Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    válasz E2E4 #17269 üzenetére

    Sziasztok!

    Írtam fentebb, de nem kaptam választ.
    Az abban szereplő konkrét egérről (A4TECH N-770FX Fekete) szeretnék kérdést feltenni, mivel valószínű, hogy a kérdés nem típus specifikus. Kérlek, válaszoljatok, ha tudtok.

    1. Miért van az, hogy a "DPI" választó logikátlanul működik? 800-1000-1200-1600 "DPI" választható. Elméletileg az 1600 cpi lenne a legfinomabb beállítás, tehát pl. grafikai szerkesztőnél egy szabadkézi rajznál itt kellene a legfinomabbnak lennie a rajzolatnak. De nem! Csak annyi észlelhető, hogy 1600 cpi-n nagyon gyorssá válik az egérkurzor, 800 cpi-nél meg iszonyatosan belassul. De a részletgazdagság, az-az a felbontás semmit sem változik! Miért???
    Érdekes, hogy az előző egérrel összehasonlítva (A4 Tech WOP-49) ami alap 800 "DPI"-s ez az egér kb. 1200 "DPI"-nél mozogna ugyanolyan gyorsan, de akkor sem olyan pontos, nem navigálható úgy, egyszerűen szinte használhatatlan.
    OK, olvastam az első hozzászólásban, hogy „Nem mindig a több a jobb. Sőt” de ezek szerint tényleg ekkora átverés lenne? Ez esetben szinte egyik érték sem olyan, mint amit az előző egérnél megszoktam, mert hiába megy 1200 „DPI”-n hasonló gyorsan, mint az előző, a közelítésnél a pontossága botrányos.

    2. Ez állítólag egy 4 irányba görgető egér. Csakhogy a vízszintes irány egy kvázi szoftveres megoldású dolog. Konkrétan - amelyik alkalmazás engedi, pl. a Photoshop igen - kirajzol a képernyő jobb alsó részére egy kis halvány grafikát, és ha attól jobbra görgetem az egyetlen görgőt, abban az esetben vízszintesen scrolloz, ha attól balra, akkor függőlegesen.
    Ez a gyakorlatban egy értelmetlen marhaság! Pl. egy Photoshop képet, ami nem fér ki az ablakban, görgetnék vízszintesen, akkor vigyem az egeret a kirajzolt ikontól jobbra, és ott görgessek. Ez kb. annyi idő, mintha a vízszintes csúszkára vinném az egér kurzort és ott húznám a görgőt bal klikkel. Ráadásul a kis halvány grafika, noha nem nagyon zavaró, engem kifejezetten idegesít!
    Tényleg nem létezik olyan valódi két görgővel ellátott egér, aminek az egyik görgője horizontálisan, a másik vertikálisan görget, és ez működne Win 7 64 bit alatt???
    (Az A4 Tech WOP-49 ilyen, de lehetetlen feltenni Win 7 64 bit alá a driverét, emiatt a horizontális görgő nem működik megfelelően. Konkrétan ugyanúgy függőlegesen görget, mint az első, csak az ellenkező irányba.)
    Esetleg valaki ismeri a megoldást erre a problémára? (A4Tech WOP-49 Win 7 x64 alatt.)

    Előre is köszönöm, ha érdemi választ tudtok adni.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • drtimot

    aktív tag

    válasz E2E4 #17302 üzenetére

    1 - Átverés-e? Gyakran. A DPI-érték emelése gyakran a pontosság csökkentésével jár (legalábbis gyengébb optikák, vagy lézeres egerek esetén).
    Ezen kívül bizonyos szempontból igenis részletgazdagabb képet vesz az érzékelő, de ez nem biztos, hogy segít rajtad. Ha belegondolsz, egy 1000DPI elvileg azt jelenti, hogy 2,5 centin 1000 értéket olvas az egér - 0,025 milliméterenként egyet. Úgy gondolod, tudod a kezedet, az ujjaidat 0,025 milliméteres pontossággal mozgatni? (A milliméter 1/40-ed része!) Amennyiben nem, akkor a DPI-váltás pontosan csak a sebességváltással fog felérni, hiszen ugyanaz az út már több digitális egységnek fog megfelelni - ráadásul így nehezebb lehet pontosnak lenni ügyetlen kézzel. Ezért is van az, hogy nagy pontosságot igénylő munkához (pl. képszerkesztés, vagy éppen sniper fegyver használata FPS-ben) ezt az értéket éppen, hogy lejjebb szokták venni!
    (Ettől még ez egy fontos beállítás a kényelmes és hatásos egérhasználathoz.)

    Persze lehet, hogy ügyes kezű vagy, és valóban rontja a pontosságodat a magasabb DPI érték: mint említettem feljebb, ennek a rossz minőségű optika lehet az oka - érdemes az 1. hsz-ban ajánlott egereket (illetve más egerekben az ajánlott szenzorokat) keresni.

    2 - Én nem tudok ilyen egérről. Gondolom a "billenthető" görgő nem megoldás - de pl. általában a Shift + görgetés képszerkesztőben általában vízszintes görgetést eredményez, és szerintem egész jól használható ilyesmire.

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz E2E4 #17308 üzenetére

    Érdekes, hogy azonos cég, két egerének "800 DPI"-jénél egyáltalán nem azonosan mozog a két egér.

    Talán mégsem jó annyira az a szenzor. Vagy elsexelték a fw-jét.

    Ezzel a kétgörgős problémáddal feladtad a leckét. Te vagy az első és egyetlen aki ilyent szeretne venni. Felkészületlenül is érte a társaságot. :))

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • drtimot

    aktív tag

    válasz E2E4 #17308 üzenetére

    2 - Hm, pedig én is pont kipróbáltam Gimp-ben mielőtt írtam, ott a Shift + görgetés vízszintes görgetés. Nem lehet szerkeszteni az ilyesmi billentyűkombinációkat Photoshopban? Egyébként mit csinál a Ctrl+görgetés? Szerintem akkor az lesz, esetleg végső esetben az Alt.:) (és Shift abban az irányban is gyorsít, harmadik gombként)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • drtimot

    aktív tag

    válasz E2E4 #17312 üzenetére

    :)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

Új hozzászólás Aktív témák