Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz stargazer #15964 üzenetére

    köszi, pedig én egy fotómmal sem vagyok elégedett, ötletem lenne, de kell egy jobb, érettebb modell :D a fotóimat raw-ban lövöm, de szinte semmi utómunka nincs rajtuk, a kiégéseket szoktam visszavenni, néha helyrerázom a fehéregyensúlyt, kontrasztot, leméretezek, élesítek, azt kb ennyi...de kitobival nem fogsz tudni ilyen képeket lőni, ehhez fényerős fix kell...ha oly pana, akkor ott van a 45mm F1.8...kicsit drága, de egy olcsóbb vázzal együtt is kevesebbe fáj, mint az nx300. A másik lehetőség (ezt csinálom én is), hogy bagóért beszerzel 40-50 éves obikat, és kézzel fókuszálsz...ez a kép, amit linkeltél kb 2-3000 forint-os orosz üveggel készült...de akkor le kell mondanod az autó módról meg a célozz és lőj stílusú fotózásról. ha így akarsz a lehető legjobb portrékot, akkor talán pl e-pm1 + m.zuiko 45mm F1.8-al jössz ki a legolcsóbban, és később ha túl szűknek tűnik a 45mm, jöhet egy panasonic 20mm F1.7 :D ha mft vonalon maradok, tuti beszerzem én is ezt a két obit...vagy a 20-as helyett a 25-öst...
    ja majdnem elfelejtettem: ha mosást, minőséget akarsz, akkor fényerős fix, de ez azzal jár, hogy lemondhatsz a zoom-ról... :) persze léteznek fényerős zoom-ok is, de azok überdrágák, és max f2.8-at tudnak...(ok, az 1.8-as art sigmát leszámítva)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák