Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baboon

    senior tag

    Sziasztok!

    Bocsássatok meg valószínűleg felmerült már a téma, de remélem ennek ellenére segítetek.

    Fogorvos vagyok és ehhez szükséges gépet + objektívet + körvakut keresek. De az a baj, hogy az egésznek kb 200E-be bele kéne férnie. Nem baj ha az objektívet később cserélni kell, mert nem pont macro objektív de a lényeg, hogy azért vállalható képek készüljenek. Inkább a váz legyen olyan ami jó lesz 5-6 évig. A szájüregi fotók, tükörrel kb fél méteres távból készülnének. Sajnos arcfotók is készülnek de végülis az sem baj ha akkor 2-3 m-re kell állnom tőle hogy benne legyen az egész arc.

    Körvakunak a legegyszerűbbet gondoltam [link] Mondván, hogy később az is cserélhető ha nem 100-as de azért mondjuk ne égjek be a képek tőle...

    Váznak és objektívnek egy kit-et gondoltam, de ugye abban kb sosincs makro objektív ezért egy olyan kéne talán ami kompromisszumként használható lenne a fent leírt dolgokra.

    Köszönöm annak aki segít és leírja mit gondol.
    (Esetleg az is játszhat, hogy új váz és hozzá használt objektív)

    ''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

  • Baboon

    senior tag

    válasz Mikisys #9591 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Sajnos a körvaku elengedhetetlen, mert a fogászati lámpát nem lehet úgy beállítani, hogy egy szájüreget árnyék nélkül bevilágítson és a kép is a pont szemből készüljön.
    Szívesen veszem más emberek véleményét is akkor is ha ugyanazt javasolják mint te. Jobb a megerősítés több oldalról is :)

    ''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Új hozzászólás Aktív témák