta persze valamicskét fejlődött a technológia, s ezért akad egy-két kivétel, ami még a "használható" kategóriát súrolja, de alapvetően optikai vagy 3G / 3.5G infra, ami kell."

    "Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

  • nemtabo

    aktív tag

    válasz Synthwave #11107 üzenetére

    Nekem az x volt a lényeg, hogy rendelkezel-e ismertekkel. Mivel lézeres ezért a törvényed adja a válaszod, hogy szar -hasonlóan a lézeres Razer egerekhez-.

    "Lájzerest™ alapból nem ajánlok komolyabb játékhoz. Régebbi modelleknél (pl. Logitech G3 / G5, Razer Copperhead) ez hatványozottan igaz. Azóta persze valamicskét fejlődött a technológia, s ezért akad egy-két kivétel, ami még a "használható" kategóriát súrolja, de alapvetően optikai vagy 3G / 3.5G infra, ami kell."

    Ilyan mondatok alapján akkor sem adok a véleményedre, ha előttem próbálod ki, nem hogy hivatkozol rá. Előítéleteid vannak, miközben -mint el is ismered hogy :

    "Tény még, hogy a szenzorokat magas dpi-ről visszább véve (800-1000 tájékára) gyakran kapunk meggyőzőbb eredményt. Sok esetben javul az egerek malfunction rate-je (tehát, hogy milyen sebességű rántást képesek hiba nélkül lekövetni), netán valamivel precízebb mozgatást (is) képesek lesznek prezentálni. Vannak olyanok is, amelyeknek kisebb lesz a LOD-ja.
    Már nem is olyan csábitó az a 3000+ dpi, nemde? :) "

    Tehát minden szenzor szenved ebben a hibában, de attól, hogy pld. 5600-at tud és állítható az érzékenysége biztos vissza fogja állítani a gazdája.

    Kíváncsi mert-e valaki az első oldalon nem szereplő egeret venni, és az hogyan működik.

    Azért mint látom nem mindenki osztja teljes mértékben a véleményed.

    De legalább rajtam kívül valaki el is merte mondani, hogy "ahány ember annyi kéz", és a 100%-os egérrel sem lesz jobb a teljesítmény, ha nem tudod megfogni.

    Nem az első oldalon felsoroltak ellen ágálok (némely ellen nem is lehet, mert rég nem forgalmazzák), csak kimaradt egy olyan lehetőség, hogy "akinek egyik felsorolt sem áll kézre az vegyen ..........."

    Nem cinizmus, te lehet annak érezted, én kritikának szántam, hogy olyan dolgokról állítasz valamit amit nem is ismersz.

    Innen ki tudod keresni az ajánlott lézeres szenzorokat:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Razer_USA

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz BigBlackDog #11212 üzenetére

    "Lézeres, vagy optikai, esetleg bluetrack?"

    Inkább optikai vagy 3G / 3.5 G infra (ami szintén optikai, csak a LED fényét nem látod).

    "Vezeték nélküli egeret szeretnék, mennyire jó választás a fent leírt felhasználáshoz?"

    Hétköznapi felhasználásra, netezésre jó. Játékhoz (és grafikai munkához) nem.

    Egerek:
    -----------
    Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
    Logitech MX 518

    Logitech G400
    Razer DeathAdder v2 (használtba, újonan ~13k)
    SteelSeries Ikari Optical (~12k)

    Szabadon futó görgő ugyan nincs, de cserébe megbízható, precíz, minőségi és tartós darabok.

    Egy jó pad is kell alá, A leguniverzálisabb / legolcsóbb megoldás egy SteelSeries QcK. A méretet / vastagságot kiválasztod.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #11551 üzenetére

    Igaz, membrános.
    Ellenben a ghosting-ja jobb, mint az "átlagos" klaviké. A billentyűlenyomás is valamivel "határozottabb" érzetet kelt, mint az átlag Logi / Genius - gépelni is jobb érzés vele.
    Amíg nincs pénz Cherry MX-es cuccra, a "még elfogadható" árkategóriában szerintem ez a legjobb választás. Nem mindegy, hogy ~7 k (mondjuk ebben benne van a posta is) vagy 20k+.
    Persze anyagi háttér fokozott hiányában a legcélravezetőbb egy 500 Ft-os régi IBM. Azok kb. az örökkévalóságnak készültek. Sajna a mikrokapcsolós darabokat már nem nagyon látni sehol.

    Viszont, hogy így szóbakerültek a bill.-ek; ha jól emlékszem, neked egy MS Ergo 4000-es van, nem? Megnéznéd, hogy hogy bírja a SHIFT + S + D + SPACE kombinációt?

    hoffman_: DB-t driver nélkül? Uhh..

    Amúgy jöhetne már belőle egy 3.5 G infra nem (mondjuk a 3G vagy a régi is tökéletes lenne, csak érted, "haladjunk" a korral)?

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz hoffman_ #11765 üzenetére

    Übereli? Mégis miben? Az Avago ADNS-S3888 (3.5G) abból a szempontból előrelépés, hogy abban már nincs prediction (pontosabban a DA v1-ben kapcsolható volt firmware-frissítéssel), de az is kb. olyan volt, mint a halottnak a csók.
    Így is lekezel hibátlanul bármilyen rántást, amit ember képes véghezvinni. 1600, ill 1800 dpi is bőven kielégítő (nekem még sok is), még high sens-eseknek is (akik nem ismerik a konzolt...).

    Avago ADNS-A3070/A3080, Avago ADNS-S3088: @800 dpi
    Avago ADNS-S3668 (3G): @800 dpi
    Avago ADNS-S3888 (3.5G): @450 / 900 dpi
    +500 Hz, oszt' csókolom.

    Avago ADNS-A2020 (MX 300, MX 500): szintén remekbeszabott darab, bár az egerek 8 bit-es data path-jának megvoltak a korlátai (na nem mintha egy egyszerű halandó nagyon feszegette volna őket...), ellenben emelt polling rate-vel elképesztő teljesítményre képes. Némi prediction van, de igazán nem akadályoz semmiben. 500 Hz az ideális. Ettől függetlenül a következő generációs "S" a 12 bit-es data path-val végülis nem volt rossz lépés.

    Avago ADNS-S2020 (MX 310, MX 510, G1) is egy olyan szenzor, amire már azt mondom, hogy ennél "jobb" kb. fölösleges. 12 bit-es data path-val bőven-bőven jó. Itt is van némi prediction, de szerintem csak kötekedés lenne igazi hibaként említeni. 250 Hz az ideális. Én a Logitech helyében sokkal tovább kitartottam volna mellette (csak ugye a Vérpistikék...).

    STMicroelectronics OS MLT 04 (MS 1.1 / 3.0) is egy remek szenzor, az egyik legjobb a mai napig, pedig a bevezetése óta eltelt ~10 év (!). Igaz, hogy "csak" 400 dpi, de az is teljesen jó akár professzionális szintű játékhoz is. Meg azt se feledjük el, hogy a képfeldolgozást egy 9000 FPS-es (!) DSP biztosítja. Pedig nem ma jöttek a gyártósorról (pl. DB 3G-ben is "csak" 6400-as van, pedig hány évvel utána érkezett).. Sokan sírnak, hogy ezzel egy év, mire a FullHD-s monitorukon áthúzzák az egeret; én olyankor csak legyintek. 2048x1536-os felbontáson átlóban volt 13 cm :U a padon... Prediction nincs. Az amúgy tekintélyt parancsoló perfect control pedig még tovább javul, ha a polling rate-et emeljük (1000 Hz).

    Nálam ezek a szenzorok krémje. :)

    Ennél tovább "fejleszteni" teljesen értelmetlen. Pontosabban abból a szempontból nem, hogy akkor a Vérpistikék nem vennék meg, mert nem a legújabb 776462 csillió dpi-s lézervacak van benne. Sok lúd pedig disznót győz. Sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Végzet #12014 üzenetére

    Mert a DAv2-ben a jól bevált Avago ADNS-S3888 IR LED szenzor van. Már ez is túl van a "kifinomult technológia" fogalmán.

    Meg minek vennél 25+ k-ért egeret (amennyiért már veszel zsír egeret + padot + fülest, újonan)? Ez az összeg egy egérért önmagában ijesztő és vicces is egyben.
    Wireless real-time játékok nagy részére (FPS, RTS) nem jó választás, ha meg rádugod a kábelt, értelmesebb venni egy alapból vezetékest, ami fele annyiba kerül, de még jobb is.
    Ha tenyeres Razer, akkor én tuti DA-t vennék (ill. bármelyiket, amelyikben 3G / 3.5G infra van és vezetékes). (Ha meg néha akarsz fotelből egerészni, veszel mellé egy nanovevős Logitech-et 4-5 ropiért - még így is ~10k-val beljebb vagy, meg van egy vésztartalékod pluszba.)

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz frango13 #12081 üzenetére

    A konzol király dolog. Csak ahogy te is mondtad, nem FPS-re. Én is NES-vel kezdtem anno.
    Az újkoriak közül pl. azon vannak a legjobb japán RPG-k és beat'em up-ok (PS3), szóval valamikor valahogy kénytelen leszek szerezni egyet. :D

    Áh, a Quake-et nem lehet megunni. Nekem 8 év alatt sem sikerült. :DD

    Az utolsó, még komolyan vehető FPS a CoD 4 Promod volt. Azóta pedig eltelt egy kis idő. :(

    Ja, egy új Diamondback 3.5G-t mondjuk. Vagy egy Krait 3.5G-t. :D

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • frango13

    aktív tag

    válasz Synthwave #12082 üzenetére

    Lachesis forma( -1.5;2cm a hosszból), bal oldali 2 gomb(rendesen rögzítve, nem lötyögősre), max 90gramm, 3.5G optika, zöld villany :D , normális driver. Ez 15K alatt van veszem is...

    Ha csinálnának frissített DB-t venném azt is. A tipikus hibákat kijavítanák, meg kicsit minőségibb anyagokra cserélnék a részeit, szerintem még most is lenne rá kereslet. Inkább tennék ezt, minthogy ilyen TRON meg hasonló gyönyörűségeket alkotnak...

    :)

  • potyi23

    senior tag

    hi.kineztem egy egeret RAZER Abyssus 3500dpi, 3.5G Infrared Sensor - t !! Mi a velemyenyetek errol az egerrol ? jo vétel ?

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz zozz12 #12580 üzenetére

    FPS-re komolytalan.
    5k körül vegyél egy használt MX 518-at, Razer Diamondback (3G)-et, vagy egyéb valamit az első hsz. alapján. Vagy rendelj újonan (postával) ~6k-ért e-bay-ről egy Logitech MX 310-et vagy G1-et, a 3 éves gyári Logitech gari meglesz . Ezek garantáltan megeszik reggelire az ilyen M500-akat és társaikat - és tartós darabok.

    kukamatyi:

    "milyen különbségek vannak a DA v1 és v2 között?
    mivel lenne egy v1 5k körül,és gondolkodom rajta,mert v2 több,mint a duplája....
    "

    DA v1 (3G): Avago ADNS-S3668 szenzor, max 1800 dpi, valamivel kisebb LOD, alapból nincs prediction, firmware-frissítéssel kapcsolható
    DA v2 (3.5G): Avago ADNS-S3888 szenzor, max. 3500 dpi, 2g-mal nehezebb, mint a régebbi, nincs prediction, régebbi firmware-vel remeghet a kurzor szövetpadon

    A dpi nem számít. 1800 is bőven sok. A v1 új firmware-vel jobb vétel.

    5k-ért, ha szép állapotban van, azonnal vegyed. Egy 1.40-es Firmware frissítést (ha nincs) majd nyomass rá.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • shteer

    titán

    válasz Manus01 #12896 üzenetére

    csak egy alap BT egér kerül 5-7be. loginak van. asszem V230 pl.
    apróban is van, 3.5-ért 1 év garral

    BT bill-eket nem ismerem, abból nálam ~3 éve csak apple - így a vezetékesről váltottam a BT-re. az egeret meg kaptam

    ..szerintem jónak tűnik

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Murkesz #13188 üzenetére

    "Mivel 6/11 fölé nem igazán akarom vinni, mert vesztene a pontosságból"

    6/11 alá se vidd, mert akkor meg nem lesz lineáris a gyorsulás. 6/11-en van az 1:1 beviteli arány.
    Én is csuklóból játszom, de ilyen problémám még soha nem volt vele. Alapvetően mid-sense + \cl_mouseaccel-es vagyok (Quake Live, CoD 4 - kivéve CS 1.6, ahol a frissen bevett gyakorlat szerint ~50 cm a 180° :) ).
    Ellenben a 400 dpi RTS-ben sem okozott nehézséget (War 3 TFT, Starcraft: BW), sőt igazából sokkal jobban kézreesett, mint mondjuk az 1800 dpi.

    MS IME 3.0-ban ugyanaz az STMicroelectronics OS MLT 04 szenzor van, mint a WMO 1.1 / IM 1.1a-ban, csak a forma más (és az újabb verzió kapott szerényebb minőségű glide-ot is).

    "Nem akarok mindenáron razer egérpadot, de 3.5k-ért ajánlott egy megasomát az egyik ismerősöm Azt mondod, így sem éri meg?"

    Én Razer pad-ból csak Mantis-t (vagy Goliathus-t) vennék. Esetleg még az eXactMat jöhet szóba, ha a merev padokért epedsz.

    A kedvenc padjaim az Everglide Titan, Razer Mantis, Allsop Raindrop GigaPad XL, Puretrak Talent, SteelSeries QcK Heavy (meg a műanyag fUnc F-Series F30R-17 XL, mert a jól bevált fUnc 1030-as érdes felület, csak sokkal nagyobb és kábelrögzítő csipesz is van rajta + olcsó). Én biztosan ezekből választanék, de az emberek különböznek. :)

    ----------------------------------

    PainKiller13: Az a Razer nagyon jó kis egér, a kiváló Avago ADNS-S3668 szenzorral. Kis pöcökkel az alján tudod állítani az érzékelő felbontását és a polling rate-et. Én mondjuk a 800 dpi híve vagyok. Salmosa, 800 dpi / 500 Hz.
    Ha megfelel neked a fogása, akkor nem nyúlhatsz vele mellé, ráadásul a szokásos Razer-minőségű glide-ok vannak az alján. Csak vigyázz, ne Gaming Edition-t (v. más néven Asia Edition-t) rendelj, mert az sokkal kisebb, mint a sima. Inkább laptop mellé vagy nagyon kicsi kezű embereknek ajánlott. Bár rajtad áll, hogy melyiket. Kábelt meg ragaszd fel / rögzítsd valahogy.
    Mondjuk ha nekem kellene választanom, talán inkább a G1-et rendelném. Ez a régebbi 800 dpi-s verziónak az 1000 dpi-re frissített változata.

    Lényeg a lényeg, ha bármelyiket is rendeled az 5 felsoroltból, jól jársz. Sárba alázzák az ilyen 20-30 ezer forintos "gamernek" titulált izéket (~1/4 áron).

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Glave

    csendes tag

    válasz Synthwave #13341 üzenetére

    Nekem a hivatalos a megerősítés elég és vannak paint-es tesztek új modellekről amiken egyértelműen látszik, hogy tényleg rendesen ki van véve. A kérdés az, hogy az itthoni forgalmazóknál már az újak vannak-e.
    Nyilván azért nem jelentették be eddig, hogy kipörgessék az összes régit a készletekből nehogy ne akarják megvenni őket tudva, hogy a másik "jobb" (nagy idézőjelekbe rakva mivel csak preferencia kérdése). A Logitech fórumán lévő topikban azt írták, hogy hamarosan a főoldalra is kikerül (blog főoldala?).
    Ezzel a húzással egy szintre került a Deathadder 3.5G-vel (sőt rá is ver ár/teljesítményben) így aki palm grip egeret akar most már kettő közül is választhat nagy kompromisszumok nélkül. :C
    Remélem előbb utóbb előrukkolnak egy kicsi WMO-hoz hasonló egérrel is aminek a belseje a G400-é, G100 csak ázsia és nem is olyan jó a sensor benne sajnos :))

    Glave

  • nyunyu

    félisten

    válasz Synthwave #13874 üzenetére

    Ennyire tartós? ;]

    Nem, ennyire SmartShift fuggo vagyok.

    Amugy eggyel tobb mukodo Revom van, mint amennyit aktivan hasznalok.
    Persze mindharomban lecsereltem a kinai mikorkapcsolot japanra, annak meg nem szokasa 3-4 evnel elobb tonkremenni. (kinai 2, max 2.5 evet bir.)

    Plusz ott van alkatresznek egy negyedik, ami nem tolt.

    Multkor azt hittem, hogy meghalt az elso, ~3.5 evet nyuzott Revom elektronikaja, de par het utan megint radugva a gepre hibatlanul mukodik.
    Mivel a rajta levo HGt attettem a harmadik, alighasznalt Revora, igy most az elso a vesztartalek, potencialis mod alany.
    Ha nem lennek lusta, mar reg keszen lenne a MouseMan Revo :DD

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • gabo9201

    senior tag

    válasz tommjee #14512 üzenetére

    Gondoltam rá, hogy kicserélem a kapcsolót benne (a feltételek adottak hozzá :DDD ), de utána arra jutottam nem érdemes foglalkozni vele.
    Főleg ha ilyen 3.500Ft-ért lehet venni másikat. Ebben az esetben ez az egerem megmarad alkatrésznek és ha esetleg gond van tudom faragni :)

    Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

  • akela91

    addikt

    válasz Synthwave #15436 üzenetére

    Megtudtam hogy Razer DeathAdder 3.5G (Avago ADNS-S3888) egerem van. Nem v2, mint ahogy árulták :DDD

Új hozzászólás Aktív témák