Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz BiriBum #18844 üzenetére

    Először azt hittem, hogy komolyan mondod, de megnéztem a videókat és akkor esett le, hogy csak viccelsz. :)

    Amúgy semmi új nem derült ki számomra, mint amit eddig is tudtam a Pentax videó minőségéről. Agyontömörít, túl alacsony a bitráta, túl kontrasztos, ennek nyomán extrém szűk a dinamika, tele van bebukással és kiégéssel és a teljesen természetes mintázatoknál is extrém módon jelentkező színhibákról nem is beszélek.

    Ez így értékelhetetlen. Múltkor Pite azt fejtegette, hogy egy jobb mobil is hozza egy videós DSLR minőségét amatőr kézben. Nem értek vele egyet ebben, kivéve ha csak a Pentax-hoz kell hasonlítani.

    Ha már a fotóinkkal szemben elvárjuk a kielégítő minőséget (és miért ne várnánk el, ezért jönnek ide kérdezni azok akik még nem járatosak a témában), akkor a videóra ez miért ne vonatkozhatna? Aztán persze lehet a kérdezőt nem is érdekli a videó vagy ha igen, akkor sem érdekli a minősége, mert csak néhány családi eseményen venne fel egy gyertya elfújást és itt vége. Ilyen esetben tényleg mindegy.

    "Minden csak művészi érzék kérdése."

    A kifejezés amit te keresel, az a tökéletes igénytelenség. A mobilos fotósok is (bár nem akarom őket bántani, én is szoktam a mobilommal fotózni) ezzel takaróznak amikor trehány minőségű fotókra mondják "jó lesz az, rámondjuk, hogy művészet, rakunk rá vintédzs effektet, 'oszt majd mindenki jól elhiszi".

Új hozzászólás Aktív témák