Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz 3x3y #1924 üzenetére

    Én most vettem egy NEC 4571-est. Kellett a DVDRAM-támogatás és ki akartam próbálni egy nem-LG-írót is, ezért esett a 4550-re a választás. Amit nem kaptam meg feketében, így lett 4571.
    Az a bajom vele, hogy (számomra) elviselhetetlenül zajos. Ha felpörög, mintha valami gépházban ülnék, kibírhatatlan, remeg bele az egész asztal, és kikerget a szobából. Az írási képességeről még nincs statisztikailag értékelhető tapasztalat - de ez a zaj kizárja hogy hosszabb ideig megtűrjem a gépemben. Nem ipari célokra keresek dvd-írót, hanem egy, a hálószobában álló ultracsendes gépbe:(

    Korábban vagy 4 különféle LG-íróm volt (és van), azoknál csak onnan tudom hogy működik, hogy villog a LED - mert hangjuk egyátalán nincs.

    Ez a zaj valami NEC-betegség, esetleg lehet orvosolni valamivel, vagy ez a példány kukás?

    MOD: nemcsak akkor zajos ha felpörög, hanem mindig, ha csinál valamit.
    Ha a túl nagy sebesség az oka, mivel lehet végleg letiltani benne a 8x feletti sebességeket?

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • joci2000

    aktív tag

    válasz 3x3y #1924 üzenetére

    Üdv mindenkinek én is dvd vásárlás előtt állok, és ez az adatrétegbe való képégetés nekem is teccik.

    Szal neked ezt NEC4550-el sikerült? vagy ez író független? hogy is van ez? Esetleg spéci software kell hozzá?

    én NEC-ben gondolkodom, mert elég sokan mondják h. jó, ezért nec lesz az tuti, már csak a típuson gondolkodom.

    és említetted az upgradelést, ez mit jelent? azt tudom h. kicseréled a firmware-t de mitől lesz jobb? lesz vmi plusz funkció?

    @vati : A zaj nem feltétlenül a meghajtó hibája, lehet a házé is, ha erősen becsavarozod a meghajtót, akkor lehet h. nem is a meghajtó zajos, hanem a ház, ahogy beremeg a meghajtótól. Próbáld ki h. kicsit kilazítod a csavarjait, persze nem annyira h. széthulljon az egész :DDD

    1ébként nekem most lg cd íróm van, az írás minősége kifogástalan, de a meghajtó elég tréé, mert amint 24x speed fölé pörgeti lemezt neki áll kattogni mint állat amíg le nem lassít. Ahogy néztem az 1ik olvasási mód valszeg elszált benne, vagy alapból szar. így a lassítás valszeg megoldaná az én problémám is. Próbáltam már a Nero cuccát, de nem használt. Ezt firmware-ben nem lehet vhogy tiltani?

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák