Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Throme #14200 üzenetére

    Én azt nem értem hogy nem profi szintre, általános felhasználásra minek DSLR. Micro 4/3 egy 14-150-es obival és kész. Újonnan kijön sokszor 140-ből.., de számításba sem jön sokaknál. Nem hiszem hogy egy amatőr kezében a két gép között jelentős minőségkülönbség alakulna ki a végeredményt tekintve.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Throme #14200 üzenetére

    "Máshogyan közelítjük meg..."

    Ahogy a kérdező is. Ő is belátta, hogy lesz ebben nem kevés kompromisszum. Ha te a Nikkor 18-300mm VR-t tartod mindenes objektívnek, akkor arra megint más azt mondja, hogy az meg azért nem jó, mert. Itt csak az egyéni igények számítanak. Neked is mások a preferenciáid, nekem is és neki is.

    Abban egyetértünk, hogy a DSLR-re szánt 50 ezres bekerülési költség... hát elég gyér. Több éves gépek vannak ennyiért és rendszerint 18-50mm körüli kit objektívekkel. Ezzel is el lehet indulni, én nem tartanám vissza, de az átlagos kattintgatástól eltérő igények esetén elkerülhetetlen, hogy később még pénzt kelljen rá áldozni, nem is keveset. Ez egy pénznyelő műfaj, főleg amíg nem alakul ki az a 2-3 fix objektív amivel a fotós szinte minden helyzetre lefedi az igényeit.

    Egyébként a legkevesebb anyagi befektetéssel még mindig az analóggal lehet elindulni. Vaterán, eBay-en fillérekért beszerezhetők patika állapotú gépek és objektívek amik egykor legendásak voltak. Aztán persze a nyersanyag, előhívás, szkennelés hosszú távon már nem olcsó, de nem egyszerre kell sokat kifizetni. Aki fotózni akar megtanulni az kezdheti itt is, mindegy mennyivel praktikusabb egy digitális gép. Aki csak kattintgatni akar az meg vegyen digitálisat. De digitálison sokkal nehezebb megtanulni jól fotózni. Az ember csak kattintgat ész nélkül az előre tervezés helyett, aztán otthon 200 fotóból kiválogat 1-2 használhatót és sosem tudja meg, hogy mi a frászra pazarolt el 198 értéktelen képkockát.

Új hozzászólás Aktív témák