Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tompa55

    csendes tag

    válasz copass #63579 üzenetére

    Többnyire minden elektronikai termékkel az a helyzet, hogy vagyonokat költenek marketingre, hogy rásózzák valakire. Ami nem PS5 vagy RTX videokártya, abból általában több van a kelleténél, legalábbis hiány nagyon ritkán van. És azért egy videokártya meg egy billentyűzet megépítése közt, R&D szinten, mérnökileg hatalmas a különbség.

    Most ezek a billentyűzetgyártók vagy teljesen képtelenek felmérni a piaci igényeket, vagy nem érdeklik őket ilyenek, és mondjuk minden évben egy hétvégére bekapcsolják a gyártósorukat, aztán kiszórják a cuccot az eleve több mint gyanús group buy sémába. Nem értem, hogy pontosan milyen piaci körülmény akadályozza őket, hogy ellássák a disztribútoraikat annyi billentyűzettel, amennyit reálisan el lehet adni. Ha én csinálnék ilyen vállalkozást, ami gyárt egy fizikai terméket, akkor valószínűleg skálázhatóra akarnám csinálni, hogy rugalmasan tudjon alkalmazkodni a piaci igényekhez. Tehát ha mondjuk azt látom, hogy ötvenszer annyit felvenne a piac, mint amennyit most előállítok, akkor felpörgetném a gyártást, bővíteném a cégem új gépekkel meg alkalmazottakkal.

    Csak az r/mk-nak közel egy milla tagja van. Lehet, hogy ez réteghobbi, de akkor is egy olyan réteg, ami sokkal lojálisabb és sokkal többet költ az átlag vásárlónál látszólag értelmetlen dolgokra. Egy éve nézegetem rendszeresen ezeket az alternatív forrásokat, és gyakorlatilag alig lehet venni valamit. Tehát nem az van, hogy kevés a billentyűzet, hanem szinte nulla, semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák