Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Throme #5284 üzenetére

    Szabály egyébként nincs, de mindenekelőtt szét kell választani a dolgot!

    Hol a hibás képpont:
    - a TFT (vagy EVF)
    - vagy az érzékelőn

    előbbi kellemetlen lehet használat közben, de egyébként a képekre persze semmi kihatása
    mindenesetre ha új gép, érdemes megpróbálni visszavinni, mégiscsak tökéletes legyen már
    önmagában cserére nem adna okot (pont mert használható marad ettől), de a legtöbb neves helyen valszeg kicserélik ha 3 napon belül történt a hiba fölismerése

    ennél később nem valószínű, és a garanciális javításnak is kicsi az esélye egyetlen hiba miatt, mert az csak kijelző cserével történhetne, ami nem egyszerű/olcsó művelet

    több hibás pont esetén már nyilván megteszik, de ez már gyártótól függ, hol a határ

    az érzékelő pixelhibája viszont teljesen más téma!
    nagy érzékenységnél és/vagy hosszú expónál természetes jelenség a hotpixelek előfordulása, épp ezért van minden kamerában ezt kiszűrő funkció hosszú expókhoz

    probléma akkor van, ha már normál (mondjuk kézből is megtartható) záridők mellett is jelentkezik, ekkor érdemes szervízbe vinni

    csere azonban 99.9%, h nem fog történni, mert minden érzékelőn vannak hibás pixelek, így azzal sem lennének előrébb - hanem egyszerűen kimappelik a hibás képpontot, a kamera nem fogja figyelembe venni az onnan érkező adatot, hanem a környezetéből interpolálja majd ki

    ezt pár perces művelet, így a márkaszervizben valszeg megvárható

  • Joy001

    tag

    válasz Throme #5284 üzenetére

    Sajnos nem mindenhol engedik kipróbálni a gépet. Én most az E520 vásárlásnál nem tudtam, hiába "ragaszkodtam" hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák