Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz [Prolixus] #80391 üzenetére

    Megelőztetek. :)

    rossz hatással lehet a topic az emberre
    Igyekszem ellenállni a csoportnyomásnak, magamtól is van elég hasznontalan ötletem.:D
    A clicky nosztalgia kezdetektől megvolt. Végül engedtem, de azt sikerült viszonylag olcsón megúsznom, mert csak PCB és a kapcsolók kellettek hozzá és egyik sem egy vagyon szerencsére.
    A Q0 Plus praktikus megfontolásból jött. A ControlPad-ot imádom, de iszonyat hangos, nem tudok késő este úgy játszani vele, hogy az Asszony itt alszik pár méterre a kanapén.
    A Q0+-ban is cserélni kell majd a stabokat és a Plate-et, de a Keychron nem kapkodja el. Aztán megtaláltam ezt a POM-ot hozzá (plusz a hozzá való szivacsokat) és akkor jött, hogy a clicky mintájára csinálhatnék egy ilyen verziót is a Q8-hoz. Három teljesen eltérő hang profil, gépelési élmény, ami gyorsan cserélhető, ugyanazzal a kiosztással, és hasonló színvilággal.
    A HHKB már rázósabb, több a kockázat benne. Piszkál a gondolat, hogy le tudnék-e menni 60%-ra és mi tagadás, egyszerűen tetszik a forma és az alap kiosztás átgondoltsága, de tudom, hogy úgy még nem tudnám használni. Viszont ismerem magam, sokszor hosszútávon azok a dolog jönnek be a legjobban, amik elsőre - vagy akár másodjára - sem tetszettek. Az Alice-t és a HHKB-t is az elsők között zártam ki, amikor kiosztást kerestem anno. Most csak gondolati szinten foglalkoztat a dolog, de szerencse, hogy ez nem fél évvel korábban jött elő, mert akkor most lenne egy QK60-am is (annál is kijött volna a szimmetrikus Mod-Arrows 1U-1.25U-1U-val). :D
    Azt meg restellem, hogy nem válaszoltam még a "monstro-split" szoftveres részére a srácoknak. :( Nem vetettem el, csak nagyon nincs rá most időm. Lehet, hogy tényleg az egyik Q8 lesz kísérleti alany, mert a ContorlPad profilváltása agyzsibbasztóan lassú rétegváltás helyett...

    BIIP
    Nézegetem, de valahogy nem fogott el a must have érzés. Ahogy mondod, zsúfolt az egész, és hiába a dye-sub minőség, ebben a színek sem fogtak meg igazán. Nekem így nem érne meg a 120-130$-t.
    Ebben az GB ársárban egyértelműen a KAT Arctic tetszett a legjobban, de arról lemondtam végül a nyáron. Már akkor sem volt az Accent Space kitből (volt egy kis készlet külön, nem a SpaceBar kit), amikor ránéztem az oldalra, nekem meg azzal tetszik igazán. Azért ha esetleg egyszer megunnád, gondolj rám. :)

    Amúgy az nekem sem volt egyértelmű sokáig, hogy tetszik-e eléggé a Shoko, kell-e egyáltalán. Általában arra jutottam, hogy kombinálnám valami tisztán kék esetleg kékes-szürke moddal. Majd egy évig nézegettem a különböző verziókat. Viszont ennyiért (10eFt volt nemrég) már nem tudtam ott hagyni. A világos pörölyfejű klónt sem, pedig arra aztán tényleg nem volt ötletem, hogy mire rakjam...talán a Q60 retro szürkéjén jól mutatna, de sajnos az egyáltalán nem variálható PCB.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák