Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacko32

    tag

    válasz keepsmewait #201381 üzenetére

    A Mazda5, amiért anno kihagytam, az a rozsdásodás volt.
    Illetve az ülés elrendezés nem olyan volt, amilyet szerettem volna.

    Így maradt a Zafira Tourer :K

    Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

  • MC Pite

    veterán

    válasz keepsmewait #201378 üzenetére

    Mazda 5öt hagynám több okból is(fő a rozsda), Merivát is (A-ban nincsenek jó motorok és relatív kicsi, a B sárnehéz).
    5-ös helyett alternatív ajánlat a C-Max, de én csak a 116 vagy a 125 lovas szívó 1.6-al venném (ha nem dízel kell), ami sajna ritka!
    Xsara Picasso vége (ez a legolcsóbban fenntartható, sokan félnek tőle mert hátul egy pár csapágy cseréje helyett valamiért komplett hidak cserélnek, ha vége a csapágynak :DDD ) vagy C4 Picasso / 5008-at venném még fel a listára.
    Nekünk Speciel Megane3 fl2 van(de párom visszasírja a Picassot hátsó helykínálat miatt).
    Scenicnek akkor van előnye (a kombihoz képest) hogy ha hátul a 2 gyerekülés közé kéne embert préselni; de akkor el kell dönteni hogy kombikat, vagy 3 egyenértékű külön üléses egyterűeket kerestek. Scenic is jó lehet, de inkább egy tiptopp Xsara Picassot vennék mint egy kínálat alján lévő Scenic3-at. Ha találtok szépet, olyat aminek gazdája volt, akkor az egy erős ajánlat. Ha szerettek cuccolni, akkor Berlingo (XTR) vagy Partner is szóba jöhet, főként az egyszerűbb/gyengébbik (90-92LE) dízellel (ha félünk a kettőstömegűtől, ami nem nagy tétel mondjuk ehhez), de ha keveset mentek az 1.6 benzin is jó lehet; a 3 külön ülésesben fejedelmi a hely, és a tolóajtó is király.

    C4 Picasso 1.6 120 lovas motorjánál egyből vezérléscsere ajánlott, és ha magyar autó, akkor vezérlésmódosító keréké is; Scenic (Astra/Zafira) ugyanez. Bár a Zafira a Picasso/5008/Scenic ellenében nem erős ajánlat... ki kell próbálni, menni egy kört, és nem kell billentyűzetet koptatnom.

    ZolkoW: Üléspozíció, térérzet, praktikum, bővíthetőség. Hátsó utasok is kapnak általában levegőt, zsebeket, töltőt, lábteret, nincs kardánalagút, általában mélyre és síkbadöntehetők az ülések, aludhatsz benne kényelmesen. Ezer helyre el tudod rakni aktív élet vagy család esetén a kulacsokat, cuccokat, arra tervezték hogy jó legyen ezekt használni (Jó, mondjuk pont itt van a különbség egy a Zafira kettes alá pár szempontból amit mások 5 vagy csillagos 5 osztályzattal oldanak meg).
    3 felnőtt vagy gyerekülés elfér kényelmesen (tegnap jöttek anyósék és sógorék látogatóba; de nem a 2es Grand Scenicjükkel, hanem após Xsara Picassojával, mert jobban elférnek hátul a felnőttek).
    Én a csapott hátú kompakt egyterűeket szeretem jobban, személyautósa(bba)n viselkednek, kényelmesen könyöklőről váltogatod a fokozatokat, ellátsz a sima autók fölött, alig fogyasztanak ezek többet mint a sima kompaktok.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

Új hozzászólás Aktív témák