Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • notika77

    senior tag

    válasz SH4D0W2011 #27886 üzenetére

    Megpróbálom összeszedni mi a gondom vele:
    - gombok csálén, össze-vissza állnak, a sorok se a jobb, se a bal oldalon nem egy vonalban végződnek. gagyi
    - a háttérvilágítás nem egyenletes, nem külön-külön vannak megvilágítva, hanem van egy átlátszó műanyag lap viszi a fényt a billentyűzet közelebbi végétől a távolabbik felé, amibe a billentyűk alatt belemartak egy mintát és ez téríti el a lap síkjából a fényt (ha értenék hozzá szakkifejezéseket is használhatnék :) ). Ezek a minták viszont nem ugyanolyan minőségben/mélységbe vannak belemarva a plexibe és ezért nem ugyanolyan a fényerő a gombok alatt. gagyi
    - ez a műanyag lap hátulról egy fehér műanyag lappal van árnyékolva, hogy lefelé ne szökjön a fény. Két oldalt illetve az elülső világító csíknál is "alus ragasztószalaggal" van árnyékolva, de ezt az árnyékolást felül már nem tették meg, így a felső funkcióbillentyűk fölött lévő Cougar feliratú betétről aljáról is verődik vissza fény. Továbbá az alsó világító csík oldalán sincs árnyékolás így az is gagyi. A tetejét, az oldalát és a világító csíkot is körbeszigeteltem egy kis kétoldalú ragasztószalaggal és alufóliával, szerintem így már jobb, hogy nem égeti ki a szemem a csík és nem is szivárog a fény ahol szigeteltem. Ettől még a billentyűk alól szivárgó erős fény zavaró.
    - nem jegyzi meg a beállításokat, mindig alaphelyzetbe áll, amikor kikapcsolja az ember a számítógépet (illetve mikor visszakapcsolja). Nem hiszem, hogy ennek megoldása 1$-nál többe került volna. gagyi
    - a visszajelző ledek (num lock, scroll lock és "win lock"?) fix narancssárgán világítanak és nem a beállított háttérvilágítás színében. gagyi
    - két billentyűkombinációval is kikapcsolható a win gomb, de csak az egyikre világít a win lock led és nem is oldható fel az egyik lezárás a másik kombinációval csak ugyanazzal, viszont a másik is zár (ha mind a két módon letiltod a win gombot akkor mind a kettővel fel is kell oldanod) :). gagyi
    - sajnos a jobb oldalról a ctrl mellöl a vártnál jobban hiányzik a (helyzetérzékeny) menu gomb, aminek a helyét az FN gomb foglalja el
    - nem értem miért kellett a világítás színét változtató gombot oda tenni ahol van, miért kellett neki dedikált gomb, miért nem lehetett az FN+ akármelyik gombra tenni (így most van egy gomb amivel a színt lehet állítani, meg egy rakás FN gombos kombó amivel a fényerőt, lélegző módot, lélegző mód sebességét lehet állítani. Szóval még a világítással összefüggő funkciókat sem kötötték hozzá ehhez a dedikált gombhoz.

    - néha duplán vesz be leütéseket, de néha meg kimarad. Ez lehet, hogy user error, mert még szoknom kell, hogy milyen erővel kell lenyomni a gombokat. De nem tudom, mert nekem úgy tűnik, eléggé ugyanolyan erővel kell lenyomni őket, nem érzek olyat, hogy valamelyik billentyűt nagyobb erővel kellene lenyomni, mint a többit.
    - zavaró, hogy a billentyűk zsírfoltosak lesznek, ami korábbi billentyűzeteken nem tűnt fel. Persze az is lehet, hogy azok már teljes felületükön zsírosak voltak és ezért nem zavartak vagy csak nem kerültek 9e Ft-ba. :)

    Most újfent ennyi. Ezek a "hibáknak" egy részét tudtam mikor megvettem, mert láttam videókon és ezért is írtam tegnap, hogy tudtam, hogy kompromisszumos megoldás lesz.

Új hozzászólás Aktív témák