Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz smekone #70069 üzenetére

    11k a g403? Linket légyszi.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • ribizly

    veterán

    válasz smekone #70069 üzenetére

    A G403 egy nagyon jó egér. Tényleg. Leszámítva a kábelét (ahhoz ajánlott egy jó mousebungee) az egyik legjobban sikerült jószág a piacon.
    A Cooler Master meg a Dream Machines egereket nem ismerem. A többivel már volt nagyjából dolgom (Rival 300, G403, Zowie EC2-A / ZA12/13, FK2). A Rival 310-et nagyon dícsérték, de érdekes módon akit csak ismerek innen a topic-ból szinte mindenki végül túladott ratja, viszont az az egyik legjobb darab szerintem a listán. Ha nekem most kéne sorrendet állítani, akkor ez lenne (szürkék azért nincsenek benne, mert ugye nem tudok mit mondani róluk):

    1. Logitech G703 / G403 (hátrány: a vezeték merev és nehéz)
    2. Zowie EC1-B / EC1-A (kicsit kemények a gombok, de minden másban kiváló, driver nélkül működik)
    3. Steelseries Rival 310 (van a főgomboknak egy kis laza mozgása [pretravel], de egyébként nagyon jól sikerült)
    4. Steelseries Rival 300 (Acer Predator és HP Omen néven is fut)
    * CM MasterMouse MM530
    * Dream Machines DM2 Comfy

    Most nyilván lehetne még bővíteni a listát, de szerintem az első 3-ból bármelyiket is választva nagyon nem tudsz mellényúlni. Talán a Zowie anyaga kevésbé tapad jól a kézhez, de ez már valóban szőrszálhasogatás... ;)

    Ha van lehetőséged, akkor a pixel-ben érdemes megtapogatni ezeket a modelleket, vagy berendelni 2-t és azt amelyik nem jön be visszavinni (magánszemély, online rendelés, 14 nap). Azért 2-t, mert úgy van esélyed megmondani, hogy melyik a jobb. Ha csak egyesével fogdosod őket, akkor nem lesz jó a viszonyítási alapod.
    Amit még érdemes elmondani, hogy ha valamelyik egér elsőre kényelmetlen (mindegy miért, pl nekem volt több egér is amiktől 10 perc után elkezdett zsibbadni az egyik ujjam, vagy görcsölni tenyerem) akkor az nem nyert. Kár vele tovább próbálkozni, azonnal vissza kell küldeni. ;) Illetve, ha valami mondjuk nem tapad jól, akkor azon meg lehet DIY módon egy kis kétoldalú ragasztó meg polírpapírral felturbózni a felületét azokon a pontokon, ahol érinted az egeret, mert ez még szerintem belefér. Na hajrá! :))

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák